Веслувальниця южненського ФСК «Хімік» Анастасія ТОДОРОВА посіла 6-е місце на чемпіонаті світу, який завершився в португальському містечку Монтемор-у-Велью. Вона досягла цього результату в олімпійському виді – «байдарці-четвірці, 500 м»

БАЙДАРКА-ЧЕТВІРКА

Екіпаж збірної України, де компанію Анастасії склали з Марія Повх із Луцька, Марія Кічасова-Скорик із Полтави та Інна Грищун із Хмельницького, напряму вийшов у фінал, посівши у своєму заїзді 2-е місце. Щоправда, дещо бентежив невисокий часовий показник: 1.37,611 проти 1.35,6 у новозеландського екіпажу в іншому заїзді. На іншій чаші терезів: результат угорок – 1.37,234. Було зрозуміло, що все, як зазвичай, визначить вода. Вода, нажаль, показала, що українки поки що не готові боротися за медалі світового рівня.

Якщо на половині дистанції вони йшли п’ятими, поруч із призовою трійкою, то через метрів двісті відставання зросло до одного корпусу. Попереду новозеландки з Лізою Каррінгтон та угорки з Данутой Козак, яка повернулася у великий спорт та відразу завоювала купу нагород. У красивій боротьбі вони визначили чемпіонок світу-2018:  0,01 секунди на користь екіпажу збірної Угорщини, яка, до речі, й перемогла в загальному заліку. Ми же за боротьбою спостерігали здалеку. З відстані трьох секунд - 1.36,515.  6-е місце – після 5-го на чемпіонату світу-2017 та 4-го на Олімпіаді-2016. Поступовий регрес.

Чемпіонат світу-2018. Байдарка-четвірка. Фінал. Україна - 6-е місце

СПРИНТ

Анастасія ТОДОРОВА після перемоги в спринті на чемпіонаті України дуже хотіла проявити себе в цьому виді і на чемпіонаті світу, тим більше, що відчувала потенціал для цього. Був прорив в травні 2016-го на етапі Кубку світу в Дуйсбурзі, де вона виграла попередній та півфінальній заїзди, а в фіналі в компанії олімпійських призерів Лондону-2012 довгий час йшла в лідерах, у підсумку ставши 7-ю. Але після того титул найкращою спринтери країни захватила Марія Кічасова-Скорик.

І ось, нарешті, перемога на чемпіонаті країни – і шанс проявити себе на чемпіонаті світу. І вона цілком могла бути у фіналі, а там завжди можливі варіанти. У своєму півфіналі вона довгий час йшла на прохідному третьому місці, але, схоже, зарано фінішувала. У підсумку – четверте місце і фінал В, де, Анастасія деякою мірою реалізувала свої амбіції, ставши першою. У підсумку 10-е місце на чемпіонаті світу, а це – найкращий для неї результат в одиночці, якщо брати чемпіонати Європи та світу та, звісно, непоганий плацдарм для завоювання олімпійської ліцензії вже в наступному році.

Чемпіонат світу-2018. Байдарка-одиночка. 200 м. Півфінал. Анастасія ТОДОРОВА - 4-е місце

Чемпіонат світу-2018.

Результати заїздів за участю Анастасії ТОДОРОВОЇ

День третій. 25 серпня.

ВЕЧІРНЯ СЕСІЯ

17.50. Байдарка-одиночка. 200 м. Жінки. Попередній заїзд. 3. Анастасія ТОДОРОВА (6) – 43,239,півфінал.

18.41. Байдарка-четвірка. 500 м. Попередній заїзд. 2. Марія ПОВХ/ Марія КІЧАСОВА-СКОРИК/ Анастасія ТОДОРОВА/ Інна ГРИЩУН (6) – 1.37,611, фінал.

День четвертий. 26 серпня

РАНКОВА СЕСІЯ

12.30. Байдарка-одиночка. 200 м. Жінки. Півфінал. 4. Анастасія ТОДОРОВА (3) – 41,023, фінал В.

ДЕННА СЕСІЯ

13.55. Байдарка-одиночка. 200 м. Жінки. Фінал B. 1. Анастасія ТОДОРОВА (5) – 41,234. 10-е місце в загальній класифікації.

15.17. Байдарка-четвірка. 500 м. Фінал. 6. Марія ПОВХ/ Марія КІЧАСОВА-СКОРИК/ Анастасія ТОДОРОВА/ Інна ГРИЩУН (3) – 1.36,515.