Одеський боксер Цотне РОГАВА в інтерв'ю пресслужбі відділення НОК України в Одеській області підбив підсумки свого виступу на Олімпійських іграх. Нагадаємо, що в першому колі змагань він поступився британцю Фрезеру Кларку, який став потім бронзовим призером (Фото: fbu.org.ua).

ТОКІО-2020

- Відразу хочу сказати, що для багатьох спортсменів Олімпіада була ціллю всього життя, але, як ви знаєте, більшу частину своєї кар’єри я присвятив неолімпійському виду спорту – тайбоксу, - сказав Цотне на початку бесіди. – Олімпіада як ціль з’явилася лише кілька років тому. Коли приїхав в Токіо, відчув атмосферу, зрозумів, що це інший рівень. Але на свій бій з британцем я був налаштований, як на звичайних змаганнях. Суперник, навпаки, був налаштований, як на поєдинок Олімпійських ігор. Тож налаштованість у нас була різною. І відповідно це був його день в Токіо-2020.

Лише, коли Олімпіада для мене завершилася, я зрозумів, що я втратив… Але що поробиш? Треба було налаштовуватися по-іншому.

- В самому поєдинку все вирішив настрій, чи інші моменти?

- Так, вирішив саме настрій. Не вважаю, що Кларк краще, ніж я. Просто в той день я не показав увесь свій потенціал. Дуже образливо. Підвів і команду, і всіх, хто вболівав, переживав за мене. Не дуже приємний момент.

Tsotne Clark 05

- Тож Кларка можна було перемагати?

- Так, звісно. Цікаво, що я вже давно хотів побитися з Кларком. Але, коли доля звела нас на Олімпіаді, все зіпсував мій настрій.

Не можу сказати, що він наніс мене завдав великої шкоди, але, напевно, попав більше ударів, ніж я. Його перемога заслужена. Я програв. Впевнений, що міг показати набагато більше. Не зміг. І це дуже засмучує. Але це спорт. Рухаємося далі.

- В цілому, які враження від Олімпійських ігор?

- Це зовсім-зовсім інший рівень, з яким не зрівняється ніякий чемпіонат світу. Адже в Олімпійських іграх брали участь найкращі спортсмени світу. Сама атмосфера олімпійського селища налаштовує, можна сказати, на подвиги. На жаль, мені не вдалося його здійснити.

Tsotne Clark 04

Rogava Tokyo 05

НАЙБЛИЖЧІ ПЛАНИ

- Які подальші плани?

- Найближчий старт – чемпіонат України, який стартує в Одесі 6 вересня. Переможці цього чемпіонату відправляться на чемпіонат світу. Звісно, націлююсь на завоювання чемпіонського титулу, хочеться довести, що я найсильніший супертяж країни. А потім і на чемпіонаті світу показати, що я можу боксувати набагато краще, ніж на Олімпійських іграх-2020. Дай Бог, у мене все вийде. Такі мої найближчі цілі.

- А Олімпійські ігри-2024 є у ваших планах?

- Не люблю загадувати так далеко. Поки не можу нічого сказати стосовно Ігор в Парижі. Спочатку – чемпіонат України, потім чемпіонат світу. Далі – побачимо. В принципі, до Олімпійських ігор не так вже і далеко. Тим більше, що в Олімпіаді можуть брати участь і професіонали.

У мене завжди була ціль стати чемпіоном світу серед професіоналів. Зараз, коли я взяв участь на Олімпійських іграх, зрозумів, до чого прагнуть всі спортсмени – до золотої медалі Олімпіади. Ось до цього треба було завжди прагнути. Тож поживемо – побачимо.

- Яким бачиться вам чемпіонат України?

- Дуже конкурентним. Впевнений, що всі хочуть перемогти на чемпіонаті України та взяти участь на чемпіонаті світу. В моїй вазі чимало достойних хлопців і всі вони націлюватимуться перемогти діючого чемпіона України. Це звання я завоював в 2019-му році (тоді Цотне переміг чемпіона Європейських ігор-2019 Віктора Вихріста і став кандидатом №1 в Україні на участь в Олімпійських іграх. – пресслужба).

Rogava Tokyo 06

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live