Одеський спортсмен Максим КАСАТКІН став 5-м на чемпіонаті Європи серед кадетів, юніорів та молоді з карате, який відбувся датському Ольборзі. Це найкращий результат каратистів Одеської області на цих змаганнях.

ОДЕСИТИ В ДЕСЯТЦІ КРАЩИХ

В своєму першому поєдинку у змаганнях в куміте серед кадетів (категорія «до 63 кг») Максим КАСАТКІН (СК «Роял Тім», тренер – Володимир ЗАРЕЦЬКИЙ), щоправда, програв – латвійському спортсмену Леону Гайдуку (1:2). Але той вийшов у фінал, ставши у підсумку срібним призером, тому Максим отримав право виступити у втішному турнірі і спробувати завоювати бронзу. Тут він переміг Oлександра Ленщия з Молдови (1:0) та грузина Давіда Сагрішвілі (0:0), але в поєдинку за 3-е місце поступився Джино Феліпену з Голландії (0:8).

Відзначимо, що кращим результатом одеських спортсменів на попередньому Євро (2017) також було 5-е місце – Сьюзен СІНЧУКОВСЬКА, яка тоді виступала за СК «Мауглі» (тренер - Руслан ХОМУТЕНКО). Зараз вона представляє СК «Ніка» (тренер – Денис МОРОЗОВ).

Kasatkin 5 2

Максим КАСАТКІН

На Євро-2019 також в десятку кращих потрапили ще два спортсмени Одеської області.

Каратист з Чорноморська Ярослав ФЕДОРОВ (СК «Катана», тренер – Олександр ТОНКОШКУР) посів 7-е місце у змаганнях з ката серед кадетів (14-15 років). В першому колі він став 5-м, а ось після півфінального кола вибув зі змагань.

Одеситка Анастасія ПЕРЕУДА (СК «Тигрьонок», тренер - Дмитро НЕГАТУРОВ) стала 9-ю в категорії «+68 кг» серед молоді.

Tomkoshkur Fedorov

Ярослав ФЕДОРОВ та Олександр ТОНКОШКУР

ПОЗА МЕЖАМИ ТОП-10

Інші представники Одеської області на чемпіонаті Європи, а всього їх було одинадцять, опинилися поза межами топ-10.

Два поєдинки виграла Аріадна ПАНЧУК (куміте, 14-15 років, «-47 кг», СК «Тигрьонок», тренер – Ігор НЕГАТУРОВ): у Аспасії Цагкарапулу з Греції – 4:2 та Олександри Белоусової зі Росіїї – 2:0. В третьому – вона програла Далмі Якубович з Угорщини (0:6), яка в підсумку стала 5-ю.

Інші представники Одеської області в куміте програли в перших поєдинках.

Нагадаємо, що кольори регіону на Євро також захищали Єлизавета СТЕПАНОВА (ката, 14-15 років, СК «Окінава»), Олександр ЯНУЛ (куміте, 16-17 років, «-68 кг», СК «Мауглі»), Ігор ЛАГУНОВ (куміте, 18-20 років, «+84 кг», СК «Тигрьонок»), Давид ЯНОВСЬКИЙ (куміте, 14-15 років , «-52 кг», СК «Легіон»), Олена ПАВЛОВСЬКА (куміте, 14-15 років, «+54 кг», СК «Роял Тім»), Микола ГРОМИК (куміте, 18-20 років, «-60 кг», СК «Роял Тім») та Галина СИРАК (куміте, 16-17 років, «+59 кг», СК «Ніка»).

Спортсменів підготували Олександр ТОНКОШКУР (СК «Катана»), Олексій КОНОВАЛОВ (СК «Окінава»), Анатолій ПЕТРОСЮК (СК «Мауглі»), Володимир ЗАРЕЦЬКИЙ (СК «Роял Тім»), Дмитро та Ігор НЕГАТУРОВИ (обидва – СК «Тигрьонок»), Денис КРИЛОВСЬКИЙ (СК «Легіон»), Євген СТЕПАНЧУК (СК «Гранд спорт»), Денис МОРОЗОВ (СК «Ніка»).

Збірна України привезла в Данію одну з найбільших за кількістю учасників команд – 33 спортсмени. В активі українців три нагороди (1 срібло, 2 бронзи) та 21-е місце в загальному заліку. На двох попередніх чемпіонатах збірна України була 6-ю в загальнокомандному заліку

Всього у чемпіонаті Європи брало участь 1092 спортсмени з 51-ї країни.

МІЖНАРОДНІ СТАРТИ-2019

В 2019-му каратистам вказаних вікових категорій чекає п’ять крупних міжнародних турніри: чемпіонат світу (Сантьяго, 24-27.10) та чотири етапи Молодіжної ліги (Лімасол, Умаг, Мехіко, Венеція).