Спортсмени Одеської області завоювали 20 медалей (6 золотих, 6 срібних і 8 бронзових) на двох національних змаганнях з веслування на байдарках і каное, які відбулися в Дніпрі (на фото: 28 травня. Дніпро. Байдарочниця олімпійської збірної України Анастасія ТОДОРОВА із Южного на дистанції фінального заїзду в спринті)

ПІДСУМКИ

Веслувальники Одеської області завоювали 9 медалей (2-2-5) на особистому чемпіонаті України пам’яті Вячеслава Сорокіна і 11 нагород (4-4-3) на чемпіонаті України серед молоді і юніорів.

Відзначимо, що 17 медалей (6-5-6) з 20-ти завоювали на цих змаганнях спортсмени южненського ФСК «Хімік» Одеського припортового заводу.

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ

Байдарочниця олімпійської збірної України Анастасія ТОДОРОВА (тренер – Микола КРАВЧУК), яка представляє южненський ФСК «Хімік» і Одеську обласну організацію ФСК «Динамо», стала чемпіонкою в двох видах програми на дистанції 500 м: в четвірці (з Марією Кічасовою-Скорик, Людмилою Кукліновською і Марією Повх) і в двійці (з Марією Повх). Якщо в першому виді перемога екіпажу олімпійської збірної була доволі впевненою (+0,9 секунди від срібних призерів), то в другому – чемпіонкам прийшлося витримати жорстку конкуренцію збоку ще одного екіпажу збірної – Діана Танько/ Інна Грищун (лише +0,4 секунди).

Відзначимо, що в обох видах переможниці показали результати високого міжнародного рівня – 1.32,8 та 1.42,3 відповідно.

Крім того, Анастасія ТОДОРОВА завоювала бронзову медаль в одиночці на дистанції 200 м.

Відзначимо, що, скоріш за все, саме в таких складах екіпажі-переможці в олімпійських видах стартують і на Іграх-2020 в Токіо, але офіційної інформації з цього приводу ще немає.

За підсумками змагань Анастасія відібралася на чемпіонаті Європи, де виступить в двох видах програми, де стала чемпіонкою. Нагадаємо, що до сезону южненська байдарочниця традиційно готувалася у складі збірної України (старший тренер з виду – Олексій Семикін).

UKrchamp Khimik 07

UKrchamp Khimik 01

27 травня. Дніпро. Анастасія ТОДОРОВА (друга справа) - у складі екіпажі-четвірки, який став чемпіоном України на дистанції 500 м

UKrchamp Khimik 05

Дві срібні медалі чемпіонату України завоював 22-річний южненський каноїст Даниїл ХАРЕЧКО (тренер – Андрій МАРИМОРИЧ), обидві на дистанції 500 м. Причому успіх в одиночці став для нього першим в кар’єрі на особистому чемпіонаті України. Другу медаль Даниїл завоював в екіпажі-четвірці.

UKrchamp Khimik 02

На передньому плані - Даниїл ХАРЕЧКО (в синій формі)

Дві бронзові медалі в активі каноїстки Юлія КОЛЕСНИК (тренер – Юрій ЧЕБАН), яка також представляє ФСК «Хімік»: обидві – в двійці з Людмилою Бабак із Енергодару на дистанціях 200 і 500 м.

По одній бронзовій медалі в скарбничку збірної Одеської області поклали байдарочники: южненець Ігор ТРУНОВ (тренер – Микола КРЕМЕР) в екіпажі-четвірці на дистанції 500 м, і одеський спортсмен Олександр КАЛЬМУС (тренер – Микола КРАВЧУК), який завоював бронзову медаль в змішаній двійці на дистанції 200 м.

МОЛОДЬ, ЮНІОРИ

На чемпіонаті України серед молоді Даниїл ХАРЕЧКО завоював 6 медалей, з яких 3 золоті - в одиночці на дистанціях 500 і 1000 м, в «четвірці, 500 м». Також в його активі срібні медалі в «одиночці, 200 м», «двійці, 1000 м» і бронза в «двійці, 500 м».

Особливо відзначимо успіх вихованця ФСК «Хімік» на олімпійській дистанції 1000 м, де він випередив свого найближчого переслідувача – Дмитра Кряжа із Енергодару – на 6,4 (!) секунди: 4.23,0 проти 4.29,4. Завдяки перемогам в одиночці Даниїл завоював право вперше взяти участь в чемпіонатах Європи і світу серед молоді. Зазначимо, що підготовку до сезону южненський веслувальник вже другий рік поспіль проходив на закордонних зборах у складі основної збірної України (старший тренер з виду – Сергій Безуглий).

UKrchamp Khimik 03

Дві медалі у змаганнях серед молоді завоював одеський байдарочник Олександр КАЛЬМУС обидві на дистанції 200 м: срібну – в екіпажі-четвірці, бронзову – в двійці.

Серед юніорів відзначився 16-річний байдарочник Владислав ВОЛОШИН (тренер – Сергій МАЛЬКОВ), який завоював повний комплект нагород на своєму першому чемпіонаті України в цій віковій категорії. Юний вихованець ФСК «Хімік» став чемпіоном України в «четвірці, 500 м», завоював срібло в «двійці, 1000 м» і бронзу – в одиночці на дистанції 1000 м. Зараз він бере участь в підготовчому зборі до юніорського чемпіонату Європи, де пробується в екіпажі-четвірці.