В Одесі, 20-23 жовтня, відбудеться перший міжнародний турнір з фігурного катання «Кубок Віктора Петренка» (Victor Petrenko Cup). Турнір пройде під патронатом відділення НОК України в Одеській області.

УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

За два тижні до старту заявки на участь уже надіслали 158 фігуристів з 11 країн світу. На лід одеського палацу спорту вийдуть представники чоловічого та жіночого одиночного катання та спортивних танців на льоду з Австралії, Білорусі, Боснії та Герцоговини, Великої Британії, Грузії, Естонії, Кіпру, Латвії, Польщі, Узбекистану та України.

За призи олімпійського чемпіона змагатимуться спортсмени всіх вікових груп – новіси (діти-кадети), юніори та сеньйори. Серед українських учасників – чемпіони країни в танцях на льоду Олександра Назарова та Максим Нікітін, срібний призер чемпіонату України в чоловічому одиночному катанні, переможець юніорського чемпіонату України Кирило Лішенко, переможець розіграшу Кубка України в чоловічому одиночному катанні Вадим Новіков, чемпіони України серед юніорів в танцях на льоду Марія Пінчук та Микита Погорєлов.

Велика група наших спортсменів готується стартувати також в наймолодших категоріях: «Advance Novice», «Intermediate Novice», «Basic Novice».

КУБОК ВІКТОРА ПЕТРЕНКА

«Кубок Віктора Петренка не випадково проводиться в Одесі. Олімпійський чемпіон, чемпіон світу та триразовий чемпіон Європи родом з цього міста, він є одним з найяскравіших представників відомої одеської СДЮСШОР «Крижинка» з фігурного катання», - йдеться в матеріалі сайту Української федерації фігурного катання.

Нині Віктор Петренко постійно проводить майстер-класи та навчальні семінари в різних країнах, але популяризацію та розвиток фігурного катання в Україні називає своїм пріоритетним завданням. Турнір, який він започаткував, уже визнано Міжнародною спілкою ковзанярів (ISU), він увійшов також до календаря УФФК та Єдиного календарного плану Міністерства молоді та спорту України. Цей спортивний захід взяв під свій патронат Національний олімпійський комітет (НОК) України.

З розкладом змагань можна ознайомитися на офіційному сайті УФФК. Додамо, що гала-шоу, яке відбудеться після завершення турніру, буде присвячене 45-річчю одеської СДЮСШОР «Крижинка».

Нагадаємо, що у лютому в Одесі традиційно відбувається «LuMi Dance Trophey». В цьому році він проходив під патронатом відділення НОК України в Одеській області.

ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЮНАЦЬКІ ЗМАГАННЯ

А напередодні «Victor Petrenko Cup», 18-20 жовтня, в одеському палаці спорту відбудеться 1-й етап всеукраїнських змагань серед юнаків і дівчат.

petrenko 1992 Віктор ПЕТРЕНКО

Заслужений майстер спорту СРСР (1992).

Народився 27 червня 1969 року в Одесі.

Перші тренери — Галина ІОНОВА і Тетяна ШЕЛАЄВА

Тренери – Галина ЗМІЄВСЬКА, Валентин НІКОЛАЄВ

Олімпійський чемпіон 1992 року .

Бронзовий призер Олімпійських ігор 1988 року.

Чемпіон світу 1992 року.

Срібний призер чемпіонату світу 1990, 1991рр.

Бронзовий призер чемпіонату світу 1988 року.

Чемпіон Європи 1990, 1991, 1994рр.

Срібний призер чемпіонату Європи 1992 року.

Бронзовий призер чемпіонату Європи 1987, 1988рр.

Учасник Олімпійських ігор 1994 року (4-е місце).

Переможець етапів «Гран-прі»: «NHK Trophy» (1989, 1990), «Skate America» (1990, 1993).

Чемпіон СРСР 1991 року.

Срібний призер чемпіонату СРСР 1986, 1987, 1988, 1990рр.

Бронзовий призер чемпіонату СРСР 1984, 1992рр.

Чемпіон світу серед юніорів 1984 року.

У квітні 2018 року Віктор Петренко був включений до Залу слави світового фігурного катання за великі заслуги та внесок у розвиток цього виду спорту.

Програми олімпійського сезону-1992

Коротка програма – «Кармен» (Жорж Бізе); довільна програма – увертюра «Раймонд» (А.Томас), опера «Cід» (Жюль Массне), вальс до діез мінор, твір 64 №2 (Фредерік Шопен), увертюра до опери «Сицилійська вечерня» (Джузеппе Верді)

У 2000-ті роки - технічний контролер ІСУ. На Олімпійських іграх 2006 року в Турині виступав в якості помічника технічного контролера при суддівстві змагань чоловіків-одиночників.

Тренував спільно з Галиною Змієвської американського фігуриста Джонні Вейр.

Як особистий тренер працював з Наталією ПОПОВОЮ (Україна) та Михалом Бржезиною (Чехія).

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live