В цьому сезон 17-річний вихованець одеської СДЮШОР «Динамо» Вадим НАУМЕНКО увірвався в когорту найсильніших плавців країни, завоювавши дві золоті медалі чемпіонату України. До вашої уваги інтерв’ю порталу proswim.com.ua зі спортсменом, який, у зв’язку з переносом Олімпіади-2020, став реальним претендентом на участь в цих Іграх.

ПРО СЕБЕ

- Вадиме, розкажіть, як саме ви потрапили на плавання?

- У мене, можна сказати, не було іншого вибору. Мої батьки, а також брат, займалися плаванням. Всі вони досягли рівня майстрів спорту, а мати навіть в збірній СРСР була. Тому я хотів займатися тільки плаванням. Хоча першим видом спорту стало для мене карате. Ним я займався близько року, а вже потім перейшов на плавання. Потрапив до Олександри Курбанової, з якою працюю й досі. І дуже вдячний їй за все. Олександра Агакерімівна підтримує мене і допомагає у всьому.

- Де навчаєтесь?

- У Дніпровському вищому училищі фізкультури та в Одеському Політехнічному Університеті. В обох навчальних закладах – на першому курсі.

- Як проводите час на карантині?

- Намагаюсь підтримувати спортивну форму тренуючись вдома. Але без басейну дуже сумно. Зазвичай вільний час я проводжу з друзями, але в період карантину ми зустрічаємось онлайн. Люблю бувати на дачі.

UkrChamp jun 2 02 2

ТРЕНУВАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

- Ви досить успішно виступаєте на всеукраїнському рівні. Розкажіть, як проходить звичайний тренувальний процес?

- У кожного спортсмена є свій секрет «як» і «чому», мені дуже пощастило з тренером – це моя підтримка і, в деяких ситуаціях, друг. Що стосується тренувального режиму, то у мене десять тренувань на тиждень, але на зборах буває і більше. Одне тренування триває близько трьох годин. Спочатку – «тренажерка», а потім вже – вода.

- Чим відрізняються тренування в збірній від звичайних?

- Якщо чесно, нічим. Тренер завжди йде по своїй тактиці, тільки елементи завдань змінюються на нові. Хоча зараз, коли я в збірній вже майже три роки, тренування стали більш складними, але я вже звик до цього.

- Скільки за день кілометрів пропливають спортсмени вашого рівня?

- В період навантаження за день пропливаємо приблизно 16 кілометрів, в період підготовки об’єми знижуються. Серії в мене постійно змінюються та завжди відрізняються одна від одною, тому важко сказати конкретно які. Найважче завдання - коли треба було проплисти 10 кілометрів. Це було неймовірно складно.

МІЖНАРОДНА АРЕНА

- В минулому сезоні ви дебютували на серйозному міжнародному рівні – виступали на європейському юнацькому олімпійському фестивалі в Баку…

- Це, дійсно, були перші для мене змагання такого масштабу, тому в мене був сильний мандраж. Але я переборов свій страх і виступив досить непогано, хоча мені здається, що треба було краще (Вадим посів 4-і місця в трьох видах програми. – пресслужба). Ці змагання я точно запам’ятаю на все життя.

- Які плани на найближчий рік? Чи змінились вони внаслідок карантину?

- Звичайно змінилось, карантин все дуже псує. Дуже сумую за водою, але це лише одна з проблем у житті, тому треба бути сильним за ці перешкоди і завжди рухатись вперед.

- Які ваші улюблені дистанції?

- 200-метрівка – на спині, комплексом та кролем. Мене завжди тягнуло до дистанції 200 метрів, про що свідчать і дві перемоги на чемпіонаті України цього року (Вадим переміг 200-метрівці на спині та комплексом, а цій же дистанції кролем був третім. – пресслужба), і п’ять юніорських рекордів України.

- Чи вистачає тобі часу для особистого життя при такому щільному календарі змагань та тренувань?

- Я дуже люблю знаходитись з близькими та друзями. Хобі немає, якщо не враховувати плавання. Найбільше люблю гуляти з друзями та відпочивати від тренувань.

- Чи плануєте поєднати своє життя з професійним спортом, чи все ж таки плавання для вас, в першу чергу, хобі?

- Спорт – це тільки етап у житті, і колись він завершиться, тому не дуже хочу бути завжди тільки спорті. Звісно, після завершення спортивної кар’єри буду займатися плаванням для себе. Звичайно.

Але, перш за все, я дуже хочу потрапити на Олімпійські ігри – спочатку у Токіо-2020, а потім і в Париж-2024 – це моя мрія!

Naumenko champ4

Вадим НАУМЕНКО. Особисті рекорди та олімпійські нормативи Токіо-2020

Вид програми

Особистий рекорд

Олімпійський норматив А/В

200 м на спині

2.00,59 (ЧУ, 10.03.2020)

1.57,50/ 2.01,03

200 м комплексом

2.03,66 (ЄЮОФ, 24.07.2019)

1.59,67/ 2.03,26

200 м вільним стилем

1.52,29 (ЧУ, 12.03.2020)

1.47,02/ 1.50,23

Умовні скорочення: ЧУ – чемпіонат України, ЄЮОФ – європейський юнацький олімпійський фестиваль.

Примітка: за нормативом В добирається третій учасник від країни в конкретному виді програми.

Флешмоб #тренуйсявдома. Вадим НАУМЕНКО

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

за матеріалами proswim.com.ua

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live