20-річна одеська фехтувальниця Маргарита СМІРНОВА увійшла в топ-16 чемпіонату світу серед юніорів, який відбувається польському місті Торунь. Це найкращий результат в кар’єрі представниці ШВСМ «Олімпієць».

ГРУПОВИЙ ТУРНІР

На груповому етапі особистого турніру шаблісток Маргарита СМІРНОВА (тренер - Олександр ВАСЮТІН) виступила не дуже вдало, вигравши лише два поєдинки з шести. Хоча слід відзначити, що вона здолала майбутню чемпіонку світу росіянку АлінуМихайлову (5:2), яка нещодавно стала срібною призеркою чемпіонату Європи. Крім того, вона була сильнішою за Еліцу Станімірової з Болгарії (5:1). Втім, низький номер посіву в основній сітці не завадив їй пробитися в число кращих шаблісток-юніорок світу.

ОСНОВНА СІТКА

На своєму турнірному шляху у напрямку топ-16 одеситка перемогла Айсел Ахадову із Азербайджану (15:10), одну з лідерів світового рейтингу росіянку Анну Корольову (15:12), японку Джумі Вакіту (15:10). Зупинити ії змогла все та ж Аліна Михайлова (12:15), яка, вигравши ще три поєдинки, стала чемпіонкою світу.

Smirnova WorldChamp 01

Smirnova WorldChamp 03

Як ми повідомляли, в січні Маргарита СМІРНОВА посіла 6-е місце на етапі Кубку світу в іспанській Сеговії. До цього року одеська фехтувальниця жодного разу не потрапляла в топ-16 на крупних міжнародних стартах, в 2019-му – вона вже двічі це робила на змаганнях світового рівня.

8 квітня Маргарита у складі збірної України візьме участь у командному турнірі чемпіонату світу серед юніорів.