18-річний Вадим НАУМЕНКО став першим з 2007-го року представником Одеського області, який виступив на чемпіонаті світу з плавання. Він дебютував на світовій першості в 25-метровому басейні, яка проходила в Абу-Дабі (на фото: Срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів-2021 Вадим НАУМЕНКО з тренером Олександрою КУРБАНОВОЮ).

РЕЗУЛЬТАТИ

Вихованець СДЮШОР «Динамо» Вадим НАУМЕНКО (тренер – Олександра КУРБАНОВА) встановив на цих два юніорських рекорди України, але у фінал змагань не потрапив. На дистанції 200 м комплексом він показав результат 1.57,61 (попередній рекорд України – 1.58,75), на дистанції 200 м на спині – 1.56,02 (1.56,75). На дистанції 200 м комплексом Вадим побив свій же рекорд.

ІСТОРИЧНИЙ ФАКТ

Попередній раз одеське плавання було представлене на чемпіонаті світу в 2007-му році, коли на ЧС в 50-метровому басейну виступав Юрій ЄГОШИН. Зараз, нагадаємо, Юрій є тренером СДЮШОР "Динамо" і стипендіатом відділення НОК України в Одеській області

КОМЕНТАР

Олександра КУРБАНОВА, старший тренер України, особистий тренер Вадима НАУМЕНКА:

- Виступ Вадима на чемпіонаті світу вважаю успішним – він встановив два юніорських рекорди України. Для нього (та й не тільки для нього) дуже корисно було побачити топових спортсменів, їхню підготовку до старту, ставлення до змагань. Дуже важливо, що спортсмени це побачили на власні очі.

Були помилки природно, є над чим працювати, і ми з Вадимом це розуміємо. Це не засмучує, навпаки, є технічний потенціал для покращення результатів.

ПІДСУМКИ РОКУ

Чемпіонат світу на короткій воді став заключним стартом року для найсильнішого одеського плавця. Головним досягненням Вадима НАУМЕНКА стала срібна медаль чемпіонату Європи серед юніорів, який проходив в Римі з 6-го по 11-е липня.

Він фінішував другим на дистанції 200 м комплексним плаванням, встановивши третій за два дні юніорський рекорд України – 2.00,65. На дистанції 200 м на спині Вадим посів 4-е місце, встановивши ще один рекорд країни серед юніорів (2.00,30)

Ця медаль стала першою міжнародною медаллю одеського плавця і другою Олександри КУРБАНОВОЇ як тренера – перша була завойована в 2019-му, коли чемпіоном Європи серед юніорів став Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ (200 м батерфляєм).

Нагадаємо, за підготовку двох призерів чемпіонату Європи серед юніорів одеській наставниці було присвоєно звання заслужений тренер України.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live