Спортсмени Одеської області візьмуть участь в чемпіонаті України, який є ліцензійним на Олімпійські ігри-2020, який відбудеться в Харкові 6-9 березня. На виконання олімпійського нормативу претендують два вихованця СДЮСШОР «Динамо» - чемпіони України Вадим НАУМЕНКО і Микита ДОРОГОВ.

ВАДИМ НАУМЕНКО

Отже, 18-річний Вадим НАУМЕНКО (тренер – Олександра КУРБАНОВА) претендує на виконання нормативу на дистанції 200 м комплексним плаванням і на спині. В першому з видів він має результат 2.03,66 при нормативі 1.59,67, в другому – 2.00,59 (1.57,51).

Перший результат був показаний на Європейському юнацькому фестивалі-2019, де спортсмен став 4-м, і був майже повторений на чемпіонаті України, який відбувся рівно рік тому (2.03,69), другий – на тому ж чемпіонаті України.

UkrChamp 2020 Naum

Наприкінці минулого року Вадим важко перехворів коронавірусом і був вимушений пропустити чемпіонат України у грудні. В січні-лютому він разом з Микитою ДОРОГОВИМ і Володимиром ОНИЩЕНКОМ взяв участь у спеціалізованому зборі в Цахкадзорі, який був базовим для підготовки саме до ліцензійного чемпіонату України. На молодіжному чемпіонаті (14-17 лютого) він виступав на фоні навантажень та завоював дві медалі: золоту на дистанції 200 м на спині, бронзу – 200 м комплексом.

МИКИТА ДОРОГОВ

21-річний Микита ДОРОГОВ, який є вихованцем Вадима ПЕНЯЗЕНКО і Людмили ІГНАТОВОЇ, а з травня минулого року працює з Олександрою КУРБАНОВОЮ, потрапив у число кандидатів в Токіо-2020 в грудні після ударного виступу на чемпіонаті України (3 срібні, 1 бронза). Тоді на дистанції 200 м комплексом він впритул наблизився за результатом до переможця весняного чемпіонату України Вадима НАУМЕНКА і, звісно, до олімпійського нормативу. Результат Микити, який покращив тоді свій особистий рекорд на 0,7 секунди, 2.03,72.

podgotovka 03

ЛІЦЕНЗІЙНІ ФІНАЛИ

Змагання на дистанції 200 м на спині відбудуться вже в перший день чемпіонату (6 березня), на 200 м комплексом – в останній, 9 березня.

Цікаво, що на чемпіонаті України-2020 Вадим НАУМЕНКО на дистанції 200 м комплексом завоював золоту медаль (2.03,66), Микита ДОРОГОВ – срібло (2.04,43).

Naumenko champ4

ШАНСИ

Шанси на виконання нормативу ми оцінювати не будемо – все вирішить вода. Але ми віримо, що в конкуренції Вадима і Микити на 200 м комплексом у Одеси народиться олімпієць в плаванні. Останнього разу наш регіон був представлений на Олімпіаді в 2008-му році (Юрій ЄГОШИН).

ЗБІРНА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Крім Вадима НАУМЕНКА і Микита ДОРОГОВА, у складі збірної Одеської області на чемпіонаті України стартують ще 12 спортсменів: Володимир ОНИЩЕНКО, Павло МЕНЬШИКОВ, Олексій КОНТОРОВИЧ, Олексій ГРАБАРОВ, Ілля ІГНАТОВ, Микита РЯЗАНЦЕВ, Володимир ГУМЕНЮК, Андрій ПАСКАЛЬ, Максим ГАЛЬПЕРІН, Марія ЗГУРСЬКА, Катерина КАРАНІКОЛОВА і Анастасія ХОМИНА.

ПРЯМІ ТРАНСЛЯЦІЇ

Ліцензійний чемпіонат України буде в повному обсязі показаний на Інтернет-каналі KSTV.

Попередні запливи кожного дня - о 10.00, фінальні - о 17.00.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live