Дворазовий олімпійський чемпіон Юрій ЧЕБАН зустрівся з учнями Одеського ліцею №1 імені Алли Бистріної в рамках всеукраїнського спортивно-інтерактивного заходу для дітей і молоді НОК України #OlympicLab. Захід пройшов в режимі онлайн.

#OLYMPICLAB З ОЛІМПІЙСЬКИМ ЧЕМПІОНОМ

В напрямку #OlympicLab, який називається «Чат з чемпіонами і лідерські навички», взяли участь 50 учнів Одеського ліцею №1 у віці від 12-ти до 14-ти років. Також на заході були присутні викладачі фізкультури цього навчального закладу: майстер спорту СРСР з плавання Тетяна ДОЛИНСЬКА, майстер спорту України з легкої атлетики Наталя ВІТЕР і майстер спорту з баскетболу Вадим ПУДЗИРЕЙ.

Ol lab Cheban 01

ЦІКАВА БЕСІДА

На початку заходу заступник голови відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ, який виступив модератором заходу, представив присутнім проєкт #OlympicLab, розповів про НОК України, а також про почесного гостя – дворазового олімпійського чемпіона, вихованця южненського ФСК «Хімік» Юрія ЧЕБАНА, який є одним з найтитулованіших українських веслувальників в історії.

Ol lab Cheban 01

Далі слово взяв сам спортсмен, який швидко взяв старт, немов нагадавши, що головних своїх успіхів – перемог на Олімпійських іграх і чемпіонаті світу – він досяг саме в спринті.

Юрій розповів про основні моменти своєї кар’єри від самого ії початку, пригадавши своїх тренерів - маму Людмилу ЧЕБАН, яка посадила його в човен (це була байдарка), Євгена ЛЕСЯКА, який поставив його в каное, а також Вячеслава СОРОКІНА, який привів його на олімпійський п’єдестал, тренуючи упродовж 15-ти років. Перемоги на Іграх й досі в його пам’яті. Відповідаючи на питання про відчуття на вищій сходинці, він сказав, що це дуже сильні емоції, але їх важко описати словами, адже слова не передають емоцій: «Перед усім, я відчував фундаментальні відчуття як гордість за країну, гордість за тренера, гордість за твоє оточення, яке допомагало в досягненні золота. Ти, немов порхаєш. Дуже широкий спектр емоцій». Втім, Юрій зазначив, що народження сина (Єгору зараз 5 років) за емоціями набагато яскравіші».

Відзначимо, що учні ліцею були дуже активними у своїх питаннях, і за підсумками заходу Юрій визначив найкраще з них, за яке учень 8-го класу Артур Чернега отримає олімпійський сувенір з автографом чемпіона. Школяр запитав наступне: «Чи були моменти, коли хотіли кинути заняття веслуванням?»

Ol lab Cheban 04

Відповідь була дещо несподівана, але разом з цим глибока: «Такі моменти виникали, адже займаючись спортом професійно, ти постійно виходиш із зони комфорту, адже олімпійський результат досягається в зоні дискомфорту – це зона надможливостей людей. Тож ти маєш постійно тренувати своє тіло, що показати такий рівень підготовки. Коли тренуєшся в надважких умовах і не досягаєш перемоги, виникає питання, а навіщо мені це треба. В такі моменти треба над собою працювати, щоб переконати себе в тому, що ціль важливіша, ніж твої бажання».

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

Питання до олімпійського чемпіона була настільки багато, що для того, щоб їх поставити усі звичайного шкільного уроку не вистачило. Втім, всі учасники залишилися задоволеними заходом – і викладачі, і учні, і сам спортсмен, який на кожне питання намагався дати якомога розгорнуту відповідь, і домовилися зустрітися вже в режимі офлайн.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live