Одеська каратистка Анжеліка ТЕРЛЮГА стала бронзовою призеркою турніру Прем’єр-ліги в Стамбулі. Всього 7 спортсменів, які представляють Одеську обласну федерацію карате, брали участь в першому після річної перерві турнірі серії «К-1».

«БРОНЗОВА» АНЖЕЛІКА

Свій поєдинок за 3-е місце в категорії до 55 кг Анжеліка ТЕРЛЮГА (тренер - Денис МОРОЗОВ), яка, нагадаємо є володаркою олімпійської ліцензії, з болгаркою Івет Горановою завершила внічию 0:0, але судді більшістю голосів віддали перевагу Анжеліці. Відзначимо, що одеська спортсменка раніше двічі програвала Горановій на великих міжнародних турнірах – на чемпіонаті світу-2018 та у фіналі Європейських ігор-2019.

Це 20-а медаль Анжеліки ТЕРЛЮГИ на турнірах Прем’єр-ліги (аналог Кубку світу в інших видах спорту) – 10 золотих, 3 срібних і 7 бронзових, а всього 33-я на великих міжнародних турнірах (6 – чемпіонат Європи, Європейські ігри, 20 – Прем’єр-ліга, 7 – серія А).

Упродовж турніру Анжеліка перемогла індійку Діпіку Дхіман (8:0), швейцарку Маю Шарер (4:1) та досвідчену італійку Сару Кардін (2:0). Поєдинок за вихід у фінал з чилійкою Валентиною Торро Менес завершився 5:5, але судді віддали перемогу суперниці (по сеншу - першому набраному очку).

Terliuga Istambul 02

В КРОЦІ ВІД П’ЄДЕСТАЛУ

Кандидатка на участь в Олімпійських іграх, спортсменка із Чорноморська Аніта СЕРЬОГІНА (тренер – Олександр ТОНКОШКУР) в категорії «до 61 кг посіла 5-е місце. Поєдинок Аніти за 3-е місце, а суперницею в ньому була дворазова чемпіонка Європи Кобан Мерве із Туреччини, як і у Анжеліки, завершився з рахунком 0:0. Але тут судді віддали перевагу суперниці.

Упродовж турніру Аніта перемогла росіянку Наїлью Гатулліну (2:1), потім, за рішенням суддів, поступилася іранці Розіті Аліпуркешці (0:0), яка потім вийшла у фінал. У втішному раунді Аніта перемогла хорватку Тайшу Рістіч (2:0) та норвежку Беттіну Альстадсатер (1:0), що дало їй можливість провести поєдинок за бронзу.

Odessa Istambul 1

14 березня. Стамбул. Збірна Одеської області на турнірі Прем’єр-ліги (зліва направо): Ярослав ФЕДОРОВ, тренер збірної України Олександр ТОНКОШКУР, Аніта СЕРЬОГІНА, бронзова призерка змагань Анжеліка ТЕРЛЮГА, президент Одеської обласної федерації карате Олексій КОХАНЕЦЬ, Анастасія СТЕПАШКО, Євген ДИШЛОВЕНКО і Ігор ЛАГУНОВ. На фото відсутня ще одна учасниця – Юлія ПАЛАШЕВСЬКА

ЗА ЧЕСТЬ ОДЕЩИНИ

В категорії «до 55 кг» достойно виступила дебютантка подібних турнірів Юлія ПАЛАШЕВСЬКА (тренери – Дмитро НЕГАТУРОВ, Сергій ПАЛАШЕВСЬКИЙ). В першому поєдинку вона перемогла Ілаху Гасімову із Азербайджану (5:3), а потім дала бій 4-разовій чемпіонці Європи – Туба Якан із Туреччини. При рахунку 1:1 судді віддали перевагу суперниці (по першому набраному балу).

Інші спортсмени Одеської області, на жаль вибули з боротьби вже в першому раунді: в категорії «до 67 кг» Євген ДИШЛОВЕНКО (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ), «+84 кг» – Ігор ЛАГУНОВ (тренер – Дмитро НЕГАТУРОВ), «+68 кг» - Анастасія СТЕПАШКО (тренер – Ігор НЕГАТУРОВ), а також в ката – дебютант змагань такого рівня 16-річний Ярослав ФЕДОРОВ (тренер – Олександр ТОНКОШКУР).

ОЛІМПІЙСЬКА ЛІЦЕНЗІЯ

11-13 червня в Парижі відбудеться континентальна кваліфікація на Олімпійські ігри, в якій візьме переможниця Європейських ігор-2019 Аніта СЕРЬОГІНА.