Три представниці карате Одеської області візьмуть участь у 6-ти турнірах в рамках відбору на Олімпійські ігри. Вони розпочнуть боротьбу вже в п’ятницю, 10 січня, на турнірі серії А в Сантьяго.

КОЛО ПРЕТЕНДЕНТІВ

В коло претендентів на участь в Олімпійських іграх входять одеситки Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер – Денис МОРОЗОВ) та Анастасія СТЕПАШКО (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ), а також Аніта СЕРЬОГІНА із Чорноморська (тренер – Олександр ТОНКОШКУР).

Terliuga Paris 07 1

Анжеліка ТЕРЛЮГА

StepashkoEuro 2017 8

Анастасія СТЕПАШКО

Serogina 04

Аніта СЕРЬОГІНА

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ВІДБІР. КАЛЕНДАР

Січень

10-12. Карате 1, серія А. Сантьяго (Чилі)

24-26. Карате 1, Прем’єр-ліга, Париж (Франція)

Лютий

14-16. Карате 1, Прем’єр-ліга. Дубай (ОАЕ)

28-1. Карате 1, Прем’єр-ліга. Зальцбург (Австрія)

Березень

13-15. Карате 1, Прем’єр-ліга. Рабат (Марокко)

25-29. Чемпіонат Європи. Баку (Азербайджан)

СИСТЕМА ВІДБОРУ

Перед тим, як розповісти про систему відбору, нагадаємо, що деякі жіночі та чоловічі вагові категорії куміте об’єднані в одну і, таким чином, в Токіо спортсмени боротимуться за перемогу в шести категоріях, а не десяти, як це відбувається на міжнародних змаганнях. Отже, на Іграх-2020 жінки, а нас цікавлять саме вони, будуть змагатися в таких категоріях: «-55 кг» («-50» та «-55»), «-61 кг», а також «+61 кг» («-68» та «+68»). В кожній з вагових категорій в куміте, а також в ката виступатимуть по 10 спортсменів, в тому числі представник країни-господарки – Японії.

Перший критерій – олімпійський рейтинг. В число олімпійців потраплять 4 кращих спортсмена в за підсумками олімпійського рейтингу станом на 6 квітня 2020 року. В об’єднаних категоріях («-55 кг» та «+68 кг»), де за путівки борються Анжеліка ТЕРЛЮГА та Анастасія СТЕПАШКО, путівки отримають по 2 представниці кожної зі звичайних категорій, а саме «-50», «-55», «-68» та «+68».

Другий критерій – світовий відбір. Спортсмени з найвищим олімпійським рейтингом, які не потрапили у число учасників Ігор-2020 за першим критерієм, візьмуть участь в світовому відборі (по одному спортсмену від країни). Путівки отримають по три призери в кожному з чотирьох видів програми (по 3 вагові категорії в куміте та по 1 в ката). Цей турнір відбудеться в Парижі 8-10 травня.

Третій критерій – переможці континентальних Ігор. За цим критерієм може відібратися Аніта СЕРЬОГІНА як переможниця Європейських ігор, котрі відбулися в червні в столиці Білорусії. За цим критерієм путівку в Токіо-2020 отримають два представники Європи з тих, що перемогли в Мінську-2019 і не відібралися за першими двома критеріями, які мають серед них найвищий олімпійський рейтинг. Якщо спортсмени-переможці ігор на якомусь з континентів відберуться за першими двома критеріями, їхня квота буде перерозподілена між іншими континентами.

Четвертий критерій - тристороння комісія. За цим критерієм виділяються спеціальні запрошення – по 2 спортсмени серед жінок та чоловіків.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ РЕЙТИНГ

В олімпійському рейтингу станом на 1 січня 2020-го, в якому враховуються результати 21-го турніру (з червня 2018-го), Анжеліка ТЕРЛЮГА сідає 2-е місце (7237,5 очка). Але, враховуючи те, що на 1-му місці йде представниця категорії «-50 кг» турчанка Озчелік Арапоглу (8407), одеситка фактично лідер своєї категорії (згідно системі відбору, яка описана вище).

Terliuga rank 55 1

Аніта СЕРЬОГІНА у ваговій категорії «-61 кг» йде на 15-му місці, набравши 1762 очка. Від 4-го місця ії відділяє майже 1800 очок.

Serogina rank 61

Анастасія СТЕПАШКО в олімпійському рейтингу у ваговій категорії «+61 кг» на 31-й позиції – 1942,5 очка. Слід зазначити, що в цій категорії ії випереджає інша українська каратистка – львів’янка Галина МЕЛЬНИК (3772,5 очка). Від країни, нагадаємо, має право виступати лише 1 спортсмен.

ol rank 61

Відзначимо, що за перемогу на турнірах Прем’єр-ліги та чемпіонаті Європи спортсмен може максимально отримати 990 очок, за 1-е місце на турнірі серії А – 495. Тож кожна з кандидатів, які представляють Одеську область, має шанси на відбір за першим критерієм, втім, треба якомога більше перемагати.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live