Спортсмени Центру олімпійської підготовки в Новій Долині завоювали 13 медалей на чемпіонаті України, який відбувся на їхньому домашньому майданчику з 4 по 6 вересня. Це був перший національний старт року.

ПІДСУМКИ

Одеські спортсмени завоювали 4 золоті, 3 срібних та 6 бронзових медалей у змаганнях на круглому стенді. Чемпіонами стали Вікторія НАУМЕНКО (в особистому заліку, а також із своїм чоловіком Олексієм у змішаній категорії), Іван ЛОІК, а також збірна Одеської області у змішаній командній категорії – у складі Івана ЛОІКА, Юрія ШЕПТИЦЬКОГО, Олексія НАУМЕНКА та Ірини МАЛОВІЧКО.

UkrChamp 2020 stend 13

6 вересня. Нова Долина. Центр олімпійської підготовки. Cімейний дует Олексія та Вікторії НАУМЕНКО завоював на чемпіонаті України 7 медалей, 4 з яких золоті

ЧОЛОВІКИ. ДО ОСТАННЬОЇ СЕРІЇ

Одеські майстри круглого стенду завжди серед претендентів на вищі нагороди національних чемпіонатів. І зараз, у двох головних категоріях, ситуація не змінилася.

За підсумками кваліфікації у змаганнях чоловіків лідирували Олексій НАУМЕНКО та Іван ЛОІК, які набрали 117 та 115 очок відповідно. Втім, конкуренти були на відстані 2-3 розбитих мішеней – як говорять в таких випадках: вся боротьба попереду.

UkrChamp 2020 stend 01

В перших трьох серіях фіналу (по 10 пострілів) вагому заявку на перемогу зробив Іван ЛОІК, який розтрощив 29 «тарілочок» з 30-ти. Втім, його перевага перед земляком вимірювалася лише двома мішенями – 144 проти 142. Та й Олег Брун, який представляв Київську область, не давав одеситам розслабитися. В наступній серії він промахнувся лише один раз, і боротьба за перемогу розгорілася з новою силою: 151, 149, 148 – така була диспозиція в першій трійці. Ще 10 пострілів: Брун наздогнав Науменка (по 158). І лише за рахунок більш високого результату в кваліфікації Олексій вийшов в «золотий» фінал. «+4» у Лоіка практично гарантували йому перемогу в чемпіонаті. Іван не припустився осічки. У підсумку - 168 на 165. «Золото» у Лоіка, «срібло» - у Науменка.

UkrChamp 2020 stend 02

UkrChamp 2020 stend 03

UkrChamp 2020 stend 11

UkrChamp 2020 stend 12

ЖІНКИ. ДО ОСТАННЬОГО ПОСТРІЛУ

Якщо у чоловіків боротьба за перемога йшла до останньої серії, то у жінок все було набагато щільніше – до останнього пострілу.

Після кваліфікації в першій трійці відразу дві спортсменки ЦОП зі стендової стрільби в Новій Долині. Багаторазова чемпіонка України Вікторія Науменко, яка повернулася у великий спорт після народження двох чудових близнюків, та володарка олімпійської ліцензії Ірина Маловічко. Раніше в боротьбі цих двох спортсменок часто-густо і вирішувалася доля чемпіонства. Зараз в боротьбу втрутилася харків’янка Яна Деппа. Після 30-ти пострілів визначився дует лідерів: на рівних йшли Вікторія та Яна – по 133 розбитих мішені. Така ж ситуація після наступної серії. Далі нерви не витримують у Деппи – 5 промахів. Перед останньою серією у одеситки «+2». Втім, доля чемпіонства вирішувалася на останньому номері, де учасниці стріляли два дуплети). Вікторія, яка вийшла на позицію першою, відпрацювала без промаху, і святкувала перемогу до того, як свої постріли зробила конкурентка. Отже, у Одеській області дві медалі: золота – у Вікторії Науменко, бронза – у Ірини Маловічко.

UkrChamp 2020 stend 07

UkrChamp 2020 stend 06

UkrChamp 2020 stend 08

ЩЕ ДВА ЗОЛОТА

Відкрив же рахунок вищим нагородам Одеської області сімейний дует Вікторії та Олексія НАУМЕНКО, який в перший день став кращим в міксті (140 очок). «Бронзу» тут завоювали Іван ЛОІК та Вероніка МІЛЬЧЕВА (128).

Ще одну золоту медаль завоювала збірна Одеської області у змішаній командній категорії – у складі Іван ЛОІКА, Юрій ШЕПТИЦЬКОГО, Олексія НАУМЕНКА та Ірини МАЛОВІЧКО (437 очок). В цій же категорії «бронзу» завоювала друга команда Одещини (Сергій ЗАПОРОЖЧЕНКО, Валерій ГЛАВА, Сергій ЗАМОЩЕНКО та Вікторія НАУМЕНКО).

«СРІБНІ» ТА «БРОНЗОВІ»

Срібні медалі в двох командних категоріях: у комплексному командному турнірі, де враховуються результати спортсменів у всіх вікових категоріях, завоювали Іван ЛОІК, Юрій ШЕПТИЦЬКИЙ, Олексій НАУМЕНКО, Ірина МАЛОВІЧКО та Олександр МИХАЛЬЧИК (509 очок), а також у чоловічому командному турнірі (332 очки).

Бронзові медалі в особистих видах, окрім Ірини МАЛОВІЧКО, завоювали юніори – Олександр ДМИТРІЄВ та Мілана ГРАЧОВА.

НА ТРАНШЕЙНОМУ СТЕНДІ

На траншейному стенді краще зі інших виступили спортсмени Львівської області, які завоювали 4 золоті медалі в 6-ти номерах програми.