Одеський плавець Вадим НАУМЕНКО завоював дві медалі на турнірі «Malmsten Swim Open Stockholm 2023».

ПІДСУМКИ

20-річний одеський плавець Вадим НАУМЕНКО (ФСТ «Динамо», тренер – Олександра КУРБАНОВА) завоював срібні медалі на дистанції 200 м - на спині і комплексним плаванням.

Litva 02

МЕДАЛІ В ДЕТАЛЯХ

В перший день змагань на дистанції 200 м на спині Вадим показав другий результат в кваліфікації (2.01,17), і у фіналі також став другим (2.00,76). В цьому ж запливі переміг інший плавець із Дніпра Олександр Желтяков, виконавши при цьому олімпійський норматив (1.57,18).

В заключний день турніру на своїй коронній дистанції 200 м комплексом одеський спортсмен був другим і в кваліфікації (2.02,31), і в фіналі (2.01,17). Олімпійський норматив на цій дистанції складає 1.57,84.

Крім того, Вадим виконав в цьому виді норматив для участі в молодіжному чемпіонаті Європи (2.01,62) , який проводитимуться вперше. Змагання заплановані в Дубліні 10-13 серпня.

Відзначимо, що ще в двох видах Вадим, хоч і не потрапив у фінал А, встановив особисті рекорди: на дистанції 200 м вільним стилем (1.50,56) і 100-метрівці на спині (56,59).

Зазначимо, що період олімпійської кваліфікації стартував 1 березня цього року і триватиме до 23 червня 2024 року.

Naum Stock 01

Naum Stock 01

КОМЕНТАР ТРЕНЕРА

Олександра КУРБАНОВА, тренер збірної України і СДЮСШОР «Динамо» з плавання:

Litva 11 2- Чи стояла перед Вадимом задача саме в Стокгольмі виконати олімпійський норматив?

- Ні, такої задачі не було.

В період підготовки ми працювали у горах, причому вище, ніж тренувалися раніше – в Бельмекені. Тож результат було складно передбачити. Це експеримент на майбутнє, щоб потім можна було спланувати.

Подивимося на реакцію організму на початку травня, коли відбудеться чемпіонаті України. І далі робитимемо висновки, підходять нам ці гори, чи ні. Раніше ми їздили в Цахкадзор, там все було прораховано.

- Чи задоволені виступом?

- Так, задоволена, а таке рідко буває. Вадим дуже незадоволений, і це радує.

Зазвичай відбувається навпаки, але в мене була мета - подивитися зрушення в його стані і реакцію на іншу висоту. А він очікував побачити результат краще, ніж в Цахкадзорі. У цьому різниця.

НАСТУПНІ ЗМАГАННЯ

Наступним стартом для спортсменів збірної Одеської області стане чемпіонат України, який запланований 4-7 травня. Згідно регламенту наш регіон мають представити 20 спортсменів.

Змагання є кваліфікаційними для участі у чемпіонаті світу, відбірковими для участі у чемпіонатах світу та Європи серед юніорів, Європейському юнацькому олімпійському фестивалі.

Також на чемпіонаті України зараховується і виконанні олімпійського нормативу.

Пресслужба відділення НОК України в Одеській області

Підписуйтесь на наш канал в

Cтрілецький клубПартнери:

noc ukraineoblsportodsport logo7chanelreportertennislogo odesaonlineфедерация регби одесской областиТелеканал Odesa Live