Одеський плавець Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ, який став чемпіоном Європи серед юніорів, дав розгорнуте інтерв’ю прес-службі відділення НОК України в Одеській області, в якому поділився враженнями про переможне Євро, та розповів про найближчі цілі.

МІСЦЕ В ІСТОРІЇ

Ми вже розповідали, що перемога Ігоря ТРОЯНОВСЬКОГО на чемпіонаті Європи серед юніорів стала історичною для одеського плавання, адже ця подія відбулася 16 років по тому після «золотого» дублю Юрія ЄГОШИНА в 2003-му році. Ігорю був тільки один рік, коли вихованець СДЮШОР «Динамо», учень Юрія СОРОЧИНСЬКОГО став чемпіоном континенту, причому на двох дистанціях.

В 2019-му історичне золото привезли в Одесу представники нового покоління: Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ, якому в серпні буде лише 17, та молодий тренер, що цікаво, ровесник Юрія ЄГОШИНА, Олександра КУРБАНОВА. З наставником ми вже поспілкувалися (якщо не читали, то можете це зробити. – прес-служба), тепер – черга за спортсменом, для якого ця непересічна для одеського плавання подія лише крок у напряму до головної мети – Олімпійських ігор. Під час бесіди Ігор знаходився в Кам’янському, де проходить один з етапів підготовки до головного старту сезону – чемпіонату світу серед юніорів.

ПЕРЕМОЖНИЙ СПУРТ

- Ігорю, 5 липня ви вперше в кар’єрі піднялися на вищу сходинку чемпіонату Європи серед юніорів. Як себе відчували?

- Був дуже схвильований. Трохи ноги тремтіли. Для мене це вперше, коли на мою честь лунає гімн України. Всередині вдячність всім, хто допомагав на шляху до цієї перемоги: тренерам, а особливо батькам, взагалі – всім, хто підтримував мене.

- У фіналі ви змусили нас трохи похвилюватися, адже спочатку відставали від суперників…

- Так, відпустив суперників десь на секунду на половині дистанції, зберігаючи сили на останній «полтинник». На дистанції 200 м важливо правильно зробити розкладку. Але, як на мене, розпочав занадто повільно, якщо б розпочав швидше, міг би показати більш високий результат. Складно сказати, чи зміг би я виконати олімпійський норматив, але планку 1.57 я, гадаю, міг би подолати.

- Після фінішу ви не виражали ніяких емоцій. Не могли повірити в перемогу?

- Мабуть, зовні я й не виражав емоцій, але всередині емоції просто вирували.

Troyan 200m champion 2

- Усвідомили вже, що ви чемпіон Європи?

- Так. Але для мене нічого не змінилося, я не зупиняюся на цьому, все так же хочу досягати великих перемог.

- Хто першим привітав з перемогою?

- Суперники. Вони втратили мене із виду, коли я відстав, і моя перемога стала для них певною мірою несподіванкою. Потім отримав вітання від тренерів - Олександри Курбанової, яка була зі мною на змаганнях, і Костянтина Карташова, і, звісно ж, від батьків. Вони сказали, що пишаються мною. Було дуже приємно.

- Давайте поговоримо про виступ на інших дистанціях.

- На «полтинник» ми не робили великі ставки, а ось «стометрівку» розраховував проплисти набагато швидше. Але після виступу на дистанції 200 м було дуже складно фізично, адже я серйозно виклався і в півфіналі, і в фіналі, тому втома не могла не вплинути на результат на «сотні». Я виклався на повну, видав на фініші все, що у мене було, але для потрапляння в «призи» цього не вистачило.

ВИСНОВКИ

- Як ви вважаєте, чи реально виконати олімпійський норматив вже на юніорському чемпіонаті світу – ви маєте результати близькі до нього і на дистанції 100 м, і на 200-метрівці?

- У мене є непогані шанси для цього, але треба добре працювати в період підготовки, щоб їх реалізувати. На чемпіонаті Європи припустився чималої кількості помилок, і якщо я їх виправлю, то цілком можливо, що виконаю норматив.

