Одеські стендовики на чолі з олімпійським чемпіоном 2000 року Миколою МІЛЬЧЕВИМ візьмуть участь в етапі Кубка світу в південнокорейському Чхавоне (28-29 квітня).

Кольори збірної України також захищатимуть Іван ЛОЇК та Ірина МАЛОВІЧКО. Незадовго до від'їзду в Південну Корею ми спілкувалися з Миколою Мільчевим, який, як відомо, вже довгий час єдиний в трьох особах - є діючим спортсменом, очолює збірну країни і, крім того, керує відділенням НОК України в Одеській області. Всім цим напрямком ми і приділили час в нашій бесіді.

СЕЗОН СТАРТУВАВ

- Це вже не перший етап Кубка світу в нинішньому році, - зазначив Микола Миколайович на початку розмови. - У березні збірна України виступала на етапі в мексиканській Гвадалахарі. Мені вдалося зайняти четверте місце, показавши в кваліфікації другий результат сезону в світі (122 з 125-ти. – прес-служба). Незабаром після цього збірники, тільки закінчивши акліматизацію, взяли участь в Кубку України, який брав Львів. Одесити молодці - виступили дуже достойно, завоювавши три золоті, одну срібну і три бронзові медалі. Зазначу, що два одеських стендовики відібрали для участі в великих міжнародних стартах нинішнього року - чемпіонаті світу, Європи та Кубках світу. Це Іван Лоїк та Ірина Маловічко (Микола Мільчев звільнений від участі у внутрішньому відборі. – прес-служба).

- Детальніше про Кубок країни. Хто приніс медалі в одеську скарбничку?

- Серед юніорів перше місце зайняв Артем Скорецький, друге - Ольга Тараненко. Ірина Маловічко стала переможницею в змаганнях серед жінок, а Ніка Мільчева посіла третє місце. На круглому стенді срібним призером став Сергій Науменко, на траншейному - В'ячеслав Науменко завоював «бронзу». Всі ці спортсмени є спортсменами ФСТ «Колос» і вихованцями центру олімпійської підготовки в Новій Долині.

ЄВРОПЕЙСЬКІ ІГРИ

- Які цілі стоять в цьому році перед збірною України, перед одеськими спортсменами?

- Головна мета нинішнього року - зайняти якомога вище місце в європейському рейтингу, щоб потрапити на Європейські ігри, які пройдуть в 2019 році в Мінську. Учасники цих Ігор визначаться згідно з рейтингом за станом на 31 грудня. У рейтингу враховуються результати великих змагань останніх років. У цьому році - чотири етапи Кубка світу, чемпіонати Європи і світу.

- Хто з одеситів претендує на участь в Європейських іграх?

- Я, Іван Лоїк та Ірина Маловічко (станом на 1 квітня Микола Мільчев займає в європейському рейтингу 10-е місце, його учень Іван Лоїк - 20-е, Ірина Маловічко - 37-е. – прес-служба). Дуже б хотілося, щоб два-три одеських спортсмена взяли участь в цих престижних змаганнях.

ОЛІМПІЙСЬКИЙ РУХ

- Після Олімпійських ігор в Ріо ви говорили, що продовження вашої кар'єри в певній мірі залежить від змін в правилах змаганнях.

- Я ніколи не заявляв, що кину великий спорт. Я говорив, що в зв'язку з тим, що я віковий спортсмен, у мене дуже мало часу погано виступати (посміхається). І за цей короткий проміжок, що залишився, хотілося б ще чогось досягти.

Що стосується правил, вони ускладнилися. Тепер шість учасників фіналу стріляють серії дуплетів, і після кожних десяти пострілів останній учасник відсівається, поки не визначається чемпіон. Причому, якщо раніше результати фіналу і кваліфікації Плюсувати, то тепер у фіналі починається все з нуля.

- Кар'єра триває. Олімпіада в Токіо є для вас метою?

- Не хочу загадувати. Життя покаже. Поки працюємо, поки виходить, поки подобається. Найголовніше - виходить.

- Як відомо, крім того, що ви діючий спортсмен і головний тренер збірної України, ви ще очолюєте відділення НОК України в Одеській області. Як протікає тут робота?

- Працюємо. Буквально через місяць, а точніше, 26 травня в Одесі традиційно пройде олімпійський день. Цей захід, який зазвичай збирає величезну кількість людей - спортсменів різних поколінь, тренерів, дітей. Ми вже готуємося до проведення цього заходу. Зазвичай Олімпійський день в Одесі проходить в Парку Перемоги. Можливо, в цей раз, ми проведемо це свято спорту перед будівлею обласної адміністрації. Ми хочемо, щоб нас зайвий раз побачили чиновники, щоб вони побачили, що олімпізм, олімпійський рух - це здорово. І разом з цим звертали більше уваги на спорт.

Завдання відділення НОК України в Одеській області - розвиток олімпізму та олімпійського руху. Ми цим займалися і будемо займатися далі, незважаючи ні на що.

Прес-служба НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live