Одеські спортсменки перемогли у всіх видах програми Кубка України зі стрибків на батуті пам'яті заслуженого тренера України Костянтина ПОЛОНЦЯ. Представниці КДЮСШ №1 завоювали взявши пять медалей на трьох, а також перемогли в командному турнірі.

«ЗОЛОТИЙ СИНХРОН»

У другому за рангом національним турнірі, а вони, традиційно для двох останніх років, проводилися в гімнастичному клубі «Істок», у відсутності найсильнішої батутистки України останніх років Наталії Москвіною, саме одеситки - Діана ТУВАКБАЄВА та Діана КЛЮЧНИК були головними фаворитами змагань. Але бути фаворитом і перемогти - не одне й те саме. Це показав і березневий чемпіонат України в Одесі, де перша з названих вище Діан невдало виступила і в особистому, і в командному турнірі - і ми не дорахувалися двох медалей, однієї вже точно найвищого ґатунку.

У Кубку України подібних фатальних помилок допущено не було. У синхроні перевага Діан не викликало сумнівів: висока оцінка - 48,40 і три бали переваги над другою парою. А другою досить несподівано стала юніорська пара, де компанію талановитій одеситці Тетяни КУКНЕРІК склала Катерина Кулешова - 45,35. Юніорки всього на 0,1 бали випередили досвідчених Юлію Вінтер і Світлану Малькову.

UkrCup 2018 02

ДОМАШНІЙ РЕВАНШ

Бажання реабілітуватися за невдачу в командному турнірі чемпіонату України напевно стало одним з основних мотивуючих факторів на Кубку. Тільки тепер компанію двом Діанам склала не Надія ЛОБАЧ, яка навряд чи може записати минулий старт в актив, а все та ж Тетяна КУКНЕРІК. Одеситки уникли грубих помилок, і це дозволило їм здобути впевнену перемогу з перевагою в три бали перед харківською командою: 160,37 проти 157,35. Діана КЛЮЧНИК поклала в одеську скарбничку 54,84, її тезка - 54,35, не підвела і юна поросль - 51,08.

ОДЕСЬКІ СПРАВИ

Найпрестижніший вид програми в стрибках на батуті - індивідуальний турнір, адже він входить в олімпійську програму. Втім, проводився кубковий фінал не за традиційною схемою - кваліфікація, фінал, а саме за кубковою - з вибуванням. На кожній стадії, починаючи з 1/8 фіналу, вибувала половина учасниць.

Таким чином, замість трьох разів, учасницям доводилося виходити на сітку рівно в два рази більше - шість разів, причому без права на помилку, інакше вибуваєш з боротьби за медалі. На вирішальній стадії залишається дві спортсменки, які в очній суперечці і визначають володарку Кубка України. В результаті нерви виявилися міцнішими у двох одеситок - у двох Діан. І тут вже переможницею, мабуть, зробила правильні висновки з виступу на чемпіонаті України, ТУВАКБАЄВА. 55,60 - такий її переможний результат. У КЛЮЧНИК - 53,80

А ЩО Ж ХЛОПЦІ?

На жаль, за відсутності травмованого Артема САВЧЕНКО одеська команда не змогла втрутитися в суперечку за медалі. Втім, другий номер одеситів Ян КОГАН, який і з труднощами кваліфікувався (він був 15-м серед 16-ти учасників 1/8 фіналу), все ж зумів вийти в наступну стадію і в підсумку стати сьомим (51,87). У синхронних стрибках він разом з Владиславом Чеботарьовим посів шосте місце (40,05).

СПОРТИВНІ ПЛАНИ

Наступним стартом для одеських спортсменів стане етап Кубка світу в Швейцарії (6-7 липня). Про те, хто виступить на цьому турнірі, ми повідомимо додатково.

UkrCup final 1

Кубок України зі стрибків на батуті пам'яті Костянтина Полонця. Одеса. Гімнастичний клуб «Істок»

18 травня. Синхронні стрибки. Жінки. 1. Діана ТУВАКБАЄВА/ Діана КЛЮЧНИК (Одеса) - 48,40. 2 Тетяна КУКНЕРІК (Одеса)/ Катерина Кулешова (Харків) - 45,35 ... 8 Надія ЛОБАЧ (Одеса)/ Анастасія Іванова (Київ) - 27,75.

Синхронні стрибки. Чоловіки. 1. Дмитро Собакар (Харків) / Антон Давиденко (Київ) - 46,80 ... 6. Ян КОГАН (Одеса) / Владислав Чеботарьов (Миколаїв) - 40,05.

19 травня. Командний фінал. Жінки. 1. Одеса (Тетяна КУКНЕРІК, Діана КЛЮЧНИК, Діана ТУВАКБАЄВА, Надія ЛОБАЧ) - 160,37. 2. Харків - 157,35. 3. Київ - 152,36.

Командний фінал. Чоловіки. 1. Харків - 163,90.2. Київ - 160,67. 3. Київська обл. - 156,22.

Індивідуальні стрибки. Жінки.

1/4 фіналу. 1. КЛЮЧНИК - 56,65. 2. Світлана Малькова (Миколаїв) - 55,97. 3. ТУВАКБАЄВА - 55,53. 4. КУКНЕРІК - 51,12. 1/2 фіналу. 1. КЛЮЧНИК - 56,22. 2. ТУВАКБАЄВА - 53,94. 3. КУКНЕРІК - 50,89. Фінал. 1. ТУВАКБАЄВА - 55,60. 2. КЛЮЧНИК - 53,80.

Індивідуальні стрибки. Чоловіки. 1/4 фіналу. 1. Дмитро Бедевкін (Харків) - 58,56... 7. КОГАН - 51,87. Фінал. 1. Собакар - 56,52 2. Давиденко - 56,23.