- Які помилки, якщо не секрет?

- В основному, це технічні моменти: старт, вихід із повороту та фініш, а саме непотрапляння в дотик. В принципі, за проходженням дистанції все непогано, а ось на цих моментах, які я перерахував, втрачаю важливі долі секунди.

- Ваш тренер Олександра Курбанова говорила, що ви вмієте зберігати емоції напередодні важливих стартів. Поділитесь секретом?

- Ніякого секрету тут немає (посміхається). Наприклад, на чемпіонаті Європи після фіналу на дистанції 200 метрів я, звісно, радів перемозі, але розумів, що й на «сотні» треба добре виступити. Не дозволяв себе психологічно розслабитися, акумулював енергію, тим більше, що на стометрівці належало виступати вже наступного дня. З ще одним нашим учасником – Владиславом Буховим – намагалися відключитися від стартів, дивилися фільми в готелі.

ПРОГРЕС

- Ви скинули чотири аж секунди на дистанції 200 метрів – від 2.01,41 в серпні до 1.57,8 в квітні. Як вдалося цього досягнути?

- Думаю, що тут був психологічний момент. Я зараз слабо починаю дистанцію, маю на увазі першу сотню, а раніше цей відрізок був ще слабше. Витривалість є, але швидкості на першій половині дистанції не вистачало. Ми добре попрацювали над першою сотнею, другу – залишили на тому ж, досить непоганому рівні, і це дало загальний прогрес в результаті.

- Гадаю, що ви маєте резерви для покращення показників на першій сотні?

- Так, та й не тільки на цьому відрізку. Начебто друга половина у мене на рівні, але й тут є над чим працювати – є плавці, у яких цей відрізок набагато швидше.

swim Dinamo 03

ПІДГОТОВКА

- Чому приділятимете увагу в період підготовки до юніорського чемпіонату світу?

- Перш за все, кількості гребків. Рахуватиму кількість гребків на «полтиннику», щоб потрапляти в дотик на фініші. В основному на цьому буде акцент.

- А швидкісні якості, фізична готовність?

- Постараємося зберегти їх на цьому ж рівні. Якщо я буду правильно харчуватися, достатньо спати, думаю, що все буде добре.

- Наскільки важлива ця складова – харчування?

- Дуже важлива. Дуже важливо тримати свою вагу на одному рівні: не набирати, не скидати ії. Якщо змінюється вага, буде зовсім інші відчуття тіла у воді.

swim Dinamo 06

Ігор ТРОЯНОВСЬКИЙ з одним із своїх тренерів Олександрою КУРБАНОВОЇ в рідному басейні "Динамо"

ОЛІМПІЙСЬКИЙ НОРМАТИВ

- Мушу сказати, що перемога на чемпіонаті Європи - це, безумовно, важливий момент в моїй кар’єрі, але для мене лише етап підготовки до виконання олімпійського нормативу. Всі зараз намагаються виконати цей норматив, і я не виключення, а ті змагання, в яких я беру участь, це підготовка до Олімпійських ігор, в яких, сподіваюсь, я все ж таки візьму участь.

- Задача виконання олімпійського нормативу не тисне психологічно?

- Ні, не можу так сказати. Іноді, звісно, думаю про нього, але не зациклююся, щоб не було психологічного тиску. Стараюся про це менше думати.

- На юніорському чемпіонаті світу буде зроблена ставка на одну з дистанцій?

- Хотілось би виконати норматив на обох – і на 100-метрівці, і на дистанції 200 м, принаймні на це налаштовуюся. Втім, це питання ми вирішимо під час підготовки.

Чемпіонат Європи серед юніорів. "Золотий" заплив Ігоря ТРОЯНОВСЬКОГО

Чемпіонат Європи серед юніорів. Нагородження Ігоря ТРОЯНОВСЬКОГО

Прес-служба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live