5 липня 2019 року одеські вболівальники напевно запам’ятають надовго – після 16-річної перерви одеський плавець став переможцем чемпіонату Європи серед юніорів: 2003-й – 18-річний Юрій ЄГОШИН, 2019-й – 16-річний Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ. Ми поспілкувалися з тренером СДЮШОР «Динамо» Олександрою КУРБАНОВОЮ, яка приклала руку до цієї історичної події

ІСТОРИЧНА ПЕРЕМОГА

- Олександро, вітаю вас з першою великою перемогою в тренерській кар’єрі. І перше питання таке. Що відчуває тренер, коли його учень стоїть на верхній сходинці п’єдесталу і на його честь грає гімн…

- Відчуття? Відчуття неймовірні. І передати їх словами дуже й дуже складно. Гордість. В очах сльози. Сльози щастя. Звісно, хочеться, щоб таке повторювалося знову і знову.

- Як пройшов фінал на 200-метрівці з точки зору тренера?

- Аналізуючи запливи за участю наших суперників, ми зробили ставку на заключну частину дистанції, зокрема на останній «полтинник». Ігор виконав цей план, можна сказати, з лишком. З трибуни бачила, що він наздоганяє суперників, але не спішила радіти, поки не завершиться заплив. Вже після фінішу дала волю емоціям.

- Останній «полтинник» був вражаючим, чесно кажучи…

- Мабуть на моніторі так і було, але ми націлювалися на більш високий результат на цій дистанції, а саме на виконання олімпійського нормативу – 1.56,48. Якщо б це вийшло, можна було б деякою мірою видихнути, та спокійно готуватися до Олімпійських ігор. Втім, ми не засмучуємося. У нас є ще чемпіонат світу серед юніорів, до якого вже днями розпочнеться безпосередня підготовка.

- Тим не менш, за вісім місяців Ігор досяг, як на мене, неймовірного прогресу, скинувши з особистого рекорду на дистанції 200 м майже чотири секунди: 2.01,41 на юніорському чемпіонаті Європи в серпні – 1.57,78 на квітневому чемпіонаті України, у Казані – 1.57,86.

- Я не можу розділити ваші емоції повною мірою. Ігор і раніше міг показувати такий результат, справа була лише в психології. В цьому сезоні з цим ми впоралися. Плюс добре попрацювали, і все це разом принесло результат, на який ми розраховували. Майже. Не вистачило 1,5 секунди до олімпійського нормативу. Але часу для його виконання, повторюся, у нас вистачає.

kazan 2019 5

100-МЕТРІВКА. БЕЗ МЕДАЛІ

- Наскільки перемога на 200-метрівці вплинула на виступ Ігоря на дистанції 100 метрів, де ви напевно теж розраховували на медаль? Маю на увазі в емоційному плані…

- Ні, в цьому відношенні, взагалі, проблем немає. Ігор радіє перемозі хвилин п’ять. Решту часу він емоційно закритий. Енергію просто так не витрачає. Тож в цьому плані мені як тренеру хвилюватися не треба. А що стосується 100-метрівці, тут бачу інші причини такого виступу. Ми 1-го липня завершили збір в горах, а саме в Цахкадзорі, де разом з Ігорем готувалися Анастасія Хоміна та Вадим Науменко, після чого був тривалий переліт з пересадками до місця подій. Мабуть, накопилася втома. Плюс, проаналізувавши з Ігорем підготовку, зробили висновок, що більшою мірою підготовка все ж таки була направлена на дистанцію 200 метрів.

Крім того, на 100-метрівці виступають суперники, більш міцні за статурою, ніж Ігор, тож йому, в принципі, важко з ними боротися. Таким чином, результат на цій дистанції змушує замислитися над деякими питаннями. Якщо, на чемпіонаті України з часом «53» можна потрапити в «призи», то на юніорському чемпіонаті Європи – аж ніяк.

СВІТОВА ПІДГОТОВКА

- Де плануєте готуватися до чемпіонаті світу серед юніорів?

- З 10 липня розпочинається збір в Кам’янському, де Ігор Трояновський та Анастасія Хоміна готуватимуться до чемпіонату світу серед юніорів, а Вадим Науменко – до Європейського юнацького олімпійського фестивалю, який розпочинається 21 липня. Потім Вадим відправляється в Баку, а ми за нього вболіватимемо. В Кам’янському працюємо до 1 серпня, після чого передаю Ігоря і Настю тренеру збірної України Костянтину Карташову, котрий якраз повернеться з дорослого чемпіонату світу. З Костянтином Миколайовичем у нас в роботі повне взаєморозуміння та довіра. Сподіваюсь, що так буде і в подальшому.

Заключна частина підготовки пройде в Угорщині, 20 серпня стартує юніорський чемпіонат світу – головний для нас старт сезону.

Troyan 200m champion

5 липня 2019 року. Казань. Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ – чемпіон Європи серед юніорів. 16 років по тому одеській плавець знову на вищій сходинці п’єдесталу юніорського Євро.

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live