Одеські борці греко-римського стилю завоювали дві медалі на міжнародному турнірі «Гран-прі Анрі Даглена», який проходив у французькій Ніцці 22 січня.

ПІДСУМКИ

25-річний Владлен КОЗЛЮК (тренери – Ігор МОЇСЕЄВ, Андрій ДЕРКАЧ), який в минулому році завоював бронзу чемпіонату Європи, став переможцем в категорії «до 97 кг», а 26-річний В’ячеслав БАЙРАКТАР (тренери – Георгій ЦОНКОВ, Юрій КОВАЛЬ) завоював срібло в категорії «до 55 кг».

ЗОЛОТИЙ ВЛАДЛЕН

У фіналі Владлен КОЗЛЮК достроково переміг чинного чемпіона Європи серед молоді Гіоргі Кацанашвілі. За 1.28 до фінального свистка одесит поклав суперника на лопатки і, таким чином, суддя зафіксував перемогу на туше. До цього моменти Владлен вів у рахунку 5:1, зробивши два «перекати» в першому періоді.

В чвертьфіналі одеський «класик» достроково переміг француза Луїса Самена (9:1), а у півфіналі взяв верх над литовцем Віліусом Лаурінайтісом (5:3). Після першого період він вів 5:0, а в подальшому успішно відбив всі намагання суперника перемогти.

Цікаво, що на п’єдестал піднялися ще два українці: Євген Савєта з Полтави і Сергій Омелін з Дніпра стали бронзовими призерами.

Kozliuk France 01

Kozliuk France 01

СРІБНИЙ БАЙРАКТАР

Доля медалей в категорії «до 55 кг» визначалася за підсумками турніру в одне коло між чотирма спортсменами. В перші сутичці В’ячеслав БАЙРАКТАР поступився своєму співвітчизнику Корюну Саградяну (1:5), але потім взяв верх над молодим французом Іліаном Айнауї (8:1), а потім над грузинським борцем Акакі Осіашвілі, який до цього мав вже дві перемоги. Причому одесит поступався після першого періоду 1:7, але за рахунок непоступливого характеру і в гарному сенсі настирливісті, крок за кроком переламав хід сутички – 6 балів він набрав за те, що 6 разів виштовхував його за межі килима, а ще чотири бали йому приніс прийом зворотній пояс.

У підсумку три борця – два українці і грузин – мали в активі по 2 перемоги за підсумками турніру. За додатковими показниками срібним призером став В’ячеслав БАЙРАКТАР, а Корюн Саградян завоював бронзу.

Kozliuk France 01

ЗБІРНА УКРАЇНИ

Всього на «Гран-прі Анрі Даглена-2023» збірна України завоювала 15 медалей (4 золоті, 6 срібних, 5 бронзових). Серед переможців і олімпійський чемпіон Жан Беленюк, який продовжує спортивну кар’єру. Відзначимо, що цей турнір був одним з відбіркових до чемпіонату Європи, який відбудеться в Загребі 17-23 квітня.

Kozliuk France 01

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live