Одеський боксер Цотне РОГАВА, який є кандидатом на участь в Олімпійських іграх, став одним з учасників тренувального табору Олександра УСИКА, який готується до поєдинку за титул чемпіону світу. Інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України в Одеській області за підсумками збору - до вашої уваги.

ПРОПОЗИЦІЯ, ВІД ЯКОЇ НЕМОЖНА БУЛО ВІДМОВИТИСЯ

- Цотне, розкажіть, як вийшло, що ви опинилися в таборі Олександра Усика, де він готується до поєдинку з Дереком Чисорою?

- Все вийшло достатньо просто. Зателефонували моєму тренерові Абелю Хачатряну та запропонували взяти участь в тренувальному таборі Олександра. Ми погодилися, але в той момент ми не могли приїхати, тому що знаходилися на тренувальному зборі національної збірної. Повернувся зі збору додому, трохи відпочив і поїхав у тренувальний табір. Спочатку планувалося, що моя участь триватиме два тижня, але потім було запропоновано подовжити термін перебування ще на десять днів. Ми з тренером, звісно, погодилися: «Це було б ідеально для нас», - такою була відповідь.

- Наскільки несподіваною була така пропозиція?

- Коли стало відомо, що Олександр Усик битиметься з Дереком Чисорою, десь в глибині душі передбачали, що така пропозиція може поступити, тому що мій стиль схожий на його манеру ведення бою. Мій стиль, як і у Чисори, націлений на те, щоб зламати суперника. Я можу бути різним, але частіше за все, я йду вперед та намагаюсь нав’язати супернику свій стиль та «ламати» його. Вважаю, що через це нас і запросили до табору.

Взагалі, можу сказати, що участь в тренувальному таборі Олександра – для мене ідеальний варіант підготовки до олімпійського сезону. Я вважаю, що він – один з кращих суперважковаговиків у світі. Для мене – це і безцінний досвід, і задоволення. Після спарингів Олександр підказує мене, де я припустився помилок, що треба підкорегувати. Для мене це відмінна школа.

Usik Rogava 02

СПАРИНГИ З УСИКОМ

- В чому полягала ваша задача на цьому зборі?

- Задача проста і складна одночасно: спарингувати з Олександром Усиком. В них я маю бути самим собою: йди вперед, нав’язувати свій бокс. Маю просто робити свою роботу, тобто багато бити (посміхається).

- Олександр боксував на повну потужність?

- Гадаю, що так. Моментами могли один одного добряче «погладити». Намагався викликати його на активні дії – такий вже стиль у мене. Розумів, що для нього це буде добре, а для мене – ще краще: щоб він мене десь міцно вдарив, а я – його. З кожним тижнем, як на мене, форма Олександра становилася все краще і краще, а швидкість роботи ніг у нього – це просто щось неймовірне. Просто фантастика.

- Наскільки відрізняється ваша вага, Усика та Чисори?

- Я десь на кілограмів десять важче, а Чисора, напевно, на стільки ж важче мене.

- Наскільки важко було витримувати навантаження?

- Доволі непросто, адже мої руки постійно були наверху, адже може прилетіти – Олександр постійно «сипав» ударами. Тож я знаходився в постійній напрузі, тому, звісно, і доволі складно фізично. У Олександра, повторюся, робота ніг на дуже високому рівні, і це, на мою думку, відрізняє його від усіх важковаговиків. Крім того, він лівша, як і чемпіон світу-2019 узбек Баходір Жалолов, якому я якраз і програв на світовій першості-2019, тож для мене тренування цінні також і в цьому відношенні. Рухливий лівша – це саме те, що мені треба в моїй підготовці. І дуже сподіваюсь, ці тренування мені допоможуть при нашій наступній зустрічі з представником Узбекистану, і підсумок нашого бою буде іншим. .

- В якому режимі працювали у тренувальному таборі?

- З Усиком я спарингував три рази на тиждень: чотири-п’ять раундів по три-чотири хвилини в залежності від задач, які ставив тренер. Крім того, в ці дні я також проводив свої тренування. В дні, коли не було спарингів, тренувався два-три рази.

ОЛІМПІЙСЬКІ ПЕРСПЕКТИВИ

- Поговоримо про олімпійські перспективи…

- Тут все без змін. Я залишаюся учасником європейського ліцензійного відбору, де, як ви знаєте, вже пройшов одного суперника. Наскільки я знаю, цей турнір відбудеться в лютому. Серед учасників ті ж боксери, що й були на відборі в березні, який стартував, але був зупинений через коронавірус.

- Який статус чемпіонату України, який відбудеться в Одесі в листопаді?

- Чемпіонат України – це шанс для його переможців взяти участь вже у світовому відборі на Токіо-2020, якщо збірній Україні не вдасться завоювати ліцензію на європейському відборі. Звісно, я націлений підтвердити свій титул чемпіона країни в суперважкій вазі.

- Що для вас значить участь в чемпіонаті України саме в Одесі?

- Якщо чемпіонат України проходитиме з глядачами, а на трибунах будуть мої рідні та друзі, то це, звісно, будуть яскраві емоції та сильна мотивація, а якщо без глядачів – просто змагання.

- Але заключна частина підготовки до чемпіонату України, в будь-якому разі, відбудеться в Одесі…

- Так, 19 жовтня завершився тренувальний табір у Олександра Усика, я повернувся до Одеси, де тренування, звісно, підуть на спад, адже тут тренування та спаринги доволі виснажливі. Будемо з моїм тренером Абелем Хачатряном підводитися до чемпіонату.

Rogava 03

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live