Майстер стендової стрільби Ірина МАЛОВІЧКО, яка першою в Одеської області завоювала олімпійську ліцензію на Ігри-2020, дала цікаве інтерв’ю пресслужбі регіонального відділення НОК України.

ОЛІМПІАДА-2020

- Ірино, перше питання, традиційне для останнього часу. Як ви поставились до того, що Олімпіаду перенесли на наступний рік?

- Це повинно було відбутися, адже здоров’я людей, зокрема спортсменів, завжди буде на першому місці. Що стосується спортивної сторони справа, то така зміна термінів мені лише на руку. У мене буде більше часу, щоб якомога краще підготуватися до своїх перших Ігор, а також пристосуватися до нової рушниці, яка поки, на жаль, знаходиться за межами країни.

- Друга популярна тема – карантин…

- Стріляти – не стріляю. Проводжу тренування вхолосту, тобто на відпрацювання техніки, а також підтримую фізичні кондиції в домашніх умовах. Чекаю на новини про міжнародний календар, щоб будувати з Миколою Миколайовичем (Микола МІЛЬЧЕВ – особистий тренер Ірини МАЛОВІЧКО. – пресслужба) подальшу підготовку.

ЩАСЛИВЕ ЄВРО

- Ну, а тепер давайте поговоримо на більш приємну тему – щасливий для вас чемпіонат Європи в італійському Лонато, який приніс Одеській області першу олімпійську ліцензію. Очікували від себе такого високого результату?

- Завжди очікую від себе високого результату. На кожному змаганні. Я серйозно відношусь до підготовки, намагаюсь досягнути гарного результату. Не завжди, щоправда, виходить. Втім, саме на чемпіонат Європи в Італії покладала великі надії, тому що на змаганнях, які відбувалися в тому ж місці кілька місяців тому, відчувала, що недобрала по результату. Тоді промахнулася по мішенях, по яким зазвичай влучаю. І, коли мені питали чому так вийшло, я з впевненістю відповідала: «Ми в цьому році ще раз поїдемо в Лонато, і тоді обов’язково візьму своє!» На мій погляд, цей стенд як найкраще мені підходить з усіх. Я зібралася і реалізувала свій потенціал, свою роботу.

-Після першого дня ви лідирували, розбивши 74 мішені з 75-ти. Як вдалося впоратися з хвилюванням? На деяких турнірах траплялося, що у другий день ви виступали невдало після успішного першого дня.

- Скажемо так: все сприяло тому, щоб все завершилося добре. Мене абсолютно не хвилювало, що відбувається навколо. Старалася не накручувати себе, не думати, що я лідер. Це мені вдалося. Я не так нервувала, як зазвичай. На ті коментарі, які я випадково бачила в телефоні, не звертала уваги. Мене неможливо було збити на моєму шляху до цілі. Збити мене могла тільки я сама. Трохи не вийшла у мене остання серія, але тут вже далося взнаки колосальне хвилювання. Серце просто вистрибувало у мене з грудей. Просто я дуже хотіла попасти свій гарний результат. Було б краще, якщо б розбила на одну мішень більше – 122. Це був би мій особистий рекорд. Але я і так повторила рекорд України. І вперше я це зробила на міжнародній арені, що додає йому цінності.

iryna malyvichko ukr is in the lead in skeet women

- Як відчували себе психологічно у фіналі?

- Добре. Була зосереджена на роботі, адже були певні технічні проблеми. Але не так нервувала, як наприкінці в кваліфікації. Я чітко знала кого мені треба вибити з боротьби, щоб завоювати олімпійську ліцензію. Одна з них, турчанка, вибула першою і, коли це відбулося, моєму щастю не було меж. Я заспокоїлася і навіть просльозилася від усвідомлення того, що трапилося.

«Я поїду на Олімпійські ігри, і в мене це право ніхто не відбере». Ця думка і спустошила мене, і наповнила Ну, ду-у-уже багато емоцій. По щоках текли сльози. На подальшу боротьбу мені вже важко було зібратися. До того ж були моменти по техніці. В цілому, стрибнути вище голови у фіналі я не змогла. Але, в цілому, крок вперед я зробила. І, сподіваюсь, що кроків назад вже не буде. Тільки вперед.

- Як тренер привітав?

- Микола Миколайович мене привітав, як тільки турчанка пішла зі стенду. «Іринко, ми їдемо на Олімпіаду», - закричав Микола Миколайович. Ось тут я і заплакала. Звісно, він дуже зрадів. Знаю, що він пишався в той момент і мною, і собою, адже робота була проведена колосальна. Він в мене вірить, і це надає мені впевненості.

