Чемпіони світу з веслування взяли участь в проєкті НОК України #OlympicLab «Чат з олімпійцями», який був організований спільно відділеннями НОК в Одеській і Миколаївській областях.

ЧЕМПІОНИ В БАШТАНЦІ

В Баштанку, що на Миколаївщині, до юних веслувальників місцевої ДЮСШ приїхали Олег КУХАРИК, Дмитро ДАНИЛЕНКО і Іван СЕМИКІН, які у 2021 році стали чемпіонами світу в «байдарці-четвірці, 500», а наступного року - бронзовими призерами, причому Олег є уродженцем Баштанки і вихованцем місцевої спортшколи. В заході також взяв участь його перший тренер Олександр ВАСЮНЬКІН, який продовжує свою тренерську діяльність.

bashtankas 005

bashtankas 005

ПЕРЕМОЖНИЙ ДОСВІД – ЮНИМ СПОРТСМЕНАМ

На початку заходу заступник голови відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ представив присутнім, а серед них, крім вихованців і тренерів ДЮСШ, були і батьки юних спортсменів, головних героїв заходу, які користуючись паузою в тренувальному графіку, погодилися на вояж Миколаївщиною (про це наприкінці матеріалу).

Першим слово було надано, звісно, Олегу КУХАРИКУ, який пригадав, як він тут, в Баштанці, почав займатися веслуванням, про свої перші кроки та шлях до великих перемог, добрим словом згадавши своїх наставників. Цю хвилю підхопили його напарники – Дмитро ДАНИЛЕНКО, який розпочинав свої заняття в Новомосковську, а зараз представляє Вінницю, і представник веслувальної династії – Іван СЕМИКІН. Його батько Олексій вже багато працює тренером, а одна з його вихованок - дружина Тетяна – в 2004-му році стала бронзовою призеркою Олімпійських ігор-2004, причому також в «байдарці-четвірці, 500 м», де досяг успіхів ії син+Ко. І увесь захід був пронизаний саме олімпійською темою: спочатку хлопці націлені відібратися в Париж-2024 (вже в серпні, на чемпіонаті світу), а потім і піднятися на п’єдестал Ігор.

bashtankas 005

 

bashtankas 005

Веслувальники, пройшли довгий і важкий шлях до п’єдесталу чемпіонату світу, і вже вписали свої імена в історію українського веслування, адже в олімпійських видах у байдарочників не було успіхів з радянських часів (точніше, з 1988 року), але прагнуть до більшого.

Як відзначили хлопці, одна з головних складових успіху, постійна робота над собою, віра в себе. «Ми об’єдналися в одному екіпажі, як наша країна об’єдналася в боротьбі проти ворога. По одиночці ми ніхто, а разом – сила», - каже Олег КУХАРИК. «На кожен свій старт в минулому році я виходив не боячись нікого, моя країна воює, і я маю вмерти, але досягнути перемог», - додав Дмитро ДАНИЛЕНКО і відзначив, що заняття спортом, зокрема веслуванням, відкриває багато горизонтів в житті спортсмена.

bashtankas 005

bashtankas 005

Звісно, поділився своїми спогадами про Олега КУХАРИКА і його перший тренер: «Ніхто не вірив, що на нашому маленькому озері можна виховати чемпіона світу. А ми, загальними зусиллями, важкою працею, доказали, що можливо все – Олег став чемпіоном світу, а Юлія Колесник – бронзовою призеркою». «Пам’ятаю, як ми чи не всім містом робили йому закордонний паспорт, коли треба було відправлятися на перші міжнародні змагання, а зараз ми вже мріємо про Олімпійські ігри. Не просто мріємо, віримо: в Олега і його товаришів», - додав наставник.

Долучився до спогадів і вчитель фізкультури Олега КУХАРИКА Валентин ДЕРЕВЯНКО , який в деталях пригадав той день, коли Олег, який займався вільною боротьбу, вирішив поміняти борцівський килим на байдарку: «Фізично не мав особливих даних, але мав бажання, і зараз ми бачимо, що завдяки своїй праці він став атлетом і чемпіоном. Бажаємо хлопцям підняти прапор України на Олімпійських іграх в Парижі».

ОЛІМПІЙСЬКІ ПОДАРУНКИ

По закінченню заходу Олег КУХАРИК подарував своєму першому тренеру свіженький календар НОК України з чемпіонськими автографами, а вихованці школи отримали олімпійські подарунки і спортивний інвентар. Домовилися провести наступну зустріч після Олімпійських ігор-2024.

bashtankas 005

ГУМАНІТАРНА МІСІЯ

Відзначимо, що Баштанка стала останнім пунктом гуманітарної поїздки Миколаївщиною, яку цього дня здійснили чемпіони світу в рамках ініціативи благодійного фонду «Олімпійське коло», котрий був заснований в Миколаєві в травні минулого року. Спортсмени на чолі з одним із засновників фонду, дворазовим олімпійським чемпіоном Юрієм ЧЕБАНОМ побували в чотирьох населених пунктах Миколаївщини: крім Баштанки, в Пересадівці, Воскресенську і Калинівці, де передали учням місцевих навчальних закладів і юним спортсменам продуктові набори і олімпійські подарунки.

bashtankas 005

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live