Спортсмени Одеської області завоювали 4 медалі, з яких 2 золоті, на чемпіонаті України зі кульової стрільби (гвинтівки), який відбувся у Вінниці (фото: зліва направо - чемпіонки України Крістіна ОСТАПЕНКО, Анна ІЛЬІНА та Валерія ОСТРОВСЬКА).

ЗОЛОТИЙ СПЛАВ ДОСВІДУ ТА ЮНОСТІ

Перш за все, відзначимо перші золоті медалі в кар’єрі на «дорослому» чемпіонаті України наших юних стрільців: Валерії ОСТРОВСЬКОЇ (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Костянтин ДЗЮБА), якій 20 серпня виповнилося лише 14 років, та 15-річної Крістіни ОСТАПЕНКО (тренери – Світлана СКАЧКО, Ірина ВИНОГРАДОВА), які в компанії досвідченим турнірним бійцем Анною ІЛЬІНОЮ (тренери – Костянтин ДЗЮБА, Ірина ВИНОГРАДОВА) стали переможницями в командному турнірі у стрільбі із пневматичної гвинтівки. Вони набрали 1858 очок, випередивши найближчих переслідувачів на 0,3 очка.

Ще одну золоту медаль кандидат на участь в Олімпійських іграх завоювала у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень. В кваліфікації Анна була шостою (1158 очок), але у фіналі не знала собі рівних, випередивши срібну призерку на 6,8 очка (457,6 проти 450,8). Ії результат лише на 0,9 очка поступається рекорду України.

Ще в одному олімпійському виді – стрільбі із пневматичної гвинтівки – Анні завоювала срібну медаль, програвши Верониці Скориній з Дніпропетровщини лише 0,1 очка (247,0 проти 247,1). В кваліфікації вона стала першою, показавши один з кращих своїх результатів в кар’єрі – 627,4 очка. Відзначимо результат Валерії ОСТРОВСЬКОЇ - вона вперше вийшла у фінал «дорослого» чемпіонату України в цьому виді та посіла у підсумку 6-е місце.

UkrChamp 2020 site 01

UkrChamp 2020 site 03

ІВАН-СТРІЛЕЦЬ

Сміливо може записати себе «дорослий» чемпіонат України в актив і 15-річний Іван ТКАЛЕНКО (тренери – Ірина ВИНОГРАДОВА, Світлана СКАЧКО), який разом з Валерією ОСТРОВСЬКОЮ завоював срібну медаль в олімпійському виді – стрільбі із пневматичної гвинтівки у змішаній категорії. Вони до останнього чинили опір дуету збірної України Олег Царьков/ Олеся Чайка (Вінницька). Підсумок боротьби вирішила остання серія, а точніше, 0,4 очка. 21,0 – у досвідчених майстрів, 20,6 – у юних одеських стрільців. 16-14 – результат фінального протистояння дуетів. Це перша медаль Івана на такому рівні.

У стрільбі з пневматичної гвинтівки Іван ТКАЛЕНКО також досяг найвищого результату на чемпіонатах України, посівши 6-е місце (618,4 – у кваліфікації). Він, як і Валерія ОСТРОВСЬКА в цьому ж виді, був наймолодшим у фіналі.

Всі спортсмени представляють обласну ДЮСШ з кульової стрільби.

UkrChamp 2020 site 02

МУЛЬТІМЕДАЛІСТИ

Таким чином, за підсумком чемпіонату України Анна ІЛЬІНА завоювала 3 медалі, з яких 2 золоті, а в активі Валерії ОСТРОВСЬКОЇ – 2 нагороди (1 золота, 1 срібна).

НА ПІДСТУПАХ ДО П’ЄДЕСТАЛУ

У стрільбі з малокаліберної гвинтівки жіночій команді Одеської області у складі Анни ІЛЬІНОЇ, Ірини ЩЕТНИК та Софії МИХАЙЛЮК не вистало 2-х очок до завоювання бронзової медалі в командному турнірі.

Відзначимо, що Ірина – представниця «Інваспорту» – на Паралімпійському чемпіонаті світу 2019 року завоювала дві золоті медалі.

НАЙБЛИЖЧИЙ СТАРТ

Наступний старт одеських стрільців - Відкритий чемпіонат України з олімпійських вправ імені Анатолія Кукси, який відбудеться 16-21 вересня (Вінниця – гвинтівка, Львів – пістолет).