- Як розповідав Микола Миколайович, під час підготовки був зроблений чималий обсяг роботи…

- Саме так і було, але в деталях не пам’ятаю, адже дуже насиченим вийшов цей рік. Дуже непросто мені далися Європейські ігри. Вони вийшли дуже складними, перш за все в емоційному плані, адже я вперше була на такій міні-Олімпіаді. Я була під сильним враженням. Пам’ятаю, що було катастрофічно важко саме в період між Європейськими іграми та чемпіонатом Європи.

ПРИНЦИПИ ПІДГОТОВКИ

- Взагалі, тренування в стендовій стрільбі – це ж не тільки стрільба, так?

- Так. Звісно, але стрільба – це головне. Є ще робота над технікою, а також над фізичною підготовкою, як в інших видах спорту.

Звісно, дуже важлива складова успішного виступу – психологія. Є такий стрілецький вислів: «На тренуваннях треба стріляти, як на змаганнях, а на змаганнях – як на тренуваннях». Але останнє не завжди виходить (сміється). На тренуваннях я себе заставляю стріляти дуже уважно, і це відразу ж дає плоди під час змагань. Якщо будеш розхлябана, нічого не вийде, а, якщо працюєш з відмінним настроєм, це обов’язково дасть результат.

Серйозне ставлення до тренувань – це дуже важливий момент. В яких умовах воно не проходило б - вітер, чи дощ, чи сніг. Ти маєш тренуватися в будь-яких умовах. Якщо ти пересилюєш себе в тренувальному процесі, то це обов’язково принесе результат в майбутньому.

Також важливо буде психологічно стійким на змаганнях. Мені, наприклад, дуже важко стріляти під кінець року, адже я вже психологічно виснажена і дуже важко справлятися з нервами.

Дуже стараюся працювати і над своєю психологією, щоб бути морально стійкою. Цю проблему прагну вирішити до Олімпійських ігор. Прибрати хвилювання повністю навряд чи вийде, адже на змаганнях хвилюються усі. Але обов’язково працюватиму в цьому напрямку над собою.

Malovichko 08

- Ми багато говоримо про психологію. Чи працюєте зі спортивним психологом?

- Ні. Адже такого спеціаліста в Україні немає. Так спортивні психологи є, але це має бути спеціаліст, який розбирається саме в стендовій стрільбі. Ця людина має бути присутньою на тренуваннях та змаганнях, щоб зрозуміти специфіку виду спорту. Тож працюю сама із собою. Розумію, що маю бути збалансованою в психологічному плані людиною, щоб досягати успіхів на високому рівні.

ОЛІМПІЙСЬКА ПІДГОТОВКА

- Розкажіть, як готуєтесь, до Олімпійських ігор?

- Після чемпіонату Європи мала двомісячний відпочинок, коли взагалі не брала в руки рушницю. Цікаво, що за цей час встигла дуже скучити за нею, що, коли зробила перші постріли після перерви, відчула нереальний кайф. Навіть сказала тренеру: «Це найпрекрасніша справа в моєму житті». Поступово втягувалися, адже тіло та голова трохи забули, що таке стрільба. В грудні-лютому тренувалися вже більш активно. Набрала непогані кондиції, але в лютому довелося змушена була пропустити певний проміжок часу через простуду. Тож це вплинуло на мій виступ на етапі Кубку світу, який проходив на Кіпрі. Втім, час для того, щоб набрати оптимальну форму, у мене ще буде

- На чемпіонаті Європи ви показали досить високий результат, розбивши 121 мішень. Чи готові показувати такий результат на Олімпіаді?

- Я зроблю все можливе в тренувальному процесі і намагатимуться стрибнути вище на самих змаганнях. Націлююсь на достойний результат. Про зайняті місця та медалі не хочу говорити - не вважаю це правильним, адже це Олімпійські ігри. Я просто хочу пишатися собою після Токіо-2020. В такому випадку і вся країна пишатиметься мною.

Я хочу та зроблю все можливе, щоб виступити достойно: для себе, для тренера, для батьків.

Крім Ірини МАЛОВІЧКО, олімпіййські ліцензії завоювали штангистка Анастасія ЛИСЕНКО та каратистка Анжеліка ТЕРЛЮГА.

stend Euro 26 07 site 006

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live