Одеський спортсмен Костянтин ПАВЛЕНКО став п’ятим на чемпіонаті світу зі скелелазіння, який триває в японському місті Хатіодзі, що в 40 км від Токіо. Він добився цього результату в дисципліні «швидкість».

ШВИДКИЙ КОСТЯНТИН

У кваліфікації 21-річний одесит пос в 9-е місце в кваліфікації (серед 96-ти спортсменів), показавши результат 5,966, та вийшов у фінальну частину змагань. В 1/8 фіналу Костянтин ПАВЛЕНКО випередив росіянина Сергія Рукіна, здолавши 15-метрову трасу за 6,232 секунди. Суперник зірвався зі стени вже на старті, тож одесит фінішував без зайвої напруги. Був близький Костянтин, щоб потрапити в четвірку кращих і поборотися за медалі: він лише 0,055 (!) секунди програв іншому російському скелелазу Станіславу Кокоріну, який в підсумку став бронзовим призером. Цікаво, що росіянин в боротьбі за «бронзу» був швидше іншого українця – Даніїла Болдирева, який ще в минулому році виступав за Одеську область.

Що стосується Костянтина ПАВЛЕНКО, то 5-е місце стало для нього найкращим результатом в кар’єрі: в 2016-му році – він став 10-м, в минулому році – 6-м.

ОЛІМПІЙСЬКІ ЛІЦЕНЗІЇ

В Японії будуть визначені володарі 7 ліцензій серед жінок та чоловіків на участь в Олімпійських Іграх-2020 (багатоборство).

Всього на Олімпійських іграх братимуть участь по 20 спортсменів у змаганнях серед чоловіків та жінок – максимум по 2 спортсмени від країни в кожній із категорій.

Наступна світова кваліфікація відбудеться у французькій Тулузі з 28 листопада по 1 грудня. За підсумком цих змагань будуть визначені володарі ще 12 ліцензій (по 6 серед чоловіків та жінок).

Ще по шість ліцензій будуть розіграні на континентальних відборах (по одній на кожному з п’яти континентах). Європейська кваліфікація відбудеться в Москві 16-18 квітня. Ще одна ліцензія буде віддана спортсменам-господарям змагань – японцям.

Чемпіонат світу зі скелелазіння. Швидкість. Костянтин ПАВЛЕНКО (фінальна частина)