Одеська майстриня стендової стрільби Вікторія НАУМЕНКО стала учасницею Європейських ігор-2023 – наймасштабнішого мультиспортивного форуму цього року, який відбудеться в Польщі. Про це повідомив сайт Європейської конфедерації стрільби.

ПІДСУМКИ ВІДБОРУ У СТЕНДОВІЙ СТРІЛЬБІ

36-річна одеська спортсменка, майстер спорту України міжнародного класу Вікторія НАУМЕНКО (тренери – Микола МІЛЬЧЕВ, Руслан РЕВЕНКО) увійшла у число учасниць Європейських ігор після того, як ЄКС підбила підсумки відбору. Вона потрапила в цей список за рейтингом, який обчислювався за результатами турнірів, котрі були проведені з 24 серпня 2022 по 20 квітня 2023 року (чемпіонат Європи, чемпіонат світу, етапи Кубка світу в Досі і Ларнаці) – 14-е місце в топ-15.

Таким чином, одеська стендова стрільба (круглий стенд) буде представлена на цих змаганнях відразу трьома спортсменами. Як ми повідомляли, за підсумками чемпіонату Європи, ще у вересні минулого року, це право заслужив олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ, який, крім того, є й головним тренером збірної України, а за рейтингом – його вихованка Ірина МАЛОВІЧКО, до речі, єдина спортсменка Одеської області, яка завоювала олімпійську ліцензію (завдяки 5-му місцю на чемпіонаті світу-2022).

Всі ці спортсмени є представниками Центру олімпійської підготовки в Новій Долині

Слід відзначити, що одеські спортсменки закрили максимальну можливу кількість квот для країни на круглому стенді серед жінок (дві) і, таки чином, будуть представлені в командному турнірі в цьому виді стендової стрільби. Таке право заслужили ще 9 країн: Велика Британія, Італія, Чехія, Німеччина, Кіпр, Франція, Словаччина, Туреччина і Азербайджан. Таким чином, Ірина МАЛОВІЧКО виступить на Європейських іграх відразу в 3-х (!) видах програми: особистому, командному і змішаному (разом з Миколою МІЛЬЧЕВИМ) турнірах.

Стендова стрільба має найбільше серед видів спорту в Одеській області представництво на Європейських іграх-2023.

UkrChamp 2020 stend 63

UkrChamp 2020 stend 63

Одеські майстри стендової стрільби - учасники Європейських ігор-2023 (зліва направо): Вікторія НАУМЕНКО, Микола МІЛЬЧЕВ і Ірина МАЛОВІЧКО.

ОДЕЩИНА НА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ІГРАХ-2023

Таким чином, на 23 квітня ми можемо назвати прізвища вже семи одеських спортсменів-учасників Європейських ігор.

Крім названих вище стендовиків, це чотири представники єдиноборств: заслужений майстер спорту України з тайбоксу Ігор ЛЮБЧЕНКО (тренер – Павло ЄВТУШЕНКО), заслужені майстри спорту України з карате Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренери – Денис МОРОЗОВ, Володимир ЗАРЕЦЬКИЙ) і Аніта СЕРЬОГІНА (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) і майстер спорту України з тхеквондо Рената ПОДОЛЯН (тренер – Віктор ПОДОЛЯН).

Крім того, ми маємо гарантовану ліцензію у змаганнях з боксу в категорії «до 71 кг», де за путівку суперничають два спортсмени Одеської області: призер молодіжних чемпіонатів Європи і світу, чемпіон України-2022 Максим МОЛОДАН (тренер – Ігор ЮРЕСКУЛ) і ще один уродженець села Андріївки Білгород-Дністровського району, чемпіон світу-2021 Юрій ЗАХАРЄЄВ (тренер – Олександр МІХАЛЬОВ). Відзначимо, що для боксерів Європейські ігри є прямим відбором на Олімпійські ігри.

КАНДИДАТИ

У фехтуванні після проведення чемпіонату України одеські шаблісти Андрій ЯГОДКА, Олена КРАВАЦЬКА і Аліна КОМАЩУК зміцнили свої позиції в національному рейтингу (2-е, 3-е і 4-е місця відповідно). За системою відбору на Європейські ігри (чемпіонат Європи) їде перша трійка за рейтингом і ще один спортсмен/ спортсменка за рішенням тренерської ради. Коли буде фіналізований рейтинг невідомо, адже у календарі присутні міжнародні турніри (етапи Кубку світу в квітні-травні), в яких Кабмін України заборонив українським спортсменам брати участь – через участь в них росіян і білорусів.

В легкій атлетиці серед претендентів на участь спортсмен із Чорноморська Владислав ШЕПЕЛЄВ, який спеціалізується на потрійному стрибку.

Що стосується ігрових видів спорту, то Україна відібралася в жіночих змаганнях з баскетболу 3х3, в обох турнірах з пляжного футболу, тож ми цілком можливо можемо побачити тут і представників/ представниць Одеської області.

ЄВРОПЕЙСЬКІ ІГРИ-2023

В програму ІІІ Європейських ігор, які в Польщі називають «Kraków-Małopolska 2023», 28 видів спорту, 21 з яких олімпійський, причому в деяких з них відбудеться відбір, чи етап відбору, на Олімпійські ігри-2024. Столицею Ігор є місто Краків, де відбудуться змагання з 12-ти видів спорту, решта змагань відбудеться ще в 10-ти містах Малопольського воєводства.

Одеські спортсмени потенційно можуть бути задіяні в 10-ти видах спорту, 7 з яких олімпійські.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live