16 лютого в ресторані «Тархун» відбувся вечір, присвячений 30-річчю перемоги одеського фігуриста Віктора ПЕТРЕНКА на Олімпійських іграх в Альбервілі. 15 лютого 1992 року він став чемпіоном в одиночному катанні.

ЗУСТРІЧ З ГЕРОЯМИ АЛЬБЕРВІЛЮ-1992

На відеозв’язок з Одесою вийшов сам герой, а також його тренери Галина ЗМІЄВСЬКА і Валентин НІКОЛАЄВ, який живуть і працюють в США.

На вечір, організований відділенням НОК України в Одеській області і ІА «Одеса-медіа», завітали керівники спорту регіону Валентина КОЛЬЧАК, Микола МІЛЬЧЕВ, Руслан ПУЗДРАЧ, а також олімпійські чемпіони Яків ЖЕЛЕЗНЯК, Микола АВІЛОВ, Олена СОКОЛОВСЬКА, директор СДЮШОР «Крижинка» в ії золоті часи Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО, учасник Олімпійських ігор-2014 Яків ГОДОРОЖА, перша одеська майстриня спорту СРСР з фігурного катання Оксана БЕЛОУСОВА, а також нинішні тренери і юні вихованці СДЮШОР «Крижинка», які тільки мріють про Олімпійські ігри.

ОЛІМПІЙСЬКА ПЕРЕМОГА

На початку заходу ведучий заходу Дмитро БОГОМОЛОВ запропонував всім подивитися «золотий» виступ Віктора ПЕТРЕНКА на Олімпійських іграх-1992. Завершальні моменти відеоролику супроводжувалися бурними оваціями присутніх. Головні герої вечора поділилися відчуттями після олімпійської перемоги.

Віктор ПЕТРЕНКО, володар золотої і бронзової медалей Олімпійських ігор:

- Перед усім, хочу привітати всіх присутніх в залі – приємно, що про мене пам’ятають в моєму улюбленому місті Одесі. Цю золоту медаль я завоював для одеситів і для мого міста. Які емоції? Це гордість, радість від того, що зумів досягти цілі, до якої прагнув. Дякую своїм тренера Галині Змієвській та Валентину Ніколаєву, всім, хто брав участь в цій непростій роботі, в першу чергу багаторічному директору СДЮШОР «Крижинка» Володимиру Мельниченку, своїм товаришам по тренувальній групі, які не давали мені зупинятися на досягнутому.

Petrenko 30 confa 03

Віктор ПЕТРЕНКО. Стоп-кадр відеоконференції

Галина ЗМІЄВСЬКА, тренерка Віктора ПЕТРЕНКА:

- Я дуже вдячна організаторам цього заходу за те, що згадали цю олімпійську перемогу. Трохи з трепетом та гумором ми згадуємо підготовку до всіх наших Олімпіад – вона була приблизно однаковою. Упродовж всієї підготовки ми самі себе чистили лід та заливали його.

Дуже вдячна Володимиру Мельниченку за любов до фігурного катання, за все, що він для розвитку цього виду спорту в Одесі.

Я вдячна одеситам – вони більш тепло відносилися до результатів Віктора Петренка і Оксани Баюл і дуже любили фігурне катання.

У мене в руках обидві олімпійські медалі Віктора Петренка – бронза Калгарі і золото Альбервілю. Бачите: бронзова медаль вже стала чорною. Це, напевно, ті сльози та зусилля – а були ще і травми, і операції – які Вітя затратив на здобування своїх медалей.

Petrenko 30 confa 03

Галина ЗМІЄВСЬКА з олімпійськими медалями Віктора ПЕТРЕНКА. Стоп-кадр відеоконференції

Валентин НІКОЛАЄВ, тренер Віктора ПЕТРЕНКА:

- Я з великим задоволенням вітаю Вітю і Галю за 30-річчя цієї перемоги на Олімпійських іграх. Вітаю, Вітю, і твоїх батьків (звертаючись до Петренка). Якщо б не вони, не було б Віктора Петренка, не було б цієї перемоги…

Той олімпійський сезон був просто божевільним… Як вдалося виграти, одному Богу відомо, адже була велика проблема з інвентарем, а саме, з черевиками. Ніяк я не міг впоратися з ними… Якимось дивом пролізли на Олімпіаду, тому що на чемпіонаті країни був дуже важкий виступ (на відбірковому чемпіонаті СРСР, який проходив в Києві, Віктор Петренко став третім, пропустивши вперед Олексія Урманова і ще одного одесита Вячеслава Загороднюка. – пресслужба).

