Дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН взяв участь в проєкті #OlympicLab НОК України, який проходить за підтримки «Coca-Cola Foundation». В рамках напрямку «Розвиток/ добробут – пізнай себе» він поспілкувався з юними веслувальниками Чорноморська та провів майстер-клас.

УЧАСНИКИ ТА МЕТА ЗАХОДУ

Участь в заході взяли 22 юних веслувальники Чорноморької федерації каное (11 хлопців та 11 дівчат). Захід проходив на тренувальній базі спортсменів, що знаходиться на території Чорноморського судноремонтного ліцею, що на Олександрівському водосховищі.

Мета напрямку «Розвиток/ добробут – пізнай себе»: заохотити дітей та молодь дотримуватися прислів’я «вік живи - вік навчайся», допомогти з’ясувати свої інтереси та знайти цілі в житті, розкрити позитивні здібності кожної особистості, дитячий талант на користь дитини.

greblya Cheban 01

«РОЗВИТОК/ ДОБРОБУТ – ПІЗНАЙ СЕБЕ»

Чорноморська федерація каное існує лише п’ять років, але має вже певні успіхи, так в цьому році на юнацькому чемпіонаті України вихованки тренера Дмитра ЄФІМОВА завоювали 5 медалей: Дар’я ПАВЛЮК – три срібні медалі, а Ганна ІВАНОВА – дві бронзові. Веслування викликає чималий інтерес місцевих дітлахів, так влітку тут займаються до 70-ти спортсменів. Але й і для спортсменів, які мають певні успіхи, і для початківців, приїзд такого майстра як дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН, який зараз очолює національну збірну України - це подія та великий поштовх у розвитку. Це підтвердили після заходу і самі спортсмени, і тренер Дмитро Єфімов.

Сам знаменитий спортсмен розпочав займатися веслуванням двадцять років тому, коли спортсменів, які стали слухачами його цікавої лекції, ще не було в цьому світі. За цей період він зробив блискучу кар’єру, ставши одним з найтитулованіших спортсменів в історії українського веслування та має вже певні успіхи на тренерському шляху – і як головний тренер збірної, і як тренер-практик, підготувавши призерів Європейських ігор, чемпіонатів світу та чемпіонату Європи серед юніорів.

greblya Cheban 02

greblya Cheban 03

В своєму захоплюючому виступі Юрій Чебан, зокрема, зупинився на тому, на тому, які перешкоди приходилося долати на шляху до успіху, на тому, що медалі це не тільки постійні тренування, але така ж постійна робота над собою. Також він розповів про велику роль наставника (В’ячеслава СОРОКІНА) у своєму житті. У своїй нинішній роботі Юрій використовує і свій досвід як спортсмена, і знання, який отримав від свого тренера, вивчає і наукову літературу, зокрема що стосується такої важливої складової як харчування. Втім, юних спортсменів цікавили і складові успіху знаменитого веслувальника, і головні події його кар’єри. Відповідаючи на питання, Юрій акцентував увагу на тому, як важливо проявляти характер, постійно долати себе: «Постійна робота над собою - це запорука успіху», - відзначив спортсмен.

greblya Cheban 04

greblya Cheban 06

МАЙСТЕР-КЛАС

Зустріч з уславленим веслувальником була напевно неповноцінною без практичної частини. Обійшлися навіть без виходу на воду. На березі Юрій Чебан, на власному прикладі, показав увагу юних спортсменів на найголовнішому – на техніці веслування на каное, розклавши технічну частину на безліч деталей, кожна з яких важлива для досягнення мети, а мета, у амбіційних спортсменів одна – перемога. Після цього кожен зі спортсменів вже сам показав майстру, як він засвоїв урок. В цьому процесі Юрій Чебан корегував дії учнів і, якщо той заслуговував, нагороджував його похвалою. Почало вже смеркатися, але присутні – тренери, юні спортсмени, представники телебачення, чітко бачили робочий процес, адже очі палали і у знаменитого спортсмена, і у юних веслувальників, які тільки прагнуть до серйозних висот.

greblya Cheban 07

greblya Cheban 08

greblya Cheban 11

greblya Cheban 15

greblya Cheban 17

НАГОРОДИ

Який проєкт НОК України без олімпійських подарунків. Спочатку – почесному гостю, потім тренерам, а далі, звісно ж, юним спортсменам, які були дуже вдячні організаторам – відділенню НОК України в Одеській області – за організацію такої пам’ятної зустрічі, адже це відмінний імпульс для подальших тренувань забезпечений. Також спортсмени Черноморської федерації каное від олімпійського осередку отримали спортінвентар.

"ОЛІМПІЙСЬКІ" ВРАЖЕННЯ

Дар’я ПАВЛЮК, володарка трьох срібних медалей юнацького чемпіонату України-2020:

- Зустріч вийшла дуже корисною для нас. Слухала Юрія Чебана дуже уважно, щоб потім це використовувати під час тренувань.

Ганна ІВАНОВА, володарка двох бронзових медалей юнацького чемпіонату України-2020:

- У веслування мені більше всього подобається тренувальний процес, а також виступ на всеукраїнських змаганнях. Почути наживо людину, яка добилася таких висот в спорті, получити настанови щодо техніки – що може бути краще. Це відмінна мотивація в роботі.

Дмитро ЄФІМОВ, тренер Чорноморської федерації каное:

- За п’ять років роботи федерації ми встигли виховати кандидата в майстри спорту України, чемпіонів та призерів чемпіонату України серед юнаків. Ставимо цілі потрапити в юніорську збірну та виходити на більш високий рівень – міжнародну арену.

Такі зустрічі як з Юрієм Чебаном вони дуже корисні, дуже мотивують юних спортсменів – ніщо не замінить живе спілкування з дворазовим олімпійським чемпіоном.

Юрій ЧЕБАН, дворазовий олімпійський чемпіон:

- Все пройшло на ура. Ніщо не замінить таке живе спілкування. Ми і поспілкувалися, і провели майстер-клас. Також юні спортсмени отримали подарунки від НОК України – дітлахам це завжди приємно. Дякую вам за організацію такого заходу.

Найголовніше, вважаю, що відбувся контакт з молоддю. Юні спортсмени задавали чимало питань, нехай не всі вони були пов’язані безпосередньо зі спортом, але дуже важливо, що відбулася така зустріч, яка, сподіваюсь, була корисна для них.

Безпосередня робота зі спортсменами – це основна складова моєї тренерської діяльності. Це мені дуже близько, для мене це рідне, тому я цим займаюся і цим, власне, живу.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live