Спортсмени Одеської області завоювали три медалі чемпіонату Європи з карате, який відбувся в іспанській Гвадалахарі. Одеситка Анжеліка ТЕРЛЮГА та Аніта СЕРЬОГІНА з Чорноморська стали чемпіонками в командному куміте, а СЕРЬОГІНА ще й завоювала «бронзу» в особистому куміте (на фото: 30 березня. Гвадалахара. Анжеліка ТЕРЛЮГА та Аніта СЕРЬОГІНА - на вищій сходинці п’єдесталу чемпіонату Європи - друга та третя справа).

«ЗОЛОТА» КОМАНДА

У фіналі змагань в командному куміте збірна України у складі Аніти СЕРЬОГІНОЇ (тренер – Олександр ТОКНОШКУР), Анжеліки ТЕРЛЮГИ (тренер – Денис МОРОЗОВ) та Галини Мельник зі Львову перемогли збірну Туреччини з рахунком 2:1.

В першому бою Аніта поступилася 0:2, в другому – Анжеліка в надскладному поєдинку взяла верх над переможницею цього Євро в категорії «до 61 кг» Кобан Мерве (одеситка виступає більш легкій категорії – «до 55 кг»). Програючи 5:6, вона за 35 секунд до завершення провела свій коронний «ура-маваші», що принесло їй три очки, а разом з цим перемогу – 8:6. Вирішальну бал в командній боротьбі здобула Галина Мельник (4:0).

На попередніх стадіях українки перемогли збірні Португалії, Фінляндії, Норвегії, Хорватії та Італії.

Збірна України повторила свій європейській успіх 2017-го, і тоді у складі також були Анжеліка ТЕРЛЮГА та Аніта СЕРЬОГІНА.

У складі збірної України також Діана Шостак зі Львову.

Terliuga Euro 01

Serogina 04

«БРОНЗОВА» АНІТА

У поєдинку за 3-е місце в категорії «до 61 кг» Аніта СЕРЬОГІНА сперечалася із француженкою Гвендолін Філіп, яка в цьому сезоні виграла три турніри Прем’єр-ліги. Українка програвала 0:1 на екваторі поєдинку, але потім нанесла три точних ударів рукою, які були оцінені по одному балу, останній за 7 секунд. 3:1 – Аніта СЕРЬОГІНА завоювала свою шосту особисту медаль чемпіонату Європи. А разом з командним куміте – їх вже вісім в колекції каратистки із Чорноморська.

На попередніх стадіях Аніта взяла верх над Карад О’Донован з Ірландії (2:0), швейцаркою Номі Корнфельд (0:0 – за рішенням суддів), Наташею Стефановська з Македонії (1:0), а в півфіналі програла турчанці – Кобан Мерве (0:2) – бронзовій призерці двох останніх Євро.

Serogina 02 2

Serogina 03

ТОП-5

Ще три одеські спортсмени теж мали змогу завоювати «бронзу», але програли свої поєдинки за 3-е місце: Анжеліка ТЕРЛЮГА (до 55 кг) – бронзовій призерці чемпіонату світу-2018 болгарці Івет Горановій – 0:2, Анастасія СТЕПАШКО (тренер - Ігор НЕГАТУРОВ), срібній призерці Євро-2017 турчанці Мелтем Хокаоглу – 0:0 (за рішенням суддів), а дебютант чемпіонатів Європи Ігор ЛАГУНОВ в командному куміте у складі збірної України – збірній Хорватії (0:3).