Южненський ВК «Хімік» став першим українським клубом, який зіграє в груповому турнірі Ліги чемпіонів (Ліга чемпіонів проводиться, починаючи з сезону-2000/01, в 1990-і роки луганська «Іскра» виступала в Кубку європейських чемпіонів).

ІСТОРИЧНИЙ МАТЧ

Южненський клуб отримав путівку в груповий раунд завдяки перемозі над чеським «Оломоуцем» за підсумками двох матчів 3-го раунду. У матчі-відповіді, що пройшов в Южному, господарки поступилися з таким же рахунком, що і чешки вдома, тому був призначений «золотий сет». При цьому «Хімік» лідирував 2:0, а в четвертій партії знаходився в двох очках від перемоги в матчі.

Khimik Olomouz

У вирішальній партії «Хімік» домігся мінімальної перемоги (15:13) і вийшов в груповий турнір Ліги чемпіонів. Кращим снайпером гри стала Юлія БОЙКО, в третій раз поспіль набрала більше 20-ти очок - 24. Кращим гравцем матчу було визнано Ольгу Скрипак, яка отримала спеціальний приз від спонсора «Хіміка» фірми «Мізуно».

«Хімік» - «Оломоуц» (Чехія) - 2:3 (25:19, 25:23, 19:25, 24:26, 13:15). «Золотий сет» - 15:13.

«Хімік»: Козлова 20 (20 - атака, 0 - блок, 0 - подача), Скрипак 7 (4,3,0), Фролова 7 (5,1,1), Бойко 24 (22,1,1), Маєвська 9 (5,2,2), Степановська (к) 7 (6,1,0); Нємцева (л), Яковчук 5 (4,1,0), Великоконь, Микитюк 3 (0,1,2), Хобер. Тренер - Євген Ніколаєв.

«Оломоуц»: Михалікова 20 (18,1,1), Трнкова 20 (16,2,2), Хендли, Бежандольска 11 (4,7,1), Годанова, Орвошова 6 (5,1,0); Ставинохова (л), Кулова (л), Дудова 2 (1,1,0), Бурбелюк 17 (12,4,1), Казаченко 10 (9,1,0). Тренер – Петр Заплетал.

Судді: С.Сімоновскі (Чорногорія), Б.Стойка (Румунія).

Тривалість матчу (без урахування «золотого сету»): 122 хв. (22+25+25+31+19).

Набрані очки: 121-121 (66-64 - атака, 11-16 - блок, 5-7 - подача, 39-34 - помилки суперника).

29 жовтня. Южне. ФСК «Олімп». 1615 глядачів.

Khimik Olomouz 02

Кращим гравцем матчу було визнано Ольга Скрипак, яка отримала спеціальний приз від спонсора «Хіміка» - фірми «Мізуно».

ГРУПОВИЙ ТУРНІР

Суперниками 9-разового чемпіона України в групі С стануть переможець Ліги чемпіонів-2019 італійська «Новара», а також чинні чемпіони своїх країн - польський ЛКС (Лодзь) і німецький «Штутгарт».

Перший матч южненська команда зіграє в Італії (19-21 листопада), перший домашній матч - з чемпіоном Польщі (26-28 листопада).

У чвертьфінал Ліги чемпіонів вийдуть переможці 5-ти груп і 3 команди, що посіли друге місце.