Рівно 19 років тому, 23 вересня 2000 року в Сіднеї, одесит Микола МІЛЬЧЕВ став олімпійським чемпіоном у стендовій стрільбі, встановивши при цьому вічний світовий рекорд.

В 1999-му році Микола Мільчев посів друге місце на чемпіонаті Європи та завоював таку жадану олімпійську ліцензію. 147 із 150-ти – такий результат приніс йому путівку в Сідней.

Саме там пробив зірковий час Мільчева.

22 вересня 2000-го. Кваліфікація. 100-відсотковий результат. 125 зі 125-ти. Відмінна заявка на успіх, але суперники поруч. І навіть одна помилка могла коштувати перемоги, навіть медалі.

23 вересня. Фінал. Залишилося 25 пострілів. Мільчев в ударі. 149-та поспіль розбита мішень вже гарантувала йому вищу спортивну нагороду – олімпійське золото. Але одесит зберіг концентрацію. І показав-таки максимальний результат.

Олімпійська перемога та ще й світовий рекорд! Що може бути краще?!

«Що я відчував на вищій сходинці п’єдесталу? Моральне та фізичне задоволення від роботи, яку зробив», згадав Мільчев ту щасливу мить.

Цікаво, що одним з факторів, який сприяв перемозі, спортсмен назвав ордер на квартиру, отриманий за два дні до від’їзду на Олімпіаду.

«Це дало неабиякий емоційний імпульс», без усілякої іронії говорив Мільчев після тої історичної перемоги.

Олімпійські ігри-2000. Сідней. Олімпійська перемога Миколи МІЛЬЧЕВА з абсолютним рекордом

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live