Кандидат на участь в Олімпійських іграх-2020, штовхальник ядра Роман КОКОШКО розповів про свою кар’єру та цілі, які він ставить разом зі своїм тренером Євгеном КАРСАКОМ. Поспілкувалися ми зі спортсменом після одного з тренувань, яке було направлене на підвищення фізичної готовності (фото: Дмитра ВАКУЛКИ, ФЛАУ)

- Романе, яке проходить підготовка до сезону?

- Все йде за планом. Зараз ми вже знаємо свій календар – всі старти відбудуться в серпні, тож у відповідності до нього мій тренер Євген Карсак й будує підготовку. Основний старт – чемпіонат України, який запланований на 14-16 серпня в Дніпрі.

- Над чим зараз працюєте?

- Основний напрямок роботи – техніка. Проаналізувавши ситуацію у світовому штовханні ядра, вирішили штовхати круговим махом, тому що це більш перспективна техніка. Задача на цей сезон виконати норматив майстра спорту України міжнародного класу (20,00. – прим.авт).

- Два роки тому ви вирішила змінити місто дислокації та переїхали із Вінниці в Одесу. Чому?

- Трапилося так, що мій перший тренер Тетяна Дідик сказала мені, щоб я поїхав в Одесу набратися досвіду в роботі з іменитим тренером Євгеном Карсаком. Приїхав раз, приїхав вдруге. І почав звертати увагу, що я більше знаходжуся в Одесі, ніж у Вінниці. В якійсь момент мене поставили перед вибором: або я залишаюся у Вінниці, або я переїжджаю до Одеси. Поспілкувався з Євгеном Валерьяновичем та вирішив їхати.

Kokoshko 01

Kokoshko 02

- Чи все влаштовує тут?

- Так. Адміністрація одеського «Динамо» повністю мене забезпечила, зокрема тренувальною базою та житлом. Я дуже переживав з цього приводу, адже у Вінниці мав і своє житло, і можливість тренуватися, а тут треба було переїжджати в інше місто. Але мене всім забезпечили. Все добре.

- Напевно переходили до Одеси, щоб вийти на світовий рівень. Розумієте, який шлях треба пройти?

- Ми потроху рухаємося до цього. Тут дуже доречне прислів’я: «Чим дальше в ліс, тим більше дров». Коли знаходишся на рубіжі «18 метрів», не знаєш, за рахунок чого рухатися далі, а коли наближаєшся до позначки «20-21», розуміння є, але покращувати результат все складніше і складніше.

Наша задача – відібратися на Олімпійські ігри, котрі, як відомо, перенесені на 2021-й рік. Коронавірус, хоч і наробив біди, перенесення Ігор нам на руку.

- Ваш кращий офіційний результат 19,70 м, а олімпійський норматив – 21,10 м. Реально виконати його?

- Вважаю, що так. На тренуваннях я вже штовхаю за позначку «20». Якщо взимку це траплялося одного разу на місяць, надалі такий результат став показувати частіше. Сподіваюсь, що це стане звичною справою, в тому числі і на офіційних змаганнях.

- Яка ціль по результату на цій рік?

- 20,05 м нас повністю влаштує.

- Як живеться вам в Одесі?

- Спочатку Одеса здавалася настільки великою, що ніколи не запам’ятаєш де і що знаходиться. Але Євген Валерьянович природжений екскурсовод. Якось ми поїхали набрати джерельної води, так він провіз нас узбережжям від «Динамо» до 16-ї станції Великого Фонтану та все показував та розказував. Місто дуже подобається: зелене, красиве. А ще тут є море. Для людини з центральної частини України це просто казка.

- Що вас мотивує в спорті? Заради чого ви це все робите?

- Заради сім’ї. Я вже одружився, тож хочеться чогось добитися в спорті. Хочеться показувати високі результати, щоб і батьки пишалися. І не тільки батьки, всі люди, які мене оточують і теж допомагають в досягненні результату. Хочеться самому прославитися та й сім’ю прославити.

Kokoshko 03

Одеса. Роман КОКОШКО з дружиною Олександрою та тренером Євгеном КАРСАКОМ

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live