Спортсмени Одеської області завоювали повний комплект медалей на чемпіонаті України (U-20) з пляжного волейболу, який проходив в Запоріжжі 19-21 липня. Чемпіонки України Софія РИЛОВА та Єва СЕРДЮК (на фото) завоювали право виступати на чемпіонаті Європі в цій віковій категорії (9-13 вересня, Брно).

ЧЕМПІОНИ ТА ПРИЗЕРИ

Вихованки КДЮСШ міста Чорноморська посіли дві перші сходинки п’єдесталу, визначивши чемпіонів в очному протистоянні. Пара у складі Софії РИЛОВОЇ (перший тренер – Василина ДЄДКОВА) та Єва СЕРДЮК перемогла дует Анна ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКА/ Дар'я РОМАНЮК – 2-1 (21:11, 17:21, 15:11). Тренуються дівчата у Тетяни СУХІНОЇ. У змаганнях юнаків бронзові медалі завоювали Микита АНГЕЛОВ (Одеса) та Олександр РОГОЖИН (Роздільна), які зараз не представляють жодну зі спортивних шкіл Одещини та, таким чином, грали на змаганнях без тренера.

Цікаво, що нещодавно Єва СЕРДЮК в парі з Дар’єю РОМАНЮК перемогла в зимовому чемпіонаті України (U-17), фінал якого, через карантин, відбувся лише 28-30 червня в Сумах.

UkrChamp U20 01

21 липня. Запоріжжя. Ударна «бригада» із Чорноморська на чемпіонаті України (U-20) - зліва направо: срібні призерки Анна ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКА та Дар’я РОМАНЮК, суддя міжнародної категорії Андрій ЯМБУРЕНКО, тренер Тетяна СУХІНА, чемпіонки України Софія РИЛОВА та Єва СЕРДЮК

ТУРНІРНИЙ ШЛЯХ. ДІВЧАТА

Відзначимо, що обом командам-фіналістам прийшлося пройти через втішний сітку, щоб добратися до фіналу. Таким чином, переможниці провели більше всіх матчів на турнірі – вісім за три дні.

Отже, Софія РИЛОВА та Єва СЕРДЮК стартували з перемоги над парою Яковенко/ Головченко (Миколаїв) – 2-0 (21:2, 21:5), далі здолали дует Романчук/ Марчук (Зпоріжжя/ Харківська обл.) – 2-0 (21:11, 21:3), але в наступному раунді поступилися одному з фаворитів змагань - парі Анна Шумейко (Житомир)/ Анастасія Нагорна (Київ) – 0-2 (19:25, 15:25). Далі вони пішли по втішній сітці, де перемогли Плюхіну/ Підгурську (Рівне) – 2-0 (21:13, 21:11), Мезінову/ Окоро (Харківська обл.) – 2-0 (21:7, 21:17) та Хміль/ Дашевську (Запоріжжя) – 2-0 (21:14, 21:11). В півфіналі чорноморок знов чекали Нагорна та Шумейко. Софія та Єва спромоглися взяти реванш – 2-1 (19:21, 21:16, 15:11)

Дар’я РОМАНЮК та Анна ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКА, які в минулому році стали четвертими на чемпіонаті Європи (U-18), перший раунд як 2-й номер рейтингу пропускали, а далі, здолавши пари Солочева/ Мельник (Харків/ Деражня) – 2-0 (21:9, 21:16) та Базанова/ Федоренко (Миколаїв) – 2:0 (21:8, 21:7), поступилися, як і їхні подружки – Шумейко/ Нагорній – 1-2 (21:23, 21:13, 11:15). Далі, обігравши у «втішній» сітці – Удовенко/ Тарасенко (Суми) – 2-0 (21:10, 21:10), вийшли у півфінал, де взяли верх над лідерами рейтингу, місцевими волейболістками – Жукову/ Лазаренко – 2-0 (21:13, 21:18).

UkrChamp U20 04 1

ТУРНІРНИЙ ШЛЯХ. ЮНАКИ

18-річний Микита АНГЕЛОВ (Роздільна) та 19-річний Олександр РОГОЖИН (Одеса) дебютували на всеукраїнських змаганнях, тож мали нульовий рейтинг і серед претендентів на медалі не значилися. Тож їхня «бронза» - головна несподіванка чемпіонату. Більше того, хлопці з Одещини мали шанси на вихід у фінал.

Несподівані призери на своєму шляху у топ-4 здолали пари: Попов/ Гладир (Запоріжжя) – 2-0 (21:18, 24:22), Штурхаль/ Ніколаєв (Чорноморськ) – 2-1 (17:21, 26:24, 15:8), Плотнік/ Переходнюк (Запоріжжя) – 2-0 (21:15, 21:18) і лише в матчі за вихід в півфінал поступилися братам-близнюкам Онуфрейчукам з Харківської області – парі, яка мала найвищий рейтинг на турнірі – 1-2 (22:20, 17:21, 11:15). Далі – знов перемога над своїми земляками – дуетом Штурхаль/ Ніколаєв – 2-0 (21:18, 21:18). У півфіналі новостворений дует поступився Омельчуку/ Бойко (Рівне/ Нова Каховка), хоча у другій партії був дуже близький до виходу у фінал – 1-2 (21:19, 21:23, 5:15). Втім, на «бронзовий» фінал Микита та Андрій зібралися та взяли реванш у Онуфрейчуків – 2-0 (21:19, 21:14).

Представники КДЮСШ міста Чорноморська Григорій ШТУРХАЛЬ та Іван НІКОЛАЄВ посіли у підсумку 5-е місце.

UkrChamp U20 06

21 липня. Запоріжжя. Несподівані призери чемпіонату України (U-20) - Микита АНГЕЛОВ та Олександр РОГОЖИН