Уродженець села Андріївка Білгород-Дністровського району Одеської області, чемпіон світу Юрій ЗАХАРЄЄВ втретє став переможцем чемпіонату Європи (U-22) з боксу. Турнір проходив у хорватському місті Порек.

П’ЯТИЙ ЧЕМПІОНСЬКИЙ ФІНАЛ

В фінальному поєдинку категорії «до 71 кг» Юрій ЗАХАРЄЄВ (тренер – Ігор ЮРЕСКУЛ) переміг Гарана Крофта із Вельсу – 5:0 (30:27, 30:27, 30:26, 29:28, 30:27). В попередніх боях він також переміг одностайним рішенням суддів – Макана Траоре (Франція), Сенада Дріні (Албанія) і іспанця Серхіо Мартінеса. За підсумками турніру Юрій був визнаний кращим боксером.

Zahareev Euro 22 12

До вашої уваги огляд фінального бою сайту eubcboxing.org.

Українець Юрій ЗАХАРЄЄВ виграв елітний чемпіонат світу з боксу серед чоловіків та молодіжний чемпіонат світу з боксу AIBA в тому ж 2021 році - вперше в історії боксу. Український спортсмен був найбільшою зіркою чемпіонату Європи з боксу EUBC U22 і легко пройшов до фіналу. У боротьбі за титул він зустрівся Гараном Крофтом із Уельсу, який мав довші руки, завдяки чому намагався зловити швидкого українця в першому раунді. Захарєєв зберіг дистанцію в першому раунді і був не тільки важкою мішенню для валлійського боксера, але й наніс кілька контраударів. Українець довів, що є однією з головних зірок нашого спорту, і здобув наступний титул, вигравши фінал одноголосним рішенням суддів.

ЗБІРНА УКРАЇНИ

Золота медаль Юрія ЗАХАРЄЄВА стала єдиною для чоловічої збірної України на молодіжному чемпіонату Європи-2022. У підсумку українські боксери посіли 3-е місце в командному заліку, завоювавши 6 медалей (1-3-2). Всього збірна України, враховуючи жінок, завоювала 10 медалей (2-3-5).

ЧУДОВА «СІМКА» ІГОРЯ ЮРЕСКУЛА

Підопічні Ігоря ЮРЕСКУЛА, який є заслуженим тренером України, завоювали вже сім медалей на великих міжнародних стартах, чотири з яких золоті. Медальна серія розпочалася в 2018-му, коли Максим МОЛОДАН став бронзовим призером чемпіонату світу серед молоді. В 2019-му – його брат Дмитро завоював срібло на юніорському Євро, а потім Юрій ЗАХАРЕЄВ двічі поспіль став чемпіоном Європи серед молоді, а в 2021-му виграв чемпіонат світу серед молоді і в категорії «еліта». Крім того, в минулому році Максим МОЛОДАН став срібним призером молодіжного чемпіонату Європи. Нагадаємо, спочатку він за рішенням суддів переміг росіянина Івана Ступіна (4:1), але був поданий протест і підсумок бою був переглянутий.

ДМИТРО МОЛОДАН

Ще один боксер ФСТ «Колос» із Андріївки, срібний призер юніорського Євро-2019 Дмитро МОЛОДАН (тренер – Ігор ЮРЕСКУЛ), який дебютував на турнірі такого рангу, в першому раунді змагань в категорії "до 57 кг" «на відмові» переміг Седжи Назіфа із Сербії, а ось в наступному колі програв болгарину Ніколаю Марінову.

Чемпіонат Європи (U-22). До 71 кг. Фінал. Юрій ЗАХАРЄЄВ - Гаран Крофт. Нагородження (відео)