Одеська фехтувальниця Аліна ДЕНИСОВА завоювала бронзову нагороду у змаганнях шаблісток на юнацькому всеукраїнському турнірі (категорія «2007 та молодше»), який відбувся в Нетешині Хмельницької області.

10-річна вихованка Олександра ВАСЮТІНА груповий раунд провела зі змінним успіхом - три бої виграла, три – програла, але добре проявила себе в плей-офф, вигравши у фехтувальниць з Нетешина та Києва з рахунком 12:8 та 12:9 відповідно. Бій за вихід у фінал одеситка програла 10:12.

Ще одна одеситка Кіра КАЦАЙ (тренер – Микита СТОЛБУНОВ) в цьому ж турнірі посіла 5-е місце.

КАДЕТИ. ХЛОПЦІ

На чемпіонаті України серед кадетів (2002 р.н. і молодше), який також проходив в Нетешині (22-23 грудня), одеські спортсмени, на жаль, залишилися без медалей. Ближче всього до нагород були хлопці, які в матчі за вихід у фінал програли збірній Миколаївській області (44:45), а потім, в поєдинку за «бронзу», також одним ударом – збірній Києва.

«В півфінальному матчі можу з впевненістю сказати, що судді «забрали» у нас чотири удари, таким чином, лишивши нас медалей», - відзначив в підсумковому коментарі головний тренер збірної Одеської області Олександр ВАСЮТІН. – «Щоправда, в «бронзовому» матчі ми вже програли по ділу. Вели 40:33, але останній суперник в заключному матчі був набагато сильнішим, ніж наш спортсмен».

Кращим результатом в особистому турнірі стало 7-е місце Ростислава КУЧЕРЕНКА. Його товариші по команді Іван ГАЙСІН, який йде на 4-е місці в кадетському рейтингу, а також Максим СЕМЕНОВ програли за вхід у «вісімку».

«Виявилося, що хлопці ще психологічно не готові до змагань, все ж таки вони на два роки молодші за інших учасників – 2004-го року народження, це, звісно, впливає на результат», – прокоментував виступ хлопців Олександр ВАСЮТІН.

КАДЕТИ. ДІВЧАТА

У змаганнях дівчат треба відзначити виступ 13-річної Валерії МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКІЙ, яка нещодавно стала срібною призеркою Дитячої ліги-2018. У змаганнях з набагато старшими спортсменками вона показала прекрасне фехтування та програла лише за вихід у «вісімку».

В цілому, у змаганнях дівчат через хворобу Дар’ї ВАСЕНКО та Катерини РАБЧУК Одеська область була представлена дуже юним складом. Компанію МОРЕНЕЦЬ-КУБАНСЬКІЙ склали 10-річна Аліна ДЕНИСОВА та 11-річна Кіра КАЦАЙ. У підсумку 9-е місце.

Юні спортсмени представляють КДЮСШ №13.

НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ

Одеські шаблісти майже без новорічних канікул розпочнуть новий фехтувальний рік. Вже 5-6 січня Даніель ЕРЬОМЕНКО та Маргарита СМІРНОВА візьмуть участь в етапі Кубку світу серед юніорів.

12-13 січня відбудеться чемпіонат України серед кадетів, 25-26 січня в Києві – чемпіонат України серед юніорів, які будуть вирішальними у відборі у збірну України для участі в чемпіонатах Європи та світу.

У січні-лютому - на етапах Кубку світу візьмуть участь найсильніші одеські фехтувальники – Олена КРАВАЦЬКА та Андрій ЯГОДКА. Жінки змагатимуться у Солт-Лейк-Сіті (25-27 січня), чоловіки – у Варшаві (1-3 лютого). Тут відбудуться і командні, і особисті турніри. У мексиканському Канкуні 22-24 лютого відбудуться лише індивідуальні змагання – і серед жінок, і серед чоловіків