Вихованка СДЮШОР «Крижинка» з фігурного катання Анна ІВАНЧЕНКО та ії тренер Олена ВОРОПАЄВА прокоментували історичний успіх на чемпіонаті України. Нагадаємо, фігуристка завоювала срібну медаль – першу «жіночу» нагороду Одеси з 1994 року.

Ivanchenko 05Анна ІВАНЧЕНКО, срібна призерка чемпіонату України 2019 року:

- Емоції тільки позитивні, – поділилася враженнями спортсменки вже по дорозі до Одеси. - Дуже рада, що посіла друге місце та виконала норматив майстра спорту України.

Що стосується виступу, то в цілому задоволена, хоча, звісно, є, над чим працювати. Ще треба додати в технічному плані, треба зверну увагу на другу оцінку – презентацію програми.

- Розкажіть, будь ласка, про себе?

- Я з багатодітної сім’ї. У мене старша сестра також майстер спорту. І всі мої братики та сестрички, за виключенням наймолодшої – їй тільки один рік – займаються фігурним катанням. Взагалі фігурним катанням займаюсь десь дванадцять років. Спочатку моя сестра пішла займатися, а слідом за нею і я.

- Після такого успіху є сенс говорити про серйозні цілі у фігурному катанні?

- Звісно, цілі є. Потроху рухатимемося у цьому напрямку. Звісно, моя мрія – це Олімпійські ігри, але для того, щоб хоча б потрапити на ці змагання, треба пройти чимало інших, чимало попрацювати. Найближчі мої цілі: удосконалюватися, проявити себе на серйозних міжнародних змаганнях.

- Кому ви б хотіли в першу чергу подякувати за це успіх?

- Перед усім, хочу подякувати моєму тренеру – Олені Анатоліївні, хореографам, батькам. Мені дуже приємно, що мене так підтримували, і упродовж підготовки, і на цих змаганнях – за бортиком переживали за мене. Звісно, таку підтримку дуже відчуваєш, вона надає сили.

Voropaeva 01

Олена ВОРОПАЄВА, тренер Анни ІВАНЧЕНКО:

- Олено Анатоліївно, вітаю вас з історичним успіхом. З 1994 року у Одеси не було медалі серед жінок…

- Справа в тому, що раніше в Одесі не було великого льоду, а на маленькій ковзанці проблематично готувати спортсменів високого рівня. Але завдяки тому, що два роки тому у нас з’явився великий лід у Палаці спорту, діти потроху набирають форму, яка була в ті роки, коли Одеса гриміла. Тому, впевнена, що ця нагорода Анни не залишиться єдиної на цьому рівні, будуть ще у нас успіхи. Ми радуватимемо щорічно медалями і національного рівня, і міжнародного.

- Поділиться, будь ласка, емоціями після успіху Анни на чемпіонаті України.

- Що відчуваю? Звісно, неймовірну радість. Аня у мене тренувалася дуже довго, з дитячого віку. Потім вона виступала за іншу національну Федерацію (Молдови. – прес-служба), але рік тому вона повернулася до Одеси. Їй дали дозвіл виступати за Україну, і Аня не підвела - ані українську Федерацію, ані наше місто, виправдала наші надії, які ми на неї покладали.

- Що скажете про якість прокату?

- Анна добре відкатала обидві програми. Коротку – майже безпомилково, в довільній – допустила один серйозний промах. Враховуючи перерву у змаганнях – фактично рік – я вважаю,  вона показала гарний результат. Але це, звісно, не межа для неї. Нам є до чого прагнути, у Ані великий потенціал для підвищення майстерності.

- Які плани та перспективи на цей сезон?

- Найближчий старт – юніорський чемпіонат України, який буде наприкінці січня. Далі плануємо виїзди на міжнародні турніри – в Ізраїль, Болгарії, щоб набрати техмінімум. Якщо будуть гарні результати, виступатимемо на етапах юніорського «Гран-прі», а це вже дуже високий рівень.

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live