Спортсмени Одеської області завоювали 6 медалей на чемпіонаті України з плавання, який завершився в Харкові. Всі нагороди в активі вихованців СДЮШОР «Динамо» (13 березня. Харків. Два одеських плавця на п'єдесталі чемпіонату України. На першому місці - Вадим НАУМЕНКО, на другому - Микита ДОРОГОВ)..

СУМАРНА СТАТИСТИКА

Чотири медалі на чемпіонаті України завоював 17-річний Вадим НАУМЕНКО (тренер – Олександра КУРБАНОВА), який став дворазовим чемпіоном України та завоював дві бронзи, одну з яких в естафеті 4х100 м вільним стилем.

Дві медалі в активі 21-річного Микити ДОРОГОВА (тренер – Вадим ПЕНЯЗЕНКО), котрий завоював дві срібні нагороди. Ще одна медаль у збірної Одеської області (Юрій КОСЯН, Вадим НАУМЕНКО, Володимир ОНІЩЕНКО, Андрій ПАСКАЛЬ) – бронзова – в естафеті 4х100 м вільним стилем.

Naumenko champ5

Naumenko champ3

Вадим НАУМЕНКО - мультімедаліст чемпіонату України-2020

ОСОБИСТІ ДОСЯГНЕННЯ

Вадим НАУМЕНКО до перемоги на 200-метрівці на спині з юніорським рекордом України (2.00,59) додав ще дві нагороди. В третій день змагань він став бронзовим призером в своєму непрофільному виді (200 м вільним стилем), покращивши при цьому особистий рекорд майже на 1,5 секунди (1.52,29 проти 1.53,78). В заключний день Вадим став чемпіоном України на 200-метрівці комплексом з результатом 2.03,69. Срібним призером тут став ще один одеський плавець Микита ДОРОГОВ – 2.04,43.

Також Микита завоював срібну медаль в іншому олімпійському виді – 400 м комплексним плаванням – 4.28,62.

НЕРЕАЛІЗОВАНИЙ ШАНС НА ПЕРЕМОГУ

Також реальним претендентом на перемогу був 17-річний Юрій КОСЯН. В попередньому запливі на дистанції 100 м на спині він трохи не дотягнув до особистого рекорду (56,76 проти 56,46), що було третім результатом дня на цій стадії змагань. Але на фінал Юрій не вийшов.

«Він був дуже добре готовий, але перед фіналом піднялася температура», - прокоментувала тренер спортсмена Олександра КУРБАНОВА.

ПОРУЧ З П’ЄДЕСТАЛОМ

Двічі одеські спортсмени показували четвертий результат. Але, якщо для 14-річного Олексія ГРАБАРОВА (тренер – Олена РОЩІНА, Вадим ПЕНЯЗЕНКО) на дистанції 200 м на спині це досягнення, то дворазова чемпіонка України-2019 17-річна Анастасія ХОМІНА свій виступ у фіналі змагань на 200-метрівці комплексом наврядчи може записати в актив – 2.22,21, адже ії переможний результат на чемпіонаті України-2019 дорівнював 2.18,90.

МАЙСТЕР СПОРТУ

Відзначимо, що на чемпіонаті України ряди одеських плавців поповнилися одним «майстром спорту України». Цей норматив виконав Даниїл ЧАЙКОВСЬКИЙ (тренер - Вадим ПЕНЯЗЕНКО) на дистанції 100 м батерфляєм (57,36). Цікаво, що Даниїл є внуком відомого одеського тренера зі стрільби з лука Алли КІВАЙЛО, яка приводила на олімпійський п’єдестал та до медалей чемпіонатів світу Наталію БУРДЕЙНУ.

UkrChamp 05

Даниїл ЧАЙКОВСЬКИЙ та його тренер Вадим ПЕНЯЗЕНКО 

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live