21-річна одеська тенісистка Даяна ЯСТРЕМСЬКА поступилася у фіналі турніру WTA250 «Open 6e Sens Métropole de Lyon», який проходив на харді у французьскому Ліоні, програвши китаянці Чжан Шуай – 6:3, 3:6, 4:6 (Фото: Стопкадр трансляції).

ТОПРЕЗУЛЬТАТ

Для українки це був п'ятий фінал на рівні WTA та друга поразка поспіль (останнього разу у фіналі Ястремська зіграла в січні 2020-го в Аделаїді). Завдяки виходу у фінал Даяна підніметься у рейтингу WTA на 25 позицій та займе 103-те місце.

Нагадаємо, що після вторгнення Росії в Україну Даяна, яка знаходилася в цей час в Одесі, отримала «вайлд кард» від організаторів турніру в Ліоні, і у другий день війни разом із сестрою Іванкою, транзитом через Румунію, відправилася у Францію.

ФІНАЛ

Після обміну перемогами по сетах в третьому суперниці обмінювалися виграними геймами до того моменту, поки при рахунку 4:4 китаянка не зробила брейк. В наступному геймі Даяна, програючи 0:40, виграла два розіграші поспіль, але в наступному припустилася невимушеної помилки.

Yastremska Lyon 01

Це була третя зустріч суперниць: у 2018-му українка перемогла у півфіналі турніру в Гонконгу, а роком пізніше китаянка взяла реванш у четвертому колі Вімблдону.

Фінальний поєдинок тривав 1 годину 46 хвилин. Ястремська реалізувала всі чотири зароблені брейк-поінти, але програла п'ять геймів на своїй подачі.

Втім, Даяна грала в притаманному їй атакуючому стилі, вигравши активно 31 удар і припустившись 22-х помилок. У китаянки ці показники 9 і 13 відповідно.

Одеська тенісиста зробила 6 ейсів і 3 подвійних помилки, у суперниці – лише 2 ейси при 2-х подвійних помилках. Відсоток влучання подач: перша – 61,8/58,3, друга – 34,5/54,3. На першій подачі Даяна виграла 74,5% м’ячів (35/47), Чжан Шуай – 63,3 (31/49).

ТУРНІРНИЙ ШЛЯХ

На шляху до фіналу Даяна Ястремська обіграла румунку Ану Богдан -3:6, 7:6 (7), 7:6 (7), Крістіну Букшу із Іспанію – 6:2, 6:3, 5-у ракетку турніру італійку Жасмін Паоліні – 6:4, 7:6 (3), а в півфіналі 2-у ракетку турніру Сорану Кирстю – 7:6 (5), 4:6, 6:4.