18-річна одеська тенісистка Даяна ЯСТРЕМСЬКА виграла свій перший турнір WTA. У фіналі «Prudential Hong Kong Tennis Open» в Гонконзі з призовим фондом 500000 доларів вона здолала опір китаянки Ван Цян – 6:2, 6:1.

Yastremska Hongkong 07 1У фіналі вже в першому геймі на подачі суперниці Ястремська отримала брейкпоінт. Ван свою подачу відстояла, а з рахунку 2:2 чотири гейми поспіль в свій актив записав українка.

Даяна продовжила переможну серію в другій партії, відіграла на старті три брейкпоінта, і виграла ще чотири гейми поспіль. Суперниця зуміла реалізувати шанси на брейк за рахунку 0:4, але потім віддала свій наступний гейм. Подаючи на перемогу, Ястремська в 11-хвилинному геймі упустила три матчболи, відіграла чотири брейкпоінта і з четвертого матчбола завершила гру на свою користь.

На шляху до дебютного фінал в Гонконзі Даяна Ястремська обіграла Фанні Штоллар, Сайсай Чжен, Кристіну Кучову і Чжен Шуай.

РЕКОРДИ ДАЯНИ

Сьогоднішня перемога над 24-ю ракеткою світу Ван Цян стала для українки самої високорейтинговою.

Раніше в своїй кар'єрі 18-річна Ястремська показала кращий результат на турнірах WTA в минулому сезоні в Стамбулі, де дійшла до чвертьфіналу.

У віці 18 років і 4 місяців Ястремська стала наймолодшою ​​тенісисткою за роки незалежності України, яка вийшла в фінал турніру WTA в одиночному розряді і виграла титул.

Еліна Світоліна завоювала перший трофей в WTA-турі (в Баку), коли їй було 18 років і 10 місяців.

У поточному сезоні Ястремська виграла на турнірі ITF в Римі (у фіналі проти Анастасії Потапової) і зіграла в фіналах 100-тисячників в Великобританії (проти Терези Смітковой) і у Франції (проти Ребеки Петерсон), де стартувала з кваліфікації.

Раніше в цьому році Даяна Ястремська стала першою тенісисткою, котра народилася в 2000-х, яка пробилася в топ-100 рейтингу, а тепер четвертою представницею цього покоління, яка зіграла у фіналах 2018 року.

Титул в Гонконзі забезпечить Ястремській особистий рекорд в рейтингу WTA. Даяна, чий кращий результат на даний момент це 96-й рядок у світовій класифікації, в оновленому рейтингу підніметься в топ-70.