В СДЮСШОР імені Літвака в рамках проєкту НОК України «Do like olympians» відбувся майстер-клас з баскетболу. Захід був організований відділенням НОК України в Одеській області, БК «БІПА-Збірна Одеської області» і Одеською міської федерації баскетболу.

УЧАСНИКИ

В заході взяли участь більше 90-та юних баскетболістів 7-ми команд, які в ці ж терміни, в цій же спортивній школі, боролися за звання переможця відкритого чемпіонату Одеси «Одеська Дитяча Баскетбольна Ліга» в категорії KIDS серед юнаків та дівчат 2011-2012 років народження. А вчителями для них на короткий час стали гравці БК «БІПА», який зараз йде на 2-му місці в чемпіонаті України. Центральні постаті заходу – головний тренер клубу Вадим ПУДЗИРЕЙ і капітан «БІПИ» Олександр РЯБЧУК.

DLO basket 06

ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА

Перед стартом заходу перед напутнє слово юним гравцям, які тільки роблять перші кроки у баскетболі, сказав мер Одеси Геннадій ТРУХАНОВ, після чого отримав ігрову футболку «БІПИ» з автографами тренерів і гравців команди.

DLO basket 06

Також на заході були присутні віцемер Павло ВУГЕЛЬМАН, голова постійно діючої профільної комісії Одеської міськради Олег ЕТНАРОВИЧ і начальник управління фізкультури і спорту ОМР Руслан ПУЗДРАЧ.

Захід розпочав заступник голови відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ, який представив юним гравцям головних героїв заходу, зазначивши, що БК «БІПА-Збірна Одеської області-СДЮШОР-2 імені Літвака» є чотириразовим чемпіоном і дворазовим володарем Кубку країни.

Отже, нагадаємо, хто став головними героями заходу. Головний тренер клубу, легенда одеського баскетболу Вадим ПУДЗИРЕЙ – чотириразовий чемпіон України. У складі клубу він грав з моменту заснування і за 12 років провів 533 матчі. Капітан БК «БІПА» - легенда южненського баскетболу Олександр РЯБЧУК. Триразовий чемпіон України. 12 сезонів, 486 матчів у складі южненського БК «Хімік».

Далі тренер і гравець розповіли свої баскетбольні історії, зупинившись на найяскравіших моментах, після чого юні баскетболісти просто засипали їх питаннями. За поставлені питання вони отримували маленькі олімпійські сувеніри з рук ще однієї вихованки СДЮСШОР імені Літвака 22-річної Анни СУГАК, яка, до речі, є стипендіаткою НОК України. Юні баскетболісти були дуже активні, і зупинили їх тільки заплановані слідом вирішальні матчі дитячого турніру. Тим більше, що їм належало взяти участь ще й в практичній частині.

DLO basket 02

DLO basket 02

DLO basket 02

DLO basket 02

DLO basket 02

DLO basket 02

ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА

Далі – найцікавіше. Практична частина. Учасників було близько ста, але завдяки грамотній організації процесу з боку директору СДЮШОР імені Літвака Сергію СТРАЗОВУ увага була приділена кожному спортсмену. Які, до того ж, змогли вживу побачити справжнісінькі слемданки. Дітлахи були у захваті.

Наприкінці практики - своєрідна вправа на координацію: всім учасникам треба було одночасно стрибнути на фоні банера «Do like olympians» - це невід’ємна частина цього проєкту, адже саме такі стрибаючи атлети і є емблемою проєкту.

DLO basket 02

DLO basket 02

ПОДАРУНКИ

Заключна частина заходу – звісно, найочікуваніша, а як же ж: свято наближається. Спочатку юні учасники отримали солодощі від Одеської міської федерації баскетболу і БК «БІПА», а потім подарунки від відділення НОК України в Одеській області, яке, нагадаємо очолює олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ. Сувеніри отримали і головні дійові особи цього спортивного свята – Вадим ПУДЗИРЕЙ і Олександр РЯБЧУК.

А, крім того, в рамках проєкту «Олімпійська мрія» заступник голови відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ передав СДЮСШОР імені Літвака комплект м’ячів.

Традиційне фото на згадку завершило цей яскравий захід, який, нагадаємо, був організований олімпійським осередком Одещини і БК «БІПА-Збірна Одеської області».

DLO basket 02

DLO basket 02

DLO basket 02

ОЛІМПІЙСЬКІ ВРАЖЕННЯ

Вадим ПУДЗИРЕЙ, головний тренер БК «БІПА-Збірна Одеської області»:

- Мені було дуже приємно передати свій досвід юному поколінню, тим більше, у СДЮСШОР імені Бориса Літвака, яку ми самі пройшли. Думаю, вийшло дуже хороше, живе спілкування, та діти отримали відмінний заряд емоцій. Впевнений, вони старатимуться на тренуваннях та зростатимуть з кожною грою (ogfb.od.ua)

Олександр РЯБЧУК, капітан БК «БІПА-Збірна Одеської області»:

- Чесно кажучи, коли я був в такому віці, як учасники сьогоднішнього заходу, у нас не було таких зустрічей з командами майстрів. Дуже добре, що у них є така можливість. Нам поставили багато запитань, запитували про улюблену команду в НБА, кількість медалей і найбільш пам'ятний сезон, гру та кидок. І ще ми показали дітям слемданки та як правильно робити дриблінг. Думаю, що для них це добрий стимул до зростання (ogfb.od.ua).

DLO basket 02

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Фото пресслужби Одеської міської федерації баскетболу

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live