Южненська байдарочниця Анастасія ТОДОРОВА за підсумками Кубку України пам’яті Юлії Рябчинської, який триває в Дніпрі, завоювала право участі на Олімпійських іграх-2020. Це четвертий олімпієць із Одеської області на Іграх в Токіо.

ПІДСУМКИ

27-річна Анастасія ТОДОРОВА, яка представляє ФСК «Хімік» і ФСО «Динамо», добилася цього права за підсумком виступу на дистанціях 500 м (2-й день змагань) та 200 м (3-й день).

В першому з видів вона показала 2-й результат (1.59,7), в спринті – завоювала бронзову медаль (44,23), що в сумі принесло їй другий сумарний результат – 2.43,93. Право участі в Олімпійських іграх також завоювали ще чотири спортсменки, які увійшли в п’ятірку кращих за цим показником: Марія Повх (Волинська) - 2.41,06 (1.57,0+44,06), Людмила Кукліновська (Полтавська) - 2.44,98 (2.01,1+43,88), Юлія Юрійчук (Київська) - 2.45,17(2.00,1+45,07), Марія Кічасова-Скорик (Полтавська) - 2.46,70 (2.02,3+44,40). Полтавчанка Діана Танько – 2.47,51 (2.00,7+46,81) стала запасною олімпійської збірної.

Todorova 001

СПРИНТЕРСЬКА БИТВА ЗА ТОКІО

Після змагань на дистанції 500 м вагому заявку на потрапляння в олімпійську збірну зробила луцька байдарочниця Марія Повх, яка виграла у найближчого переслідувача в особі Анастасії Тодорової майже три секунди. Також в трійці була і несподіванка – Юлія Юрійчук (Київська), для якої, нагадаємо, це взагалі була перша медаль в олімпійських видах в одиночці у національних змаганнях серед «дорослих». А ось Інна Грищун, а також Марія Кічасова-Скорик і Анастасія Горлова ускладнили собі задачу, особливо учасниця Ігор в Ріо, для якої п’ятисотка була основною дистанцією, адже в одиночному спринті вона ніколи не виступала.

Юлія Юрійчук в спринті відразу обозначила серйозність своїх намірів, вигравши свій заїзд, де було ще дві претендентки – Інна Грищун і Наталія Докієнко, і завоювавши таким чином пряму путівку у фінал. Це також зробили Анастасія Тодорова і Людмила Кукліновська. На стадії півфіналу з числа кандидатів на поїздку в Токіо випала Докієнко. Інші фіналістки п’ятисотки відібралися у фінал і тут. Таким чином, на п’ять путівок в олімпійську збірну претендували вісім спортсменок.

Як і притаманно спринту, все вирішувалося на фініші. Першою стала Людмила Кукліновська, другою – Марія Повх, яка відстала лише на 0,16 секунди, третя – Анастасія Тодорова. Таким чином, з першою трійкою олімпійців було все зрозуміло. А ось, щоб визначити ще двох і запасну треба було зайнятися математикою.

Отже, квитки на поїзд до Токіо отримали дві учасниці Ріо-2016 в особі Повх і Тодорової, а також три дебютантки – Кукліновська, Юрійчук і Кічасова-Скорик.

Нагадаємо, що у збірної України (байдарка, жінки) п’ять квот спортсменів в двох видах програми: «четвірка, 500» і «двійка, 500».

ОЛІМПІЙСЬКІ ЛІЦЕНЗІЇ

На сьогодні Одеська область має ще три олімпійські ліцензії: право виступити в Токіо-2020 завоювали також майстер стендової стрільби Ірина МАЛОВІЧКО, важкоатлетка Анастасія ЛИСЕНКО і каратистка Анжеліка ТЕРЛЮГА

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live