Одеситка Анжеліка ТЕРЛЮГА (на фото: зліва) та Аніта СЕРЬОГІНА з Чорноморська за підсумками чемпіонату Європи з карате завоювали ліцензії на участь в ІІ Європейських іграх, які відбудуться в Мінську 21-30 червня. Таким чином, вже 5 спортсменів Одеської області відібралися на ці комплексні змагання.

СИСТЕМА ВІДБОРУ

Згідно системі відбору в Мінськ потрапляли: три призери Євро, зокрема бронзовий призер, який програв чемпіону, ще три добиралися за рейтингом «Мінськ-2019», який враховує результати спортсменів на всіх змаганнях, розпочинаючи з Євро-2018. Причому, кожний НОК отримує по одному місцю. Ще одне місце відходить господарям (Білорусії), восьме – універсальна квота.

НАШІ ЛІЦЕНЗІЇ

1 березня Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер – Денис МОРОЗОВ) вийшла на 1-е місце в рейтингу «Мінськ-2019» в категорії «до 55 кг» і, зайнявши 3-е місце на турнірі серії А в Зальцбурзі та 5-е на чемпіонаті Європи, зберегла лідируючу позицію, набравши у підсумку 5400 очок. Це гарантувало їй ліцензію.

Аніта СЕРЬОГІНА (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) була 10-ю в рейтингу в категорії «до 61 кг», тож єдиним виходом потрапити на Європейські ігри-2019 було потрапляння в «призи» на Євро. Що вона з успіхом і зробила. Аніта завоювала «бронзу», програвши майбутній чемпіонці – Кобан Мерве із Туреччини.

Серед претенденток на участь в Мінську-2019 була, як відомо, і одеситка Анастасія СТЕПАШКО (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ), яка могла пройти відбір завдяки успішному виступу на Євро. Але вона програла в матчі за «бронзу» турчанці Мелтем Хокаглу, а до цього –Елені Чаціліаду із Греції, яка у підсумку стала срібною призеркою, тобто жодна з умов виходу на Європейські ігри через чемпіонат виконана не була. Могла добратися Анастасія і за рейтингом, але для цього їй не вистачало 930-ти очок (1890 проти 2820 у турчанки Хокаглу).

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ НА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІГРАХ

Таким чином, у Одеська область має вже п’ять учасників Європейських ігор. Як ми повідомляли, путівки в Білорусії вже завоювали представники одеської стрільби: стендовики Микола МІЛЬЧЕВ та Ірина МАЛОВІЧКО, а також майстер кульової стрільби Анна ІЛЬІНА.

В індивідуальних видах спорту також зберігають шанси на виступ на Європейських іграх дзюдоїст Олександр ГОРДІЄНКО, байдарочниця Анастасія ТОДОРОВА, представники боротьби – вільної та класичної (відбір відбудеться на чемпіонаті Європи) та стрибків на батуті (Україна має дві ліцензії), в командних – в баскетболі 3х3 та пляжному футболі, де в останні роки за збірну постійно грає Роман ПАЧЕВ з Чорноморська.