Одеський фехтувальник Андрій ЯГОДКА увійшов в топ-16 у турнірі шаблістів на «Гран-прі» в Сеулі, який відкрив відбір на Олімпійські ігри-2024.

ПІДСУМКИ

34-річний одеський шабліст Андрій ЯГОДКА (тренери – Олександр ВАСЮТІН, Олександр КРАСОВСЬКИЙ) посів 16-е місце, сягнувши топ-16 на етапах Кубку світу/ «Гран-прі» вперше з листопаду 2021-го року, коли став 7-м на турнірі у французькому Орлеані.

У Сеулі Андрій заробив 8 очок в залік олімпійського рейтингу.

Як ми повідомляли, Андрій ЯГОДКА поїхав в Сеул за власний рахунок, тому що за кошти Мінмолодьспорту в Корею відправилися лише перші номери національного рейтингу - Юрій Цап з Миколаєва і Ольга Харлан, яка представляє Київ.

Як ми повідомляли, відбір на Олімпійські ігри-2024 відбувається в два етапи: на першому (3 квітня 2023 – 1 квітня 2024) за підсумками серії змагань за рейтингом відбираються кращі команди і спортсмени (серед тих, хто не потрапив в команді), на другому – фехтувальники добираються за зональними турнірами.

ШЛЯХ В ТОП-16

Групову стадію Андрій пройшов не дуже вдало, вигравши лише 3 поєдинки з 6-ти при загальній різниці 22-23, тому на шляху в основну сітку (Т64) йому прийшлося провести два матчі. Спочатку він здолав господаря змагань Чон Чже Сина (15:7) та бронзового призера Олімпійських ігор-2020 в команді угорця Чанада Демеші (15:11).

На старті основної сітки Андрій ЯГОДКА взяв гору над третім номером світового рейтингу французом Боладе Апіті. Одеський шабліст провів бій в атакуючому стилі, постійно здійснюючи тиск на фаворита. Зі старту 5:1, потім – 6:5, розійшлися – 8:6 на користь Андрія. І на початку другої він не дав французу перевести дух – 10:6, 12:8 і 15:9 у підсумку.

Yagodka Seul 01

Андрій ЯГОДКА (зліва) проти француза Боладе Апіті. 

 Перша за довгий час перемога над суперником зі світового топу має додати одеситу впевненості на наступних міжнародних стартах, зокрема на Європейських іграх (чемпіонаті Європи), чемпіонаті світу і, звісно, в боротьбі за олімпійську путівку.

В 1/16 фіналу одесит переміг аргентинця Паскуале Марію Ді Теллу (15:13), і лише в 1/8 його зупинив інший представник Франції – 23-річний Себастьян Патріс (9:15).

Yagodka Seul 01

Андрій ЯГОДКА (справа) проти аргентинця Паскуале Марії Ді Телли

Yagodka Seul 01

Андрій ЯГОДКА (зліва) проти француза Себастьяна Патріса  

КОМЕНТАР СПОРТСМЕНА

Yagodka Seul 05 2Андрій ЯГОДКА, чемпіон України 2023 року:

- Загалом, виступ вийшов гарним, але хотілося, звісно, краще. За чимось таким і їхав, хоча статистика виступів останньому року була не дуже гарною.

Основна сітка

- На бій з Апіті у мене була ідея, як добитися успіху, я спробував – і це принесло успіх. Пару нюансів впустив, але в цілому був дуже задоволений собою в цьому бою. З аргентинцем було гірше, але й плану як такого не було – все вирішувалося, як то кажуть, в робочому режимі. А з Патрісом був план, але, взагалі, все пішло все зовсім не так. Потім, звісно, аналіз, провели, але в бою купу всього пробував – все не те.

Думки про п’єдестал

- За п'єдестал думки завжди є, але вони зайві, потрібно думати про те, що тут і зараз, це єдиний вірний план, як показує практика, інше заважає, причому і думки про п'єдестал, і думки про поразку. Тільки процес має бути в голові.

Групова стадія

- Виступ на цій стадії для мене останні пару років взагалі болюча тема: на «5» складно фехтувати стало, багато думок, і вони заважають, на 15 є час подумати, а на «5» якщо не пішло, то можна, так би мовити, «вішатися».

НАСТУПНІ СТАРТИ

В травні-червні відбудуться три турніри в рамках відбору на Олімпійські ігри-2024. 12-14 травня – два етапи Кубку світу: в Мадриді – чоловіки, в Батумі ­– жінки, 25-30 червня, в рамках Європейських ігор, в Кракові відбудеться чемпіонат Європи. На всіх цих змаганнях відбудуться і особистий, і командний турніри.

ОДЕЩИНА НА ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ-2024

На сьогодні Одеська область має лише одну олімпійську ліцензію: ії завоювала майстер спорту України зі стендової стрільби Ірина МАЛОВІЧКО, ставши 5-ю на чемпіонаті світу-2022.

Як ми повідомляли, відразу три одеські спортсмени візьмуть участь в Єваропейських іграх: олімпійський чемпіон Микола МІЛЬЧЕВ, його учениця Ірина МАЛОВІЧКО і Вікторія НАУМЕНКО. 

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Фото facebook.com/fie.org

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live