Що стосується емоцій від виступу, була одна думка: «Нарешті завершилося це божевілля шестимісячної підготовки до Олімпійських ігор!». Не можу сказати, що я стрибав від радості, я був дуже радий, що у Віті вийшло, адже в це мало хто вірив, і сам він часто-густо знаходився на грані в психологічному плані. Але витримав…

Petrenko 30 confa 03

Валентин НІКОЛАЄВ. Стоп-кадр відеоконференції

В ТЕПЛІЙ ОЛІМПІЙСЬКІЙ АТМОСФЕРІ

Урочиста зустріч продовжилася в теплій олімпійській атмосфері: свої привітання Віктору та його наставникам адресували Микола МІЛЬЧЕВ, який відкрив захід, Яків ЖЕЛЕЗНЯК, Микола АВІЛОВ, Олена СОКОЛОВСЬКА, Валентина КОЛЬЧАК, Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО та Оксана БЕЛОУСОВА.

Petrenko 30 confa 03

Petrenko 30 confa 03

Petrenko 30 confa 03

Petrenko 30 confa 03

Petrenko 30 confa 03

Тим часом, Дмитро БОГОМОЛОВ повернув гостей у 1970-і, коли в Одесі почався потужний розвиток фігурного катання, коли Віктор ПЕТРЕНКО розпочав свій шлях до олімпійської перемоги. Від перших кроків через Калгарі-1988 до Альбервілю-1992. Як все починалося, через що довелося, як проходили олімпійська підготовка та безпосередньо олімпійські виступи – все це почули з перших вуст могли почути тренери і перспективні вихованці СДЮШОР «Крижинка», які також мріють про олімпійські перемоги. Серед фігуристів були присутні срібний призер юніорського ЧУ-2022 Вадим НОВІКОВ, бронзовий призер Кубку України-2019 Сергій СОКОЛОВ, бронзові призери чемпіонату України серед юніорів-2021 Артем КОВАЛЬ і Ірина ПІДГАЙНА.

Petrenko 30 confa 03

ЧЕМПІОНСЬКІ ПОБАЖАННЯ

На завершення відеоконференції, яка продовжувалася більше години, юні фігуристи отримали настанови від олімпійського чемпіону та його тренерів.

Віктор ПЕТРЕНКО:

- Початківцям я завжди говорю: не бійтеся падати. Треба навчитися падати, вставати та йти далі. А більш дорослим фігуристам побажаю не жаліти себе під час тренувань і обов’язково слухати тренерів, адже вони професіонали і знають, в якому напрямку вам рухатися. В цілому, все залежить від вас, від внутрішнього стрижня, адже, як казала сьогодні Галина Яківна, завзятість і праця обов’язково принесуть результат. Саме це стало запорукою мого успіху. Саме цього я вам і бажаю.

Галина ЗМІЄВСЬКА:

- Ставте перед собою задачі – і в спорті, і в житті, і рухайтеся до своєї мети. І не бійтеся нічого на шляху до неї. Не бійтеся падати, набивати синці і шишки. Вставайте та йдіть далі. Перед собою, юні фігуристи, ви маєте тільки найвищу спортивну ціль – стати олімпійським чемпіоном (показуючи золоту олімпійську медаль Віктора Петренка)

А нашим дорослим одеситам побажаю: любить цих дітей, робить все, щоб вони були щасливі, давайте їм впевненість в себе. Бережіть те, що в них є, і давайте їм більше, якщо ви хочете бачити їх благополучними і щасливими. А керівникам побажаю підтримувати цих дітей.

Валентин НІКОЛАЄВ:

- У Віктор дві чудові якості, які потрібні для досягнення цілей: працьовитість і абсолютна довіра тренеру. Така довіра народжує гарну атмосферу між тренером і спортсменом, зменшує можливість конфлікту між ними, а в такому випадку легше досягати результату.

А тренерам такі побажання. Коли я почав працювати тренером, я кричав на дітей, як божевільний, а потім звернув увагу на те, що, чим гучніше я кричу, тим менше вони мене чують. Зменште рівень гучності, віднесіться до них, як до своїх дітей, і тоді у вас все виходитиме.

ПІДСУМКИ

Микола МІЛЬЧЕВ, голова відділення НОК України в Одеській області:

- Вважаю, що захід вийшов. Дуже важливо, щоб одесити, особливо представники юного покоління, пам’ятали наших великих спортсменів і тренерів. Впевнений, що для них цей захід був дуже корисним. Ми плануємо і надалі проводити вечора, присвячені знаменитим одеським спортсменам і великим перемогам одеського спорту.

Віктор ПЕТРЕНКО:

- Дуже приємно було побачити олімпійських чемпіонів Одещини різних часів - це справжня гордість Одеси. Дякую за організацію цього заходу

ПІДТРИМКА

Відзначимо, що вечір пройшов за підтримки ГО «Сильна позиція» і особисто голови організації Олександра ГОРДІЄНКА.

Розгорнуті інтервью головних героїв вечора, присвяченого 30-річчю перемоги Віктора ПЕТРЕНКА на Олімпійських іграх, найближчим часом на нашому сайті.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Фото: "Одеса-Медіа" (Максим ВОЙТЕНКО)

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live