Бронзова призерка Олімпійських ігор-2012 легкоатлетка Аліна ЛОГВИНЕНКО та неодноразовий призер чемпіонатів світу та Європи веслувальник Микола КРЕМЕР розповіли юним южненським спортсменам про гендерну рівність в спорті в рамках проєкту НОК України #OlympicLab, який проходить за підтримки «Coca-Cola Foundation».

УЧАСНИКИ ТА МЕТА ЗАХОДУ

Захід в рамках проєкту #OlympicLab НОК України (напрямок «Гендерна рівність») за підтримки «Coca-Cola Foundation» відбувся на стадіоні НВК №2 міста Южного.

Участь в заході взяли 30 юних спортсменів віком від 14-ти до 16-ти років (15 хлопців та 15 дівчат), які представляли южненські спортивні організації – центр «Спорт для всіх» (директорка – Тетяна НІКОЛАЄВА) та ДЮСШ (в.о. директора – Олександр ГОЛІКОВ). Серед учасників були представники шести видів спорту, а саме волейболу, гандболу, баскетболу, спортивних танців, легкої атлетики і веслування, а також циркової студії.

Yuzhny OL site 13

Мета напрямку «Гендерна рівність», який започаткований в цьому році: ознайомити дітей та молодь з рівними можливостями хлопчиків та дівчат, надихнути дівчат на подальший кар’єрний розвитку через спорт (і не тільки).

Лекторами заходу виступили бронзова призерка Олімпійських ігор-2012, заслужений майстер спорту України з легкої атлетики Аліна ЛОГВИНЕНКО – уродженка Артемівська, яка зараз тренується в Южному, а також неодноразовий призер чемпіонатів світу та Європи, майстер спорту України міжнародного класу з веслування Микола КРЕМЕР – вихованець ФСК «Хімік», який зараз є старшим тренером збірної України.

Yuzhny OL site 01

«ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ»

На початку заходу провідний спеціаліст зі зв’язків зі ЗМІ відділення НОК України в Одеській області Влад ЄФІМОВ зазначив присутнім основну тему, розповівши про те, що Міжнародний олімпійський комітет прагне рівних з чоловіками прав для жінок на Олімпіадах і добився в цьому певних успіхів. Так офіційні органи повідомили, що на Іграх-2020, які відбудуться наступного року в Токіо, буде досягнутий рекорд в цьому відношенні - 48% жінок-спортсменів. Для порівняння відзначимо, що, наприклад, на третіх Іграх сучасності – в 1904 році серед учасників було всього 2% жінок, а на 15-х, в 1952 році, всього 10%.

Yuzhny OL site 02

Yuzhny OL site 05

Yuzhny OL site 04

Далі почесні гості розповіли про себе, про свої досягнення, а також про те, як йдуть справи у відношенні гендерної рівності в їхніх видах спорту. Юні спортсмени дізналися, що і у легкій атлетиці, і у веслування приділяється чимала увага цьому питанню.

Так в програмі «королеви спорту» з’явилися змішані естафети, а кількість видів у жінок та чоловіків стала однаковою, у веслуванні – «вирівняли» олімпійську програму – за рахунок виключення з «чоловічої» програми двох видів, один з яких «каное-одиночка, 200», де, до речі, дворазовим чемпіоном став Юрій ЧЕБАН, та додавання двох видів у жіночу програму (два види каное). Аліна відзначила, що у збірній України однакові прав у жінок та чоловіків, розпочинаючи від зарплатні, завершуючи харчуванням. Обидва гості, в цілому, позитивно відносяться до тих змін, які відбуваються в спорті у відношенні гендерної рівності.

Після цього вони відповіли на низку запитань, які стосувалися і означеної теми, і безпосередньо деталей підготовки до змагань, включаючи психологічний аспект.

ЕСТАФЕТИ

На цьому теоретична частина була закінчена. Далі естафети, які організували та провели тренери центру «Спорт для всіх» Тетяна Ніколаєва та Володимир Печерний. Команди були сформовані за принципом гендерної рівності: по 8 жінок та 8 чоловіків в кожній, а очолили команди Аліна Логвиненко та Микола Кремер. Тут вже емоції били через край, адже програвати не хотів ніхто. В першій естафеті перемогла «команда веслувальників», в другій – «команда легкоатлетів». Тож все вирішувалося в заключному виді, найбільш складній естафеті, де треба було проявити і швидкість, і спритність, і координацію. У підсумку перемогла команда Аліни Логвиненко, яка випередила суперників на кілька метрів…

Yuzhny OL site 06

Yuzhny OL site 07

Yuzhny OL site 08

Yuzhny OL site 09

НАГОРОДИ

Але, звісно ж, перемогла дружба. І олімпійські подарунки від відділення НОК України в Одеській області отримали всі учасники – і почесні гості, і юні спортсмени, а представники ДЦ «Спорт для всіх» і міської КДЮСШ – спортінвентар

КОМЕНТАРІ

Аліна ЛОГВИНЕНКО, бронзова призерка Олімпійських ігор-2012 з легкої атлетики:

- В цей період, а саме вересень-жовтень, я доволі часто, і з великим задоволенням, беру участь в подібних заходах за участю юних спортсменів, чи школярів. Що стосується, теми сьогоднішнього заходу – «Гендерна рівність», то це досить важлива тема для сучасного спорту, і юному поколінню потрібну знати про це. Взагалі, вважаю, що жіночі види спорту як художня гімнастика, мають залишатися жіночими, а чоловічі – як греко-римська боротьба – чоловічими. Тут немає сенсу щось вирівнювати.

Yuzhny OL site 12

Микола КРЕМЕР, призер чемпіонату світу та Європи з веслування:

- Дуже сподобався цей захід – тут була і теоретична частина, і спортивна. Юні спортсмени отримали і знання, і заряд бадьорості.

Аліна АНДРОНОВА, спортсменка центру «Спорт для всіх» (займається волейболом):

- Вважаю, захід вийшов дуже цікавим. Ми отримали чимало корисної інформації, також був присутній і змагальний момент. Дуже цікаво було боротися за перемогу разом з призеркою Олімпійських ігор. Ми були дійсно командою, нехай навіть на такий короткий проміжок часу.

Yuzhny OL site 11

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live