З 21 червня по 2 липня в Польщі відбудуться треті за рахунком Європейські ігри. Про те, хто представить Одеську область на цьому форумі, в нашому матеріалі.

ВИДИ СПОРТУ

В програму ІІІ Європейських ігор, які в Польщі називають «Kraków-Małopolska 2023», 28 видів спорту, 21 з яких олімпійський, причому в деяких з них відбудеться відбір, чи етап відбору, на Олімпійські ігри-2024. Столицею Ігор є місто Краків, де відбудуться змагання з 12-ти видів спорту, решта змагань відбудеться ще в 10-ти містах Малопольського воєводства.

Одеські спортсмени потенційно можуть бути задіяні в 10-ти видах спорту, 7 з яких олімпійські.

MUNICIPAL STADIUM

На муніципальному стадіоні імені Генріка Реймана відбудуться церемонії відкриття та закриття III Європейських ігор, а також ігри з регбі-7. Фото european-games.org

ОДЕЩИНА НА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІГРАХ

Станом на 13 квітня ми можемо назвати прізвища шести одеських спортсменів-учасників Європейських ігор.

Першим, ще влітку 2022-го року, в Польщу відібрався 5-разовий чемпіон світу з тайбоксу Ігор ЛЮБЧЕНКО (тренер – Павло ЄВТУШЕНКО) – за підсумками виступів на минулорічних чемпіонаті Європи і Всесвітніх іграх, де він став бронзовим призером і чемпіоном відповідно – в категорії «до 63,5 кг».

Lyubchenko

У вересні квіток в Польщу забронював олімпійський чемпіон зі стендової стрільби Микола МІЛЬЧЕВ (круглий стенд), який увійшов в топ-12 на чемпіонаті Європи-2022 (він став 8-м).

Lyubchenko

У лютому 2023 року путівку завоювала представниця тхеквондо Рената ПОДОЛЯН (тренер – Віктор ПОДОЛЯН), яка увійшла в топ-13 спортсменок світового рейтингу за підсумками змагань 2022 року в категорії «+73 кг».

Lyubchenko

Наприкінці березня право виступити на Європейських іграх завоювали заслужені майстри спорту України з карате - Анжеліка ТЕРЛЮГА і Аніта СЕРЬОГІНА, які піднялися на п’єдестал основного відбіркового турніру - чемпіонату Європи-2023: Анжеліка стала чемпіонкою, а Аніта – срібною призеркою. Нагадаємо, що саме ці спортсменки принесли обидві медалі Одеській області на минулих Європейських іграх: Аніта – золото, Анжеліка – срібло.

Lyubchenko

Lyubchenko

І, нарешті, 2 квітня був фіналізований рейтинг відбору на Європейські ігри у стендовій стрільбі, де володарка олімпійської ліцензії Ірина МАЛОВІЧКО посіла 4-е місце (3195 очок) і завоювала путівку на свої другі Євроігри (кваліфікація: 15 за рейтингом + 12 за підсумком чемпіонату Європи).

Lyubchenko

Крім того, ми маємо гарантовану ліцензію у змаганнях з боксу в категорії «до 71 кг», де за путівку суперничають два спортсмени Одеської області: призер молодіжних чемпіонатів Європи і світу, чемпіон України-2023 Максим МОЛОДАН (тренер – Ігор ЮРЕСКУЛ) і ще один уродженець села Андріївки Білгород-Дністровського району, чемпіон світу-2021 Юрій ЗАХАРЄЄВ (тренер – Олександр МІХАЛЬОВ). Відзначимо, що для боксерів Європейські ігри є прямим відбором на Олімпійські ігри.

Lyubchenko

Таким чином, найбільше представництво мають карате і стендова стрільба – по 2 учасники. Чотири з шести спортсменів представляють єдиноборства.

КАНДИДАТИ

Вже можуть, що називається, пакувати чемодани одеські шаблісти Андрій ЯГОДКА, Олена КРАВАЦЬКА і Аліна КОМАЩУК.

У фехтуванні, де Європейські ігри ідуть в залік чемпіонату Європи, учасники визначаються за національним рейтингом України. Андрій йде на 2-му місці і із залікової трійки точно не випаде, Олена і Аліна – на 3-му і 4-му місці (29,5 і 18,0). На чемпіонаті України, який відбудеться 14 квітня в Києві, Аліні бажано виступить краще, ніж Валерія Гнідашева, яка йде 5-ю (14,5), щоб бути спокійною за потрапляння на Європейські ігри-2023. За системою відбору на Європейські ігри (чемпіонат Європи) їде перша трійка за рейтингом і ще один спортсмен/ спортсменка за рішенням тренерської ради. Коли буде фіналізований рейтинг невідомо, адже у календарі присутні міжнародні турніри (етапи Кубку світу в квітні-травні), в яких Кабмін України заборонив українським спортсменам брати участь – через участь в них росіян і білорусів.

Sabre Odessa

В легкій атлетиці серед претендентів на участь спортсмен із Чорноморська Владислав ШЕПЕЛЄВ, який спеціалізується на потрійному стрибку. Критерій відбору - перемога на командному чемпіонаті України (27-28 травня, Львів), адже змагання з легкої атлетики на Європейських іграх-2023 є командним чемпіонатом Європи.

Sabre Odessa

Що стосується ігрових видів спорту, то Україна відібралася в жіночих змаганнях з баскетболу 3х3, в обох турнірах з пляжного футболу, тож ми цілком можливо можемо побачити тут і представників/ представниць Одеської області.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live