Одеські спортсмени завоювали 11 медалей на чемпіонаті України серед юніорів та молоді з плавання, який відбувся в Дніпрі.

ПІДСУМКИ

Збірна Одеської області завоювала 7 золотих медалей, 2 срібних і 2 бронзові медалі. У змаганнях серед юніорів в активі одеських спортсменів 4 золоті, 1 срібна і 1 бронзова нагороди, що принесло команді перше місце в другій групі областей і вихід в першу. Це дозволить збільшити представництво одеської команди на наступному чемпіонаті України серед юніорів.

МУЛЬТІМЕДАЛІСТ ГРАБАРОВ

Шість медалей, п’ять з яких золотих, завоював вихованець СДЮСШОР «Динамо» Олексій ГРАБАРОВ (тренери – Вадим ПЕНЯЗЕНКО, Олена РОЩИНА). У змаганнях в абсолютній категорії (серед молоді) 15-річний одеський плавець був першим на дистанції 200 м (2.07,54) і 400 м комплексом (4.32,23), а на дистанції 200 на спині був другим - 2.05,14. Найбільш упорною була боротьба на 400-метрівці. Після двох етапів (батерфляєм і на спині) перевага Олексія була два корпуси (більше трьох секунд), але на етапі брасом Олександр Денисов з Донеччини майже ліквідував відставання і все вирішувалося в кролі. 0,05 (!) секунди на користь одесита. В заліку серед юніорів ці результати принесли Олексію три золоті медалі.

Для Олексія ГРАБАРОВА це перші золоті медалі чемпіонату України серед молоді.

ПІДГОТОВКА ДО ШТУРМУ ТОКІО-2020

Дві медалі завоював кандидат на участь в Олімпійських іграх Вадим НАУМЕНКО (тренер – Олександра КУРБАНОВА), для якого цей старт був контрольним перед ліцензійним чемпіонатом України, який відбудеться в Харкові 6-9 березня. Він переміг на дистанції 200 м на спині, де відчував серйозну конкуренцію того ж Олексія ГРАБАРОВА – 2.04,09. На цій же дистанції комплексом Вадим став бронзовим призером – 2.08,23.

Ukr jun mol win 02

На цих змаганнях, що правда, поза конкурсом (через вік), виступав ще один кандидат на участь в Олімпійських іграх, також динамівець, Микита ДОРОГОВ (тренери – Олександра КУРБАНОВА, Вадим ПЕНЯЗЕНКО, Людмила ІГНАТОВА). На 200 м комплексом, де він найбільш близький до подолання олімпійського нормативу, він показав результат 2.07,01.

ПЕРШІ МЕДАЛІ

Свою перші медалі на таких змаганнях завоювали: вихованець динамівської школи Павло МЕНЬШИКОВ (тренер – Олег ЩВЕЦЬ), який став бронзовим призером серед молоді на дистанції 100 батерфляєм (56,01), а також Катерина КАРАНІКОЛОВА (ФЦ «Форма», ФСТ «Динамо», тренер – Ніна БАЖАНОВА), яка стала чемпіонкою України серед юніорів на дистанції 200 м на спині (2.26,84) і завоювала срібло на сотні тим же стилем (1.07.58).

Ukr jun mol win 03

КОМЕНТАР

Олександра КУРБАНОВА, тренер СДЮСШОР «Динамо» з плавання і збірної України:

- Чемпіонат України можна назвати успішним для спортсменів збірної Одеської області. Олексій Грабаров і Катерина Караніколова прогресують з кожним стартом. Вітаю з медальними здобутками. У Вадима Науменка були свої задачі: ми відпрацювали технічні елементи в змагальному режимі. Порадував Паша Меньшиков, який успішно поєднує навчання в медуніверситеті і серйозні заняття плаванням.

Що стосується Микити Дорогова, то він добре відпрацював в горах (група спортсменів, де, крім Микити, були Вадим Науменко і Володимир Оніщенко, під керівництвом Олександри Курбанової провели двотижневий збір у вірменському Цахкадзорі. – пресслужба) і йому було потрібно, як говорять, випустити пар психологічно і, знову ж, як і Вадиму, відпрацювати технічні елементи в змагальному режимі. Він виконав усі поставлені йому завдання.

ГОЛОВНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАРТ

6-9 березня в Харкові відбудеться ліцензійний чемпіонат України, де спортсмени зможуть виконати олімпійські нормативи. Решту підготовки Вадим НАУМЕНКО і Микита ДОРОГОВ проведуть в Одесі, де працюватимуть в рідному басейні «Динамо» та в басейні Одеської морської академії – єдиному 50-метровому басейні міста.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live