Переможниця Європейських ігор-2019, кандидат на участь в Олімпійських іграх-2020 каратистка із Чорноморська Аніта СЕРЬОГІНА розповіла про тренувальний процес в період карантину та своє ставлення до перенесення Олімпійських ігор.

ТРЕНУВАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

- Аніто, розкажіть будь ласка, як побудований зараз ваш тренувальний процес?

- Тренуюся п’ять днів на тиждень. Ранкове заняття присвячене загально-фізичній підготовці, вечірнє – карате. Можна сказати, що зараз навіть посилений режим тренувань, який направлений на підвищення фізичних якостей. Також чимало уваги приділяємо техніці.

- Яка направленість роботи на «фізичному» тренуванні?

- Тричі на тиждень – це «тренажерка». Працюю з тренером з фізпідготовки Владиславом Федоренком. Ми робимо доволі різноманітні вправи: є й силові, є й ті, що тренують витривалість. Наприклад, тренер мені може дати комплекс вправ тривалістю три хвилини – саме стільки, нагадаю, триває бій в карате – упродовж цього часу я без зупинок роблю різні вправ – стрибки, віджимання, підтягування і таке інше. Таких трихвилиних сетів может чотири-п’ять – це, можна сказати, як турнірна дистанція на змаганнях – чотири-пять боїв. Ще два ранкових тренування провожу зі своїм особистим тренером Олександром Тонкошкуром на піску біля моря – стрибки, біг, вправи на вибух. Тренування із фізпідготовки тривають десь півтори години.

- Раніше працювали настільки інтенсивно над фізпідготовкою?

- Так. Десь півтора роки, упродовж яких я працюю з Владиславом Федоренком. Він мені також дає поради в побудові режима харчування.

- Яка направленість тренувань з карате?

- Карате – разнопланований вид спорту. Тому як дітям, так і продвинутим спортсменам є що тренувати, навіть, коли немає змагань. Є чимало різноманітної техніки, яку постійно треба напрацьовувати, щоб не втрачати навичок. Цим ми зараз і займаємося, поки немає змагань. Зараз чимало уваги приділяємо роботі над технікою ніг. Є чимало вправ на реакцію, що дуже важливо для каратиста.

Anita training 1

- Наскільки важко в психологічному плані тренуватися, коли такої мотивації, як було, наприклад, в лютому-березні? Так, ми знаємо, що ви націлені на Олімпіаду, але вона лише в наступному році…

- Так, досить важко тренуватися, коли немає чіткої цілі. Точніше, коли така невизначеність, як зараз. Зазвичай, професіональні спортсмени завжди чітко знають, куди вони рухаються, але зараз коронавірус зламав деякою мірою цю систему підготовки. Тим більше, що ми десь півтора роки знаходилися в дуже напруженому змагальному графіку. Важко мотивувати себе, адже, щоб ти не робив, ти психологічно розслаблений, тому що знаєш, що змагань найближчим часом не заплановано.

- Упродовж весни був період жорсткого карантину. Як його пережили?

- Нормально. Був час задуматися над життям, адже раніше воно проходило в дикому ритмі, немов ти постійно кудись поспішаєш. А тут життя було поставлене на паузу. Звісно, продовжували і тренуватися, враховуючи ті обмеження, які накладав карантин.

- Знаю, що ви також любите інші види спорту...

- Так. Інші види спорту – це і можливість провести час з друзями, відволіктися від серйозних навантажень, відпочити. Крім того, вони тренують якості, які необхідні каратисту. І під час підготовки я постійно перемикаюся на інші види спорту. Наприклад, теніс покращує швидкість прийняття рішень, тренує реакцію, баскетбол розвиває координацію та витривалість, а вейкбординг, який я дуже люблю, тренує баланс. Також подобається на велосипеді кататися - це теж і тренування, і відпочинок.

Anita training 2

Anita training 3

- Як можете оцінити свою готовність на даний момент часу? (початок липня. – пресслужба)

- Скажемо так: якщо б завтра були б змагання, я б добре виступила. Так вже історично склалося, що в період після зими – навесні, влітку, я себе добре відчуваю в плані готовності. І тому на змаганнях в цей період я досить успішно виступаю. Люблю тепло, і це, напевно, якось впливає на мій стан. Навіть зараз тренування для мене проходять легко, адже я в гарній формі. Тренування непрості, але сил та витривалості вистачає. Тому я дуже засмутилася, що ми залишилися без змагань в цьому півріччі.

ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ

- Перенесення Олімпійських ігор – для вас плюс, або мінус?

- Я поставилася до цього не позитивно, не негативно, адже це питання часу. Терпіння мені вистачає. Я готова почекати ще рік і готова ще потренуватися ще рік. Скоріше, для мене це плюс, адже є час, щоб покращити себе, покращити свою форму. Тож я і не засмутилася, і не зраділа, коли дізналася, шо Олімпіаду перенесли.

Моя головна мотивація незмінна: Олімпійські ігри. Ця мотивація і заставляє мене працювати та долати труднощі, які виникають.

- Чи є вже план змагань на цей рік?

- Поки ні. Чемпіонат світу, який був запланований на листопад, перенесли на наступний рік. Є приблизний календар всеукраїнських змагань, перший з яких «Katana Cup» в Чорноморську, наприкінці серпня.

- На турнірі в рідному місті будете виступати?

- Ще не знаю. Як вирішить тренер. Ми ще не говорили про це.

ЄВРОПЕЙСЬКІ ІГРИ

- Нещодавно виповнився рік вашій перемозі на Європейських іграх. Якими залишилися в пам’яті ці змагання?

- Як одне з найяскравіших змагань мого життя. Це була, дійсно, незабутня перемога. Зараз ми вже чотири місяці без змагань, і дуже хочеться відчути атмосферу змагань: переможні емоції, адреналін, переживання. А зараз якраз рік виповнився з моменту перемоги, тож в соцмережах з’являються фото з Мінську. Ностальгія неймовірна.

- Не важко помітити, що у вас в колекції більше нагород з таких великих змагань як чемпіонати Європи, світу, Європейських та Всесвітніх ігор, ніж, наприклад, етапів Прем’єр-ліг, які, до речі, також високо котируються у світі. З чим це пов’язуєте?

- Напевно, з тим, що ці змагання не так вже і часто проходять, тому і налаштовуюся на них відповідно: краще збираюся, краще концентруюся. Скоріш за все, це такий психологічний момент.

- Чи можна сказати, що Європейські ігри – це така міні-Олімпіада, і ви вже деякою мірою відчули Олімпіаду на смак?

- Можливо і так, адже тут було і селище спортсменів, і на параді закриття мені вдалося побувати. Але, звісно, розумію, що за рівнем Олімпіада буде вище, хоча і чимало суперниць з Європи там, безумовно, буде.

Seroginas 72

30 червня 2019 року. Аніта СЕРЬОГІНА та ії тренер Олександр ТОНКОШКУР

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live