В Одесі за участю володарки олімпійської ліцензії Ірини МАЛОВІЧКО (стендова стрільба) та кандидата на потрапляння на Ігри-2020 Анни ІЛЬІНОЇ (кульова стрільб) відбувся проект НОК України #OlympicLab.

МЕНТАЛЬНЕ ТРЕНУВАННЯ

В рамках напряму «Ментальне тренування» провідні спортсмени України разом з доцентом кафедри теорії та методики практичної психології Педуніверситу імені Ушинського Оксаною ВДОВІЧЕНКО розповіли юним спортсменам, а серед них були представники обласної школи кульової стрільби та Федерації аеробіки Одеської області, про принципи психологічної підготовки до змагань.

mentals 06

mentals 08

ЦІКАВЕ СПІЛКУВАННЯ

Захід пройшов дуже жваво та активно у формі спілкування науковця та професійних спортсменок, які добилися високих результатів у видах спорту, де психологія одна з найголовніших складових успіху – у стрільбі. Викладач педуніверситету, крім базових моментів психологічної підготовки, розповіла о випадках зі своєї практики, залучивши до спілкування і наших провідних спортсменок – майстрів стрільби.

Ірина МАЛОВІЧКО та Анна ІЛЬІНА акцентували увагу присутніх на методах налаштування, які вони використовують під час виступу на змаганнях національного та міжнародного рівня.

Так Ірина відзначила, що психологічна підготовка до змагань в юнацькому віці, та зараз суттєво відрізняються, адже вихід на високий рівень вимагає зовсім іншої підготовки. Анна розповіла як перемикається під знаходження на вогневому рубежі: «Щоб прибрати зайві думки, можна придумати якусь казку, упродовж якої ми щось збираємо. Тобто ми йдемо до якоїсь цілі, не відволікаючись на інші подразники»

Підключився до цікавої бесіди тренер обласної школи стрільби Валентин ДОНДІКОВ, зацікавившись питаннями налагодження контакту між спортсменом та тренером. Спілкування з науковцем продовжилося і після завершення заходу.

mentals 36

mentals 27

mentals 33

КОМЕНТАРІ

Ірина МАЛОВІЧКО, володарка олімпійської ліцензії

- Мені дуже цікаво пізнавати щось нове, тому і на «Ментальному тренуванні» було діже цікаво, тому що у нас був дуже компетентний лектор. Напевно буду щось використовувати у своїй підготовці. Трохи соромилася йти сюди – виступати перед великою аудиторією, але Оксана Володимирівна зуміла залучити до дискусії, тож було цікаво. В психологічній підготовці мені дуже допомагає і мій особистий тренер Микола Мільчев: він налаштовує зі свого боку, а я доповнюю зі свого. В поєднанні цих прийомів підготовки ми, сподіваюся, доб’ємося, високого результату

Анна ІЛЬІНА, кандидат на участь в Олімпійських іграх-2020:

- Сьогоднішній захід – дуже цікавий досвід, особливо для юних спортсменів – моїх колег-стрілків. Їм психологічна підготовка, як на мене, дуже потрібна на даному етапі. Для них це була неймовірна можливість дізнатися в цьому відношенні щось нове. Було приємно почути те, над чим я вже працюю, а також ті речі, які ще не дійшли до мене – тільки прагну до них. Мені було дуже цікаво.

Валерія ОСТРОВСЬКА (13 років), майстер спорту України з кульової стрільби:

- Мені було дуже цікаво дізнатися, як вести себе перед стартом, на самому старті, як треба себе налаштовувати. У мене були свої методи, але в подальшому буду робити це більш професійно.

ОЛІМПІЙСЬКІ ПОДАРУНКИ

А самі спортсмени-учасники заходу, за традицією, отримали олімпійські подарунки від відділення НОК України в Одеській області, як, втім, і головні герої «Ментального тренування»: Анна ІЛЬІНА, Ірина МАЛОВІЧКО та Оксана ВДОВИЧЕНКО. Крім, кафедра гімнастики та єдиноборств, де проходив захід, отримали цікаву історичну та наукову літературу від одеського осередку.

mentals 52

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live