Гравці одеських команд розпочали у складі чоловічої та жіночої збірних України з баскетболу 3х3 розпочали в рідному місті підготовку до чемпіонату Європи. Збори відбуваються на стадіоні «Динамо» (9 липня. Стадіон "Динамо". Одеські баскетболістки у складі молодіжної збірної України з баскетболу 3х3: Юлія МУСІЄНКО - №18, Єлизавета МІТІНА - №4 та Ганна СУГАК - №22).

ОДЕСА В ЗБІРНІЙ

Під керівництвом Володимира ХОЛОПОВА тренуються баскетболістки національної та молодіжної збірних України. У складі «молодіжки» працюють вихованки СДЮШОР імені Літвака - бронзові призерки молодіжного чемпіонату світу-2018 Юлія МУСІЄНКО (перший тренер - Тетяна КОТОВА) та Єлизавета МІТІНА (перший тренер – Катерина ГЛУХОВА), а також учасниця Юнацьких Олімпійських ігор-2018 Ганна СУГАК (перший тренер – Лідія КАНЦЛЕР). Всі ці баскетболістки в минулому сезоні грали за БК «Інтерхім-СДЮШОР імені Літвака»

У складі чоловічої збірної України під керівництвом одеського спеціаліста Олега ЮШКІНА (БК «Одеса») тренуються три баскетболісти, які в минулому сезоні виступали за БК «Одеса» у Суперлізі – Олексій ЩЕПКІН, Роман НОВІКОВ та Денис НОСКОВ.

ЖІНКИ

План підготовки у національної та молодіжної жіночих команд буде ідентичним, окрім того, що доросла збірна проведе додатковий завершальний етап збору в Києві (МТА). В період збірні України візьмуть у трьох турах Суперліги з баскетболу 3х3. Тож жінки матимуть такий графік:

- 5-20 липня, Одеса (СБ Динамо);

- 19 липня, Суперліга 3х3

- 3-9 серпня, Київ (МТА);

- 9 серпня, Суперліга 3х3

- 24-31 серпня, Одеса (СБ Динамо);

- 1-22 вересня (національна збірна), Київ (МТА)

- 30 серпня Суперліга 3х3.

UkrTeam basket 03

Володимир ХОЛОПОВ, головний тренер жіночої збірної України з баскетболу 3х3:

- Формально у нас дві команди, але за фактом це один колектив, який тренується одночасно. Перший збір буде присвячено загальнофізичній підготовці. Після великої паузи до роботи гравчині підійшли в різних кондиціях — хтось був на жорсткому карантині, а хтось потроху рухався. Маю на увазі одеситок, які приїхали у кращій формі, адже мали доступ до майданчиків на відкритому повітрі.

Наше завдання: у доволі короткий термін привести гравчинь до такий кондицій, щоб вони могли провести тур чемпіонату України та Суперліги 3х3 18 та 19 липня відповідно.

Команда U-23 — це найближчий резерв національної збірної. Там задіяні молоді гравчині Любинець та Сугак, Цюбик та Дацько, Мітіна. Це баскетболістки, на яких можна буде розраховувати в наступному сезоні в збірній U-23 в рамках Ліги націй та інших міжнародних змагань, які, сподіваюсь, відбудуться.

ЧОЛОВІКИ

Чоловіча збірна України з баскетболу 3х3 проведе в рамках підготовки до Євро чотири збори:

- 5-20 липня, Одеса (СБ Динамо)

- 3-10 серпня, Київ (МТА)

- 16-31 серпня, Одеса (СБ Динамо)

- 1-15 вересня, Київ (МТА)

В рамках підготовки гравці збірної України візьмуть участь в турнірах Суперліги 3х3, перший з яких 19 липня відбудеться в Одесі. Наступні тури заплановані 9 та 30 серпня.

UkrTeam basket 01

9 липня. Одеса. Стадіон "Динамо". В центрі - головний тренер чоловічої збірної України з баскетболу 3х3 одеський спеціаліст Олег ЮШКІН. У складі збірної одеські баскетболісти: Олексій ЩЕПКІН (№2), Денис НОСКОВ (№55) та Роман НОВІКОВ (№41)

Олег ЮШКІН, головний тренер чоловічої збірної України з баскетболу 3х3:

- Ми задіюємо вісім гравців, щоб мати повноціннний тренувальний процес і можливість обирати при формуванні оптимального ростера. 18 липня буде другий тур чемпіоната України з баскетболу 3х3, 19-го числа перший тур Суперліги і ми хочемо, щоб всі, хто знаходиться на зборі, взяли участь у цих турнірах.

Зараз ми тренуємось двічі на день, тренуємось з м’ячами. В Одесі погода така, що працюючи на вулиці, хлопці втягнуться у роботу дуже швидко.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ

Чемпіонат Європи відбудеться 24-26 вересня в бельгійському Антверпені.

Кваліфікаційні турніри було скасовано, тому до 10 команд у чоловічій та жіночій сітках, які потрапили в основну частину змагань напряму, додалися ще по 2 команди відповідно до спільного рейтингу федерацій у баскетболі 3х3.

Таким чином, було сформовано список учасників чемпіонату Європи-2020 у чоловічій та жіночій сітках:

Чоловіки: Україна, Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина, Італія, Латвія, Нідерланди, Польща, Румунія, Росія, Сербія.

Жінки: Україна, Бельгія, Білорусь, Естонія, Франція, Німеччина, Італія, Латвія, Нідерланди, Польща, Румунія, Росія.

Як повідомив сайт ФБУ, приймаюча сторона буде зобов’язана притримуватись виконання проекту заходів безпеки, що розроблені Медичною консультативною групою ФІБА щодо поширення COVID-19.

ОЛІМПІАДА-2020

Обидві збірні України в числі кандидатів на участь в Олімпійських іграх. Відбір відбудеться вже в наступному році.

UkrTeam basket 04

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

за матеріалами сайту ФБУ

Фото сайта ФБУ

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live