Вихованці одеської КДЮСШ №13 Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА і Іван ГАЙСІН достойно виступили у змаганнях шаблістів на чемпіонаті світу серед кадетів і юніорів, який триває в Каїрі. Для них це був дебют на змаганнях такого рангу.

ОДЕСЬКІ ДЕБЮТАНТИ

15-річна Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА (тренер – Микита СТОЛБУНОВ) увійшла в топ-16 в особистому турнірі серед кадетів, а 17-річний Іван ГАЙСІН (тренер – Олександр ВАСЮТІН) у складі збірної України став 6-м в командному турнірі серед юніорів.

ОСОБИСТИЙ УСПІХ

Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА в поєдинку за вихід у чвертьфінал програла бронзовій призерці останнього чемпіонату Європи серед кадетів Аліні Пастуховій із Росії з рахунком 7:15 і в підсумку посіла 15-е місце. Це кращий результат в збірній України.

В груповому турнірі Валерія здобула три перемоги в 5-ти поєдинках, здолавши спортсменок із Єгипту, Чехії та Гонконгу із загальним рахунком 15:8 та посіла на цій стадії 21-е місце.

В першому колі основної сітки одеська шаблістка була вільною від бою, у другому – в напруженому поєдинку перемогла Поліну Ко із Казахстану (15:14), після чого схрестила зброю зі спортсменкою із Росії.

Odessa WorldChamp3

КОМАНДНЕ ДОСЯГНЕННЯ

Іван ГАЙСІН, як ми повідомляли, виступав в двох вікових категоріях – серед кадетів і серед юніорів.

Як говорилося вище, найкращого результату Іван досяг в командному турнірі серед юніорів, де збірна України посіла 6-е місце. В 1/16 фіналу українська команда була вільною від поєдинку, а в 1/8-й обіграла збірну Азербайджану (45:39). В наступному матчі – поразка від російських шаблістів (39:45).

В боротьбі за топ-5 українськи спортсмени взяли верх над збірною Узбекистану (45:42), а поєдинку за 5-е місце поступилися представникам Південної Кореї (35:45).

В особистих змаганнях серед кадетів Іван ГАЙСІН зупинився на стадії 1/16 фіналу, програвши турецькому спортсмену Аслану Толга (14:15). В груповому турнірі одеський фехтувальник здобув перемоги над спортсменами із Болівії, Гонконгу і Туреччини із загальним рахунком 15:2, посівши на цій стадії 17-е місце.

В основній сітці юніорських змагань Іван ГАЙСІН переміг індуса Абхінава Ядава з рахунком 15:13, а в 1/32 фіналу поступився найсильнішому українському шаблісту-юніору, чемпіону Європи-2020 в цій віковій категорії Василю Гумену (9:15).

Нагадаємо, що Валерія МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКА і Іван ГАЙСІН завоювали право вперше виступити на чемпіонаті світу завдяки перемогам на чемпіонаті України серед кадетів на початку березня.