В Татарбунарському ліцеї відбувся олімпійський урок, присвячений 50-річчю перемоги одеських спортсменів на Олімпіаді в Мюнхені. В заході взяли участь переможці Ігор-1972 Яків ЖЕЛЕЗНЯК і Микола АВІЛОВ.

ОЛІМПІЙСЬКІ УРОКИ, ПРИСВЯЧЕНІ ВИЗНАЧНІЙ ДАТІ

На олімпійському уроку, який проходив в Татарбунарах в рамках Європейського тижня спорту, також були присутні голова відділення НОК України в Одеській області, олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ, міський голова Татарбунар Андрій ГЛУЩЕНКО, начальник відділу освіти Татарбунарської міської ради Ольга ВИХРИСТЮК. Уважними слухачами, а потім і активними учасниками уроку стали учні 5-х класів Татарбунарського ліцею, до яких у другій частині приєдналися вихованці Татарбунарської районної ДЮСШ.

Всього в заході взяли участь 75 мешканців Татарбунар віком від 10-ти до 14-ти років: 40 учнів ліцею і 35 вихованців спортивної школи.

Зазначимо, що минулого четверга такий же захід, присвячений 50-річчю перемоги одеських спортсменів на Олімпійських іграх в Мюнхені, відбувся в селищі Авангард однойменної ОТГ.

Таким чином, більше 120-ти юних мешканців Одеської області дізналися про легендарних спортсменів Одещини після проведення регіональним відділенням двох олімпійських уроків.

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

ОЛІМПІЙСЬКА ІСТОРІЯ ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ

На початку заходу заступник голови відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ коротко розповів про історію Олімпійських ігор, а також успіхі одеських олімпійців, зазначивши, що саме Ігри в Мюнхені-1972 стали для них найуспішнішими: крім Якова ЖЕЛЕЗНЯКА (стрільба «по кабану, що біжить») і Миколи АВІЛОВА (легка атлетика, десятиборство), чемпіонами стали велосипедист Володимир СЕМЕНЕЦЬ і веслувальниця Юлія РЯБЧИНСЬКА, а волейболіст Євген ЛАПІНСЬКИЙ додав до золота Мехіко-1968 бронзу Мюнхена.

Під овації присутніх на арену вийшли наші легендарні спортсмени, які розповіли представникам юного покоління про свій шлях на вершину спорту, а потім із задоволенням відповіли на численні питання юного покоління.

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

Яків Ілліч розповів, що він, як і його давній друг Микола АВІЛОВ, перепробував чимало видів спорту перед тим, як зайнятися своїм основним видом спорту, де почали проявлятися їх здібності.

«До цих здібностей був прикладений неймовірний труд, що разом сприяло досягненню великої кількості перемог. Можна народитися надталантливою людиною, але, якщо не прикладати до цього таланту труд, нічого не досягнеш, а ось ті, хто буде працювати, не покладаючи рук, досягнуть великих висот, а мрією для всіх спортсменів є Олімпійські ігри, які є вершиною спорту», - відзначив Яків ЖЕЛЕЗНЯК.

«Я розпочав займатися спортом приблизно в тому ж віці, що й ви, коли вчився в 5-му класі», - звернувся до учнів Микола АВІЛОВ. – «Мене тоді запросили до секції баскетболу і легкої атлетики, і я займався одночасно обома видами досить довго, і школу, звісно, теж ніхто не відміняв, поки не прийшлося зробити вибір на користь легкої атлетики, а саме десятиборства, тому що добре проявляв себе в самих різних дисциплінах – і в стрибках, і в метаннях, і в бігу».

Юні учасники олімпійського уроку поставили чимало питань і, можливо, іноді повторювалися, олімпійські чемпіони, тим не менш, відповіли на всі питання дітлахів.

Микола Вікторович, зазначив що більше всього, звісно, пишається золотою олімпійською медаллю, а першою знаковою перемогою став успіх на Всесвітній Універсіаді.

Яків Ілліч в свою чергу сказав, що найголовнішими нагородами для нього нагородою стали перша і остання – «Юний динамовець» і «Ветеран спорту»: «А між ними купа медалей, зокрема Олімпійських ігор, чемпіонатів світу і Європи».

«Одним з найважливих факторів в досягненні цих перемог було постійне прагнення встановлювати свої особисті рекорди – кожен день, на кожному тренуванні», - зазначив знаменитий стрілець.

Наприкінці першої частини голова відділення НОК України в Одеській області Микола МІЛЬЧЕВ в рамках проєкту НОК України «Оліміпійський куточок» вручив директорці навчального закладу Ірині НАЗАРЕНКО комплект літератури олімпійської тематики, а також вимпел відділення, на якому тут же залишили свої автографи всі три присутні на заході олімпійські чемпіони.

На завершення першої частини – фото на згадку на сходах навчального юних татарбунарців і знаменитих спортсменів.

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

НА АРЕНІ – ЮНІ ТАТАРБУНАРЦІ

Друга частина олімпійського уроку, яка відбулася на сучасному спортивному майданчику, розташованому 6поруч з навчальним закладом, носила вже практичний характер. Спочатку відбулася своєрідна презентація Татарбунарської районної ДЮСШ, яку провів керівник закладу Віталій БОНДАРЮК. Він відзначив, що у 8-ми відділеннях школи займаються більше 300-т юних спортсменів. Відкрита школа була відкрита у 1982 році, а ії вихованці мають численні досягнення на національному і міжнародному рівнях, зокрема борець Володимир ДОВБОВИЙ посів 5-е місце на Олімпійських іграх-2016.

Далі свою майстерність присутнім показали вихованці відділень футболу, вільної боротьби і гандболу. Після цього настала черга показати свої вміння учнів ліцею, які взяли участь естафетах – юні татарбунарці показали неймовірну жагу до перемогу.

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

ОЛІМПІЙСЬКІ ПОДАРУНКИ

Завершився олімпійський урок традиційним врученням подарунків. Спочатку в рамках проєкту НОК України «Олімпійська мрія» голова відділення НОК України в Одеській області Микола МІЛЬЧЕВ передав спортивній школі комплект м’ячів, а потім десяток м’ячів отримав і Татарбунарський ліцей в особі директорки Ірини НАЗАРЕНКО.

Також олімпійські подарунки були передані міському голові Татарбунар Андрію ГЛУЩЕНКУ на знак майбутньї співпраці на ниві популяризації олімпійського руху в місті.

На завершення юні учасники олімпійського уроку отримали подарунки від олімпійського осередку Одещини, які вручили їм знамениті спортсмени,

Завершило захід традиційне фото, на якому разом опинилися всі учасники олімпійського уроку.

Відзначимо, що захід був організований відділенням НОК України в Одеській області спільно з Татарбунарськими районним ДЮСШ і ліцеєм.

 Tatarb Olympic lesson 01

 Tatarb Olympic lesson 01

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Татарбунари - Одеса